У Дніпрі пройшла перша з циклу презентацій книги  «Чи бачать небеса котів» від 36 авторів України

Новини

У Дніпрі пройшла перша з циклу презентацій книги «Чи бачать небеса котів» від 36 авторів України

Прес-служба ДОО НСПУ | 10.05.24

8 травня в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» відбулася перша в Дніпрі презентація унікальної книги – спільної повісті «Чи бачать небеса котів» авторського проєкту Ольги Полевіної (м. Кропивницький) та Еліни Заржицької (м. Дніпро) (модератор – Ірина Цюп’як, технічний супровід – провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Світлана Савранська).
Ментальне здоров’я дітей: об’єднані спільними зусиллями

Новини

Ментальне здоров’я дітей: об’єднані спільними зусиллями

Тетяна КУЗІЛОВА, завідувач відділу науково-методичної роботи і бібліотечного маркетингу Національної бібліотеки України для дітей | 23.04.24

Здається, якби не почалася війна, можливо, суспільство і не звернуло б увагу на такий важливий стан людини, як ментальне здоров’я, його збереження і постійна підтримка. Проте саме зараз ця проблема загострилася, адже постійна небезпека значно підвищила вразливість українців, і найбільше — дітей. Психічні розлади позначаються на фізичному здоров’ї, ускладнюють соціальну адаптацію, погіршують працездатність. Саме тому постали питання, як відновити ментальне здоров’я дорослих та дітей, як допомогти близьким впоратися зі стресом, як надати першу допомогу у кризових ситуаціях.
Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2024 рік

Новини

Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2024 рік

Сергій Дзюба, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 23.04.24

Нагорода на честь видатного німецького письменника, Нобелівського лауреата заснована Міжнародної Академією діячів літератури, мистецтв та комунікацій (Німеччина, керівник – письменниця та мистецтвознавець Олена Ананьєва). Почесна премія вручається за сприяння Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент – народний поет України, журналіст Сергій Дзюба). А дипломи підписали голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Німеччина, Франкфурт – Австрія, Відень – Чехія, Прага) та його колега Maria Schulwitz.

Новини

Війна та нові співбесідники для України

А. Тетянчук | 11.04.24

У видавництві “Ліра-К” щойно побачила світ книжка “Нові співбесідники для України. Сучасна іспанська література для українців” професорки університету Південного Іллінойсу Ольги Бежанової. Довгоочікувана книжка, рецепція якої розпочалася ще до її виходу.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ В ДНІПРІ

Новини

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ В ДНІПРІ

Пресслужба ДОО НСПУ | 04.04.24

25 березня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей відбулося урочисте відкриття Національного тижня читання. Захід відкрила в.о. директора бібліотеки Ольга Прокопович-Ткаченко, яка привітала гостей-письменників, педагогів і старшокласників Ліцею інформаційних технологій та Дніпровського ліцею № 91.
У кадрі – КНИГА: як НБУ для дітей відзначила Міжнародний день дитячої книги

Новини

У кадрі – КНИГА: як НБУ для дітей відзначила Міжнародний день дитячої книги

За інф. НБУ для дітей | 04.04.24

2 квітня Національна бібліотека України для дітей зі своїми читачами та гостями відзначила Міжнародний день дитячої книги.
Непростий воєнний час змусив трохи похвилюватися та перестрахуватися, проте свято вдалося і всі, хто став його учасником, пішли з бібліотеки з купою позитивних емоцій та неймовірних вражень.
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена (США) за 2024 рік

Новини

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена (США) за 2024 рік

Ярослав Савчин, народний поет України, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 04.04.24

Міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO» (США, голова журі – Алекс Клас) оголосив щойно лауреатів Міжнародної літературної премії імені Марка Твена за 2024 рік. У міжнародному журі цієї почесної нагороди – голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Франкфурт, Відень, Прага) та його колега Maria Schulwitz із Німеччини.
Чекаємо всіх у «Затишному світі дитинства»

Новини

Чекаємо всіх у «Затишному світі дитинства»

Інф. НБУ для дітей | 27.03.24

22 березня у Національній бібліотеці України для дітей урочисто відкрили простір психологічного розвантаження для родин, які постраждали внаслідок агресії росії проти України «Затишний світ дитинства» у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Проєкт «Читальня» вже зовсім скоро у вашому укритті!

Новини

Проєкт «Читальня» вже зовсім скоро у вашому укритті!

ГО Львівський Форум видавців | 19.03.24

Книги, комікси й настільні ігри вже прямують до 131 пункту незламності у п’яти областях — Запорізькій, Київській, Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.
Проєкт «Читальня» охоплює 61 громаду — і в поширенні полиць нам допомагають чудові координатори. Познайомимося з ними!
Весна. Любов. Глібов

Новини

Весна. Любов. Глібов

Сергій ДЗЮБА, редактор газети «Чернігівщина», лауреат премії імені Леоніда Глібова | 14.03.24

У Чернігові прекрасно вшанували видатного земляка Леоніда Глібова. Класик був би щиро задоволений, адже в нашій обласній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових вже десятки років поспіль традиційно відзначають день народження видатного українського поета, байкаря, журналіста, видавця, автора справді геніальної пісні «Стоїть гора високая» та славетного громадського діяча. Урочисто нагородили і цьогорічних лауреатів престижної премії імені Леоніда Глібова.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 316