Казки Леонардо да Вінчі – в Чернігові

Новини > Книжкові

Казки Леонардо да Вінчі – в Чернігові

Олена Куннова, головний бібліограф Чернігівської міської бібліотеки імені М. Коцюбинського | 18.07.20

Леонардо да Вінчі. Справедливість : Казки // З італійської переклали Людмила Шутько та Сергій Дзюба. – Чернігів: Десна Поліграф, 2020.

Чернігів недаремно претендує на роль літературної столиці, адже саме тут дуже успішно втілюються резонансні міжнародні літературно-мистецькі проекти і видаються яскраві, мов веселка, дуже ошатні та красиві книжки.
Вийшла у світ

Новини > Книжкові

Вийшла у світ "Критика прози"

Видавництво "Грані-Т" | 13.03.11

Видавництво "Грані-Т" випустило у світ видання, що може потішити не тільки чималу кількість шанувальників сучасної української літератури, але і усю старшокласницьку, студентську і викладацьку масу, що займаєтьяс питаннями, дотичними до літературознавства. За повідомленням сайту видавницва -- це "свого роду путівник стрінками сучасної прози. Автори книжки – фахові літературознавці, працівники відділу критики Львівського відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України – аналізують найцікавіші, на їхній погляд, прозові книжки, які вийшли в Україні протягом останніх п’яти років. У поле їх критичного зору потрапили нові твори Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Григорія Гусейнова, Галини Пагутяк, Олеся Ільченка, Сергія Жадана та інших провідних письменників, які визначають обличчя сучасної української прози, а також деякі цікаві перекладні видання, які варто прочитати зацікавленим українським читачам.

Новини > Книжкові

Письменник Марек Краєвський запатентував ім’я головного героя своїх повістей

http://zaxid.net/ | 16.07.09

Автор кримінальних повістей про комісара німецької поліції Ебергарда Мокка Марек Краєвський запатентував ім’я головного героя своїх книжок.
Як повідомив Марек Краєвський, до такого кроку його спонукало видання у світ книги "Бреслау Forever" його колеги, іншого вроцлавського письменника Анджея Зємянського. Марек Краєвський закинув Анджею Зємянському спробу літературної крадіжки. Як зазначив Краєвський, використання назви Бреслау у повісті одразу асоціюється у читачів із його кримінальними повістями.

Новини > Книжкові

В Україні очікується путівниковий бум

http://culture.unian.net/ | 09.07.09

В Україні очікується путівниковий бум, на виході – серія автомобільних путівників.
Видавництво «Картографія» презентувало нову серію путівників по Україні. Оновлені видання в одній із київських книгарень представив сам автор Андрій Івченко.

Новини > Книжкові

Весняний номер альманаху сучасної української літератури «Нова проза»

Ю. Сичук | 05.05.09

У 13-му томі підбито підсумки минулого року, а саме лауреатами премії часопису за найкращу публікацію стали: Наталя Добжанська (м. Луцьк), Владислав Івченко (Владюша Бар-Кончалаба) (м. Суми), Ольга Смольницька (м. Сімферополь).
У новому номері представлені твори: повість-колаж Юрія Власішена (м. Одеса) «Апокаліпсис учора, або Ран-Мон»; «Маленька повість» і «Щоденник снів» галичанки Ксенії Левків; оповідання Дмитра Мойсеєва (м. Херсон) «Під чистим небом»; підбірка оповідань львів’янки Анни Рибалки; повість Алли Рогашко (с. Верба на Рівненщині) «Благословенні дощем»; а також повість Ігоря Скрипника (м. Тлумач) «Острів», оповідання «Пояси шляхтича Рога» і «Перетворювач думок». Поетичні сторінки презентує лучанка Марина Ковальчук.
Редакція й надалі чекає на нові цікаві твори молодих авторів за адресою:

43020, м . Луцьк, а/с 76,
або
E - mail : Novaproza@ukr.net
«Пів’яблука» – здійснення жіночих мрій

