Валентина Новодон, заступниця голови Верхньодніпровського відокремленого підрозділу ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка | 05.06.24
(Відгук на книгу «Чи бачать небеса котів», упорядники Ольга Полевіна , Еліна Зажицька)
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати
Благословить дітей своїх
Твердими руками,
І діточок поцілує
Вольними устами…
І оживе добра слава,
Слава України
Тарас Шевченко
Врізаються не лише в пам’ять, а й навіть в душу сумні до щему історії про жахливі події нинішньої війни в розповідях 36 авторів, що мешкають в різних куточках не тільки нашої держави, а й інших країн.
Сергій Дзюба, редактор газети «Чернігівщина» | 25.05.24
Національно-патріотичне виховання українських дітей у дитсадках та школах має надзвичайно велике значення, особливо в ці буремні часи, коли наш народ бореться за свою свободу та незалежність із клятою російською ордою.
Валентина Чорнобривець, мистецтвознавець, літературний критик, м. Київ | 19.02.24
Народний поет України та «Золотий письменник світу» Сергій Дзюба продовжив свою щоденникову тему. Чесно кажучи, я – обожню щоденники. Особливо письменницькі, коли митцю є що сказати людям. А оскільки пан Сергій – особистість харизматична, яскрава і напрочуд цікава, читачам дуже хочеться побувати в його творчій лабораторії. Власне, вже жанр щоденника потребує такої відвертості та довірливості.
Анатолій ВЛАСЮК | 11.02.24
Відгук на книгу Світлани Талан «Її вишиване життя»
Художньо-документальна повість письменниці «Її вишиване життя» – про Пелагею Литвинову-Бартош. Це ім'я навряд чи щось говорить пересічному читачеві, хоча мова йде про видатну українку. Але такі реалії часу, що нашу історію ми читали з чужих книжок.
Сергій Дзюба, народний поет України | 05.02.24
Цю книжку розцінюю як розкішний подарунок від прекрасного українського поета Анатолія Кичинського – томик вибраного «жива і скошена тече в мені трава» (видання друге, Київ, «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2024 рік). І просто не можу не відгукнутися про цю непересічну подію.
Юрій Ключ м. Апостолове Дніпропетровської обл. | 16.01.24
Олена Швець-Васіна «А ми живемо!» -- Збірка віршів воєнного часу 2014-2023 / Поезії – Кам’янське, 2023. – 68 с. ISBN 978-617-8017-34-7
Про такі видання, як поетична збірка Олени Швець-Васіної «А ми живемо!», кажуть: «на часі». Тобто збірка побачила світ в часи, коли вже минулись захопливі до солодкого дзюркоту екзистенційні мрії про блискавичну перемогу над ворогом, й ледь затухло полум’ям багаття першого переляку перед ракетними обстрілами. З’явився гіркий досвід. Цей досвід, акумулюючись, за твердженням психологів, потребує виходу.
19.12.23
Тетяна Шевченко. Стежина барвінкова : Поезії. – Львів: ПП «Видавництво «Бона», 2023. – 176 с.
Для людини мислячої, з гарною філологічною освітою, яку має прилучанка Тетяна Шевченко, споглядання за нашим, інколи божевільним, світом і мало закінчитися саме так – писанням віршів. Та філологів багато, але поети з них народжуються не завжди. На щастя, пані Тетяну Бог наділив поетичним даром і всі пазли склалися вдало.
Василь Слапчук, письменник, літературознавець, ветеран війни в Афганістані, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, Почесний громадянин Луцька та Волині | 15.10.23
Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко, Григорій Войток (співавтори), Катерина Махлай (упорядник і літературний редактор), Валентин Буряченко та Вадим Мисник (консультанти). Чернігів у вогні. Книга друга: Журналісти газети «Чернігівщина» – про війну з російськими загарбниками і героїчну оборону Придесення. – Чернігів: Газета «Чернігівщина: новини і оголошення»; Міжнародна літературно-мистецька Академія України; Видавництво «Десна Поліграф», 2023.
Одразу після ганебної втечі ненависної кацапської орди з північної України, Сергій Дзюба та його талановиті колеги з газети «Чернігівщина» почали публікувати правдиві матеріали про героїчну оборону Чернігова та Придесення. «Чернігівщина», по суті, перетворилася на фронтову газету, бо війну з російськими фашистами треба вести й інформаційно, висвітлюючи, як Збройні Сили України і наш непохитний народ самовіддано рятують світ від скаженої країни-терориста номер один та божевільного кацапського царя.
Сергій Дзюба, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 01.10.23
Тетяна Вишко. Дихай і живи. Як опанувати себе в кризових ситуаціях. – Х.: Віват, 2023. – 192 с.
Таня Вишко – надзвичайно талановита та цікава поетеса і прозаїк! Її книжки – напрочуд оригінальні та неповторні, людяні, чуйні і зворушливі. Відчувається, що авторка – розумна, яскрава та шляхетна особистість. Тому такі небанальні, глибокі, захоплюючі книжки хочеться читати і перечитувати.
Євген Безус, член НСПУ м. Верхньодніпровськ | 06.09.23
Роздуми після прочитання історичного роману Володимира Кільченського «Скарби Ненаситця»
Читаючи нову книжку відомого придніпровського письменника Володимира Кільченського під промовистою назвою «Скарби Ненаситця», я знову занурився у світ пригод славних лицарів України. Як і в попередніх книгах цього автора, козацька доба України постає часто-густо у яскравих, а інколи й тривожних проявах нелегкої долі героїв, що боролися за волю України.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
43