Пам’ять про Неї залишиться у наших серцях…

Новини > Події

Пам’ять про Неї залишиться у наших серцях…

За дорученням ДОО НСПУ Олеся Омельченко | 01.11.18 10:02:46

Не замінить, кого втрачаєм, -
Своє у кожного лице…

Олеся Омельченко


Завжди жаль стискає серце, коли земне життя залишають люди, а особливо творчі особистості, світлі і прекрасні, якою була Людмила Григорівна Левченко…

Весела, життєрадісна, доброзичлива і сповнена, здавалося б, невичерпної енергії, Людмила була не лише талановитою поетесою, чудовою письменницею для дітей, а мала активну громадянську позицію, брала участь у житті Дніпропетровського відділення НСПУ. Неодноразово обиралася членом правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ, ніколи не була байдужою до чужої долі.
Останнім часом вона опікувалась долею кандидата філософських наук, поетеси Ганни Шепітько, яка опинилася у скрутних життєвих обставинах...
Не встигла дочекатися виходу колективного збірника для дітей, де були опубліковані її поезії.
12 жовтня 2018 року пішла у небуття, так і не прийшовши у свідомість після операції… Жаль розтинає серце кожного, хто її знав. Її всі поважали і любили. Смерть Людмили Левченко – важка втрата не лише для письменників, але й професорів, викладачів вишів, студентів, громадськості міста, області, України. Не вистачає її мудрого слова, життєрадісного сміху, дружньої підтримки та розуміння. Україна втратила ще одну талановиту письменницю, ми – друга і колегу, родина – рідну людину.

Народилась Людмила Левченко 2 січня 1950 року в селі Гавришівка Магдалинівського району Дніпропетровської області. Закінчила Дніпропетровське педагогічне училище. Працювала вихователем в дитячому комбінаті, на громадських засадах керувала міською молодіжною літературною студією «Лілея», багато талановитих слухачів якої поповнили ряди НСПУ. Вона завжди допомагала юні не лише розкрити, вдосконалити свої обдарування, а і пробитися у літературному житті. Її вихованці брали участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних літературних конкурсах і перемагали. Кожна їхня перемога – це й перемога Людмили.
Часто виступала на радіо, телебаченні, брала участь у спілчанських заходах, була делегатом з’їздів НСПУ, активна, небайдужа, неодмінно у вишиванці, безкомпромісна і правдива. Як нам не вистачає тебе, дорога Людмило!
Вона – авторка книжок для дорослих і дітей: «Півень-сурмач», «Стоїть над ружами душа», «Дзвони степу», «Райське яблуко», «Пташечка-перепілочка», «Навіщо птахові гніздо», «Золотий бриль», «Хто яким вдався», «Кольорова грядка», «Скільки в жабки жабенят», «Лічба» та ін.
Друкувалась у спілчанських альманахах, колективних збірниках, брала участь у літературних конкурсах. Член НСПУ з 1999 року. Неодноразовий дипломант обласних та міських конкурсів, лауреат премії ім. В. Підмогильного.
Приїздила вона в гості і до нас, у Військове, читала свої вірші школярам. Мої вихованці і досі тепло згадують про її виступи. На уроках літератури рідного краю я завжди пропагувала її творчість, адже вона вчить дітей бути правдивими, спостережливими, добрими, любити свій народ і свою країну.
Назавжди Людмила Левченко лишиться у нашій пам’яті, у наших серцях. Життя письменниці – неповторне, яскраве і динамічне, сповнене любові та добра, пройшло у творчому горінні, воно, – сонячний неповторний світ, проминувши на планеті Земля, не промине у наших серцях, не погасне у пам’яті яскравих сторінок історії письменницького світу України.
Хай буде земля Тобі пухом, дорога наша Людмило! Царство Небесне!
Сумуємо за тобою.

Відповісти на статтю