До 125 річниці від дня народження Сергія Єсеніна

Новини > Події

До 125 річниці від дня народження Сергія Єсеніна

Матеріал підготував Сергій Запоржанин | 27.09.20

До 125 річниці від дня народження Сергія Єсеніна поети Ігор Павлюк та Євгенія Більченко діляться своїми думками про великого російського поета:
Юрій Плаксюк – державний діяч, публіцист, автор популярних пісень

Новини > Події

Юрій Плаксюк – державний діяч, публіцист, автор популярних пісень

Спілкувався Сергій Квітницький | 17.11.18

У Чернігівській обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка відбулася резонансна імпреза. Напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку (професійного свята України, котре відзначається 16 листопада) презентував свій ошатний двотомник «Все в минулому» знаний журналіст, заслужений працівник культури України, колишній очільник Держкомтелерадіо України Юрій Плаксюк.
Пам’ять про Неї залишиться у наших серцях…

Новини > Події

Пам’ять про Неї залишиться у наших серцях…

За дорученням ДОО НСПУ Олеся Омельченко | 01.11.18

Не замінить, кого втрачаєм, -
Своє у кожного лице…

Олеся Омельченко


Завжди жаль стискає серце, коли земне життя залишають люди, а особливо творчі особистості, світлі і прекрасні, якою була Людмила Григорівна Левченко…

Новини > Події

Восени у Львові відбудеться фестиваль «Молода республіка поетів»

http://zik.com.ua/ | 16.07.09

12–13 вересня у рамках Міжнародного літературного фестивалю Форуму видавців у Львові відкриє свої кордони Молода республіка поетів («МРП») – літературний марафон, що гуртує творчу молодь зі всієї України, надаючи їй унікальну можливість читати власні вірші перед широкою аудиторією.

Новини > Події

Увага! Конкурс

http://culture.unian.net/ | 16.07.09

«Золотий лелека» оголошує Всеукраїнський конкурс на найкращі прозові твори для дітей.

Новини > Події

Молоді чернівецькі письменники у Львові ділилися досвідом промоції мистецтва у ЗМІ

http://zik.com.ua/ | 09.07.09

8 липня у кав’ярні «Кабінет» у Львові відбулася зустріч для журналістів та літераторів на тему «Молодіжне мистецтво та українська література: досвід промоції у ЗМІ». Експертами події були: письменниця, літературознавець, арт-директор «Literatur Cafe» Христя Венгрик та письменник, тележурналіст, арт-директор «Literatur Cafe» Сашко Горський.
Семінар є третім проектом журналу «Ї». Організовано його за підтримки мистецького об’єднання «Дзиґа». Організатори, зокрема експерти, мали за мету поділитися досвідом промоції творчості молодих людей за допомогою ЗМІ.

Новини > Події

Найдавнішу Біблію «виклали» в інтернет

http://www.bbc.co.uk/russian/ | 09.07.09

Близько 800 сторінок Біблії, яку вважають найранішою зі всіх відомих, розміщено в інтернеті.
Зображення більше половини сторінок біблейських текстів, які одержали назву Синайський кодекс, вік яких оцінюється у 1600 років, можна побачити на сайті www.codexsinaiticus.org.
Як кажуть фахівці, загалом в цьому варіанті Священного Писання близько 1460 сторінок розміром 40 на 35 сантиметрів.

Новини > Події

Нарада з питань книгодрукування пройде у Львові

http://zik.com.ua/ | 03.07.09

У зв’язку з тим, що Львівщина посідає останнє місце в Україні з вирішення проблем книгодрукування та книгорозповсюдження, Кабінет Міністрів прийняв протокольне рішення провести у Львові у вересні – жовтні цього року спеціальну нараду за участю заступників голів обласних державних адміністрацій для обговорення цієї теми.
На Львівщині створена робоча група для підготовки до цієї наради, яку очолює заступник голови Львівської ОДА Ярослав Кашуба. Однак, як зазначив голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, хоч уже було заплановано три засідання, поки що жодного з них ще не відбулося.

Новини > Події

Свято французької книги

press@ukma.kiev.ua | 10.06.09

Національний університет “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА) та Посольство Франції в Україні проводять 12 червня 2009 р. “Свято французької книги”, на яке радо запрошують усіх своїх партнерів та друзів. Мета заходу – популяризація французької книги, зустрічі з читачами, промоція українських видавництв-учасників Програми сприяння видавничій справі в Україні “Сковорода” (за підтримки Посольства Франції в Україні та Міністерства закордонних справ Франції), презентація видань, здійснених за підтримки Програми “Сковорода”.
До програми Свята увійдуть: виставка-ярмарок книжок видавництв-учасників, (частина з них опублікована за підтримки Програми “Сковорода”), вистава Театру на ходулях (Театральний центр НаУКМА).
Головною ж подією свята стане презентація українського перекладу “Думок” видатного французького філософа Блеза Паскаля у перекладі Анатоля Перепаді та Олега Хоми (видавництво “Дух і Літера”). У презентації візьмуть участь фахівець з творчості Б. Паскаля Домінік Декот (Франція), відомий літературознавець Вадим Скуратівський та один з перекладачів «Думок» Олег Хома.
Джоан Роулінг нагородили Орденом почесного легіону

Новини > Події

Джоан Роулінг нагородили Орденом почесного легіону

http://culture.unian.net/ | 05.02.09

Президент Франції Ніколя Саркозі нагородив Орденом почесного легіону відому британську письменницю Джоан Роулінг, творця всесвітньо відомої серії романів про Гаррі Поттера.

1 2