Новини > Книжкові

«Пів’яблука» – здійснення жіночих мрій

Ольга Ренн | 09.03.09

Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука» в мережі уже встигли «охрестити» українським аналогом відомого серіалу «Секс і місто», і це, безперечно, підігріло інтерес публіки до чергової коронованої книжки. Я не стала винятком, одразу захотіла її прочитати! Бо, як на мене, культовий для багатьох жінок різного віку, соціального статусу, професій і т.д. серіал таки вартий наслідування (Метикуваті сусіди вже давно «склепали» свою версію у вигляді кіномила «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…»). І хоча роман «Пів’яблука» не переміг у конкурсі «Коронація слова», він так сподобався директорові видавництва «Нора-друк», що все-таки був відзначений оргкомітетом у номінації «Приз видавничих симпатій» (запроваджено вперше) та увійшов до серії «Популярні книжки».
Піст із видавництвом

Новини > Книжкові

Піст із видавництвом "Свічадо"

http://www.svichado.com | 04.03.09

...Через піст тіло стає храмом Святого Духа, куди Він може сходити. Людина належить Господеві не лише душею, але й тілом. Ми є нашим тілом, але маємо не лише тіло. І коли хочемо відкрити себе Богові, то необхідно тілесно підготуватись до цього. Піст “освячує тіло й приводить його перед престіл Господній”. Він освячує нас присутністю Небесного Отця, залишає відкритою рану, котра спрямовує наш рух до Бога, застерігає, щоб ми не шукали задоволення своїх прагнень необачно будь-де, серед людей чи у мінливій красі цього світу. Піст боронить нас від необдуманого маскування цієї рани фальшивими задоволеннями, дозволяє нам відчувати тілесно наше найсокровенніше покликання — йти Божою дорогою, бо тільки Господь зможе дати нам внутрішній спокій...

Грюн, А. Піст – Львів, “Свічадо”, 2006 – 56 с.
ISBN: 966-8744-07-1

Довідка про автора: Ансельм Ґрюн (народився 1945 року) – монах і економ бенедиктинського монастиря Мюнстершварцах, є духовним провідником і порадником багатьох людей і належить до найпопулярніших християнських авторів сучасности.

Зміст книги: Вступ.; 1. Прощення у ранній Церкві; 2. Піст як ліки для тіла і душі; 3. Піст як боротьба з пристрастями й пороками; 4. Піст і молитва; 5. Піст як шлях до просвітлення; 6. Піст сьогодні..
Малкович готує вишуканий сюрприз – поетів на тканині

Новини > Книжкові

Малкович готує вишуканий сюрприз – поетів на тканині

http://culture.unian.net/ | 03.02.09

Засновник і директор першого в Україні приватного дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», редактор і письменник Іван Малкович планує видавати серію творів українських і зарубіжних поетів на тканині.
Книга Захер-Мазоха «Венера в хутрі» вийшла в українському перекладі

Новини > Книжкові

Книга Захер-Мазоха «Венера в хутрі» вийшла в українському перекладі

http://culture.unian.net/ | 03.02.09

В Івано-Франківському культурно-мистецькому центрі «Є» в українському перекладі презентували книгу австрійського письменника, уродженця Галичини, Леопольда фон Захер-Мазоха «Венера в хутрі».
Переклала знамениий твір львів’янка Наталія Іваничук. До збірки Леопольда фон Захер-Мазоха «Венера в хутрі» увійшли три повісті: «Дон Жуан з Коломиї», «Венера в хутрі» та «Місячна ніч», які принесли автору визнання.
Галактики... війни... свобода вибору і мораль...

Новини > Книжкові

Галактики... війни... свобода вибору і мораль...

власна | 24.11.08

Сьома Альдебарана... Далека планета, де немає чужого болю і скорботи, чужої радості і щастя, де усе підпорядковане мудрим порадам електронного Моралізатора, базоване на біблійних засадах та витримане в ідеях інтернаціоналізму.
І якщо з'являється ворог - він не лише твій, він - ворог народу. А майбутнє народу - це повна жертовність...

Литовченко Т. Приречений жити: Роман. — Львів: Видавничий дім «Панорама», 2005.- 256 с.
ISBN 966-8084-56-X
1 2 3