Розмовляла Єлизавета Безкровна | 20.01.25
У затишній залі Центральної міської бібліотеки Дніпра 14 січня відбулася презентація книги, присвяченої трагедії, яка залишила глибокий слід у серцях жителів міста. Подія зібрала не лише авторів, а й численних гостей – усіх тих, кого зачепила ця історія.
Розмовляла Еліна Заржицька | 10.01.25
Зараз, мабуть, чверть країни волонтерить активно (тобто, відправляє/ відвозить хіба що не на «нуль» необхідні нашим захисникам речі), а інші – надсилають кошти, плетуть шкарпетки, светри, маскувальні сітки, роблять свічки, готують сухі борщі. Ой, та багато чого роблять!
Нещодавно на сторінці ФБ знаної PR-менеджерки, журналістки, письменниці, громадської діячки і волонтерки Тетяни Череп-Пероганич з’явився допис наступного плану: «Рухаємося в напрямку 6 тонн #столичнібатончики #длязсу. І радіємо цьому безмірно. Бо чим більшою буде ця цифра, тим більше військових отримає справді якісний, енергетичний продукт».
Розмовляла Олена Буда | 08.05.24
Нещодавно видавництво «НК-Богдан» запустило флешмоб розповідей авторів колективної повісті «Чи бачать небеса котів» про свої історії у цьому виданні. Цей флешмоб можна переглянути у соцмережі Facebook за хештегами #Чи_бачать_небеса_котів та #36_авторів. І наприкінці цього флешмобу ми вирішили розпитати авторок ідеї Ольгу Полевіну та Еліну Заржицьку про організаційні моменти створення цієї колективної повісті, про обрання форми оповіді й специфіку упорядкування. Про все це читайте у нашому інтерв’ю.
Спілкувалася Тетяна Дзюба, докторка наук із соціальних комунікацій, професорка НУБіП України | 15.02.24
«Поряд із нами є багато людей у віці сімдесяти років і старше, котрі живуть своїм життям і котрі можуть бути не тими, ким вони себе вважають, можуть не бути дітьми тих, кого вони визнають своїми батьками; людей, які, можливо, були виховані вбивцями своїх батьків. Якщо цих дітей викрали зовсім маленькими чи взагалі немовлятами, вони могли прожити весь вік, не знаючи навіть своїх справжніх прізвищ та не маючи жодного зв’язку з рідними», – так розмірковує відомий іспанський письменник Бенхамін Прадо.
У 2006 році він опублікував роман «Погані люди ходять». Диктатура Франко доклала величезних зусиль до пошуку дітей дисидентів, для їх крадіжки та перевиховання. Малечу, викрадену в рідних батьків, примушували щоденно співати фашистський гімн «Лицем до сонця» («Cara al sol»), дивлячись на портрети Франко та засновника іспанської фашистської партії «Ла Фаланхе» Хосе-Антоніо Прімо де Рівера.
Розмову вела Еліна Заржицька | 23.07.23
День народження – свято особливе. Хтось у цей день дякує батькам за те, що він/вона є на цьому світі, хтось – підбиває підсумки, хвалиться досягненнями, хтось – будує плани на майбутнє. Навіть зараз, попри війну, що принесла кров, сльози, розлуки, ненависть до ворога й палке бажання звільнити свою рідну землю, день народження залишається особливим днем. Наша гостя – членкиня НСПУ, керівниця Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», кропивничанка Ольга Полевіна. Спитаємо про це в неї.
Василь Вельможко, член Національної спілки краєзнавців України | 14.06.23
20 червня виповнюється 165 років від дня народження прославленого генерала, одного з будівничих українського війська. За часів правління гетьмана Павла Скоропадського генерал-бунчужний Олександр Рогоза був військовим міністром Української Держави.
Василь Вельможко, голова Одеського міжрегіонального об’єднання письменників-мариністів | 17.04.23
12 квітня виповнилося 250 років від народження Юрія Федоровича Лисянського, який був одним з організаторів та учасників першої в історії колишньої Російської імперії навколосвітньої подорожі. Окрім того – шлюп «Нева» під його командуванням прибув до Кронштадта на 13 днів раніше, ніж шлюп «Надія», яким командував Крузенштерн.
Василь Вельможко, член Національної спілки краєзнавців України | 06.03.23
7 березня патріотична спільнота України відзначатиме 160 річницю невтомного діяча часів боротьби України за незалежність, лікаря, військового і громадського діяча, публіциста, члена Центральної Ради – Івана Митрофановича Луценка. Уродженець старовинного козацького села з Полтавщини став відомим дослідником історії козаччини, а коли з’явився шанс відновити козацьку державу – став одним з ініціаторів відродження козацтва, за що на Всеукраїнському з’їзді Вільного Козацтва обраний генеральним хорунжим. То ж довелося лікарю-гомеопату очолити козацький кіш і зі зброєю в руках боронити рідну землю від московських зайд й загинути в бою як справжній козак.
Василь Вельможко, краєзнавець, Одеса | 15.10.22
Хочу поділитися історіями двох друзів, уродженців українського міста Бердянська, що стоїть не березі Азовського моря. Наприкінці ХІХ століття вони закінчили Одеське юнкерське піхотне училище, але стали відомі як видатні українські письменники та дослідники усної народної творчості, культури та побуту рідного народу. Це Трохим Аврамович Зіньківський та Василь Григорович Кравченко, які були однолітками й товаришували з раннього дитинства. «Батьки наші жили двір з двором, а через те й ми здружилися у такі літа, як кажуть, сам себе починаєш пам’ятать», — згадував В.Г. Кравченко, — «...бувало й так, шо один одному так носи порозквасюємо, шо тільки юшкою вмиєсся».
Василь Вельможко, краєзнавець, Одеса | 01.09.22
Постать емігранта та генералхорунжого армії Української Держави Бориса Стеллецького, який був начальником Головної Квартири та Власного Штабу Гетьмана Павла Скоропадського, тривалий час замовчувалася у вітчизняній історичній науці. До початку Першої світової війни Борис Семенович також був активним дослідником пам’яток старовини і мистецтва. 23 серпня відзначатиметься 150 річниця від його народження талановитого генерала, військова та краєзнавча кар’єра розпочалася після закінчення Одеського юнкерського піхотного училища
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
27