Джоан Роулінг нагородили Орденом почесного легіону

Новини > Події

Джоан Роулінг нагородили Орденом почесного легіону

http://culture.unian.net/ | 05.02.09 3:03:34

Президент Франції Ніколя Саркозі нагородив Орденом почесного легіону відому британську письменницю Джоан Роулінг, творця всесвітньо відомої серії романів про Гаррі Поттера.


Орден Почесного Легіону був заснований Наполеоном Бонапартом у 1802 році і є вищою державною нагородою Франції. Джоан Роулінг удостоєна ступеня лицаря, початкового з п`яти ступенів Ордена почесного легіону, "за свій винятковий талант" і "внесок у розвиток молоді".
"Завдяки вам молодь розуміє, що читання книг - це не покарання, а джерело задоволення", - сказав під час нагородження президент Франції Ніколя Саркозі. Він зазначив також, що книги Роулінг будять у молоді пристрасть до пізнання світу, будять фантазію, сприяють з розвитку і становленню: "За те, що ви зробили для молоді в цілому і для французьких дітей зокрема, ви з повним правом заслужили високу нагороду".
Виступивши французькою мовою Джоан Роулінг подякувала за високу нагороду. Письменниця нагадала, що її дід також був нагороджений Орденом почесного легіону за відвагу, виявлену в роки Першої світової війни.
Відповісти на статтю