19.12.23
Тетяна Шевченко. Стежина барвінкова : Поезії. – Львів: ПП «Видавництво «Бона», 2023. – 176 с.
Для людини мислячої, з гарною філологічною освітою, яку має прилучанка Тетяна Шевченко, споглядання за нашим, інколи божевільним, світом і мало закінчитися саме так – писанням віршів. Та філологів багато, але поети з них народжуються не завжди. На щастя, пані Тетяну Бог наділив поетичним даром і всі пазли склалися вдало.
Юлія Сільчук, письменниця, філологиня, критик. | 09.08.21
Ювілейний 25-й номер альманаху Волинської обласної організації Національної Спілки письменників України «Світязь» розпочинається ліричним циклом Петра Коробчука «Орфей у пеклі, або Asparagus officinalis*». Погодьтеся: назва інтригує… І, забігаючи наперед, скажу, що сама поетична добірка її, цю назву, неабияк виправдовує. Тож читачеві, певна, закортить зазирнути всередину цього «пекла». Закортіло й мені…
Ярослав Савчин, письменник, журналіст, перекладач, художник, лауреат міжнародних премій, Івано-Франківська обл. | 03.06.20
Водночас у Казахстані і Канаді побачив світ новий роман-серіал Сергія Дзюби «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер», що трохи раніше вже успішно вийшов рідною мовою в Україні, отримавши тут значний резонанс. Втім, автор на цьому не зупинився і, разом з обдарованим перекладачем Світланою Новік, відправив головного героя – приватного детектива Віталія Самарцева – мандрувати державами та континентами.
Василь Слапчук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Луцька і Волині | 03.02.20
Дзюба Сергій. Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер : Роман-серіал (бувальщини). – Чернівці: Видавничий дім «Букрек», 2020. – 464 с.
Письменник Сергій Дзюба постійно дивує своїх читачів – і в рідній Україні, і за кордоном. Причому він дивовижним чином досягає успіху в усіх літературних жанрах, якими займається! Справа наразі не лише у значних накладах його 87 книг, перекладених 65 мовами і присвячених єдиній коханій Жінці – Тетяні Дзюбі (хоча й це – неймовірно). От і нинішнього року водночас у різних державах перевидано 30 його книжок загальним накладом понад 150 тисяч примірників. Авжеж, перевидано, бо люди їх справді читають, причому шанувальники творчості пана Сергія – різного віку (буквально від одного – до ста років!), професій, статків та уподобань.
Оксана Грановська | 13.12.19
Всякий мистецький твір використовує свою систему образів, аби донести задум творця. Поезія не є виключенням. Якою має бути ця система, аби виконати головне завдання – викликавши певні асоціації, роздуми, вплинути на емоції читача?
Окрім образного ряду, на сприйняття твору впливає ряд художніх засобів, як от: ритм, рима, тропи тощо.
Майстерність – це вміння реалізувати задум, поєднавши художні засоби, створивши систему образів, аби вони працювали разом. Якщо цього не відбувається, читач залишається в стані невизначеності: про що твір? Що ним хотів висловити автор? Чому це відбувається?
Тетяна СИДОРЕНКО, член НСПУ, м. Ніжин | 31.08.19
Збірка віршів під такою назвою нещодавно вийшла в ніжинському видавництві «Орхідея». Автор – Олександр Гадзінський, поет і перекладач, колишній керівник (протягом двадцяти років) літературної студії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Це довгоочікувана книжка для всього літературного Ніжина, а не лише для автора. А ще – для друзів, знайомих, приятелів поета, – а їх у нього надзвичайно багато і в Україні, й поза її межами.
Сергій ДЗЮБА, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 24.04.19
Тетяна СИДОРЕНКО. ТРИПОВІСНИК. – Ніжин, 2018. – 198 с.
Нова книжка Тетяни Сидоренко «Триповісник» містить у собі три різні за тематично-образним наповненням повісті: «Чечевиця», «Балувана Галя», «Тамарка й курка».
Біляцька В.П. доктор філологічних наук, профессор кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» м. Дніпро | 02.02.19
Художня література як домінанта духовності допомагає усвідомити унікальність і неповторність світу й себе, сприяє розвитку особистості, формує життєві орієнтири та власну світоглядну позицію, сприяє самовдосконаленню традицій і норм культури спілкування, збагачує знання про минуле народу й країни. Перераховані елементи є нагальними й у сучасних романах у віршах, які активно входять у культурний простір України й відзначаються новаторством форми, змісту, обсягу, порушених проблем.
Наталія Зайдлер | 05.09.18
Навесні 2018 року побачила світ нова книжка«Теорія Всього (осінній сонетарій)»мелітопольця Олега Гончаренка–поета, прозаїка. волонтера, громадського діяча – члена Національної спілки письменників України, володаря численних всеукраїнських і міжнародних відзнак.До збірки ввійшли поезії багатьох років творчості.
Наталія Зайдлер | 07.05.18
Шановний сучаснику, напевне, Ви хоча б один раз у житті замислилися над тим, які саме чесноти роблять людину Людиною. Без сумніву, на наш погляд, одна з найцінніших серед них – вдячність – землі, народу, матері, родині та ін. Ця риса характеру пов’язана з не менш важливими – людяністю, порядністю, добротою тощо. У нашу надскладну добу нечасто зустрінеш сміливців, які беззастережно живуть за кодексом честі. Серед них – і поет, прозаїк, публіцист, перекладач (а також журналіст і волонтер) із Мелітополя, лауреат багатьох престижних всеукраїнських і міжнародних відзнак Олег Гончаренко.