Н. Вадюк, Т. Микитин, УАД | 06.12.15
Саме так звучить один з рекламних слоганів мережі книгарень Waterstones, яка понад 30 років займає лідерську позицію на книжковому ринку Великобританії і посідає найвищі сходинки рейтингів Європи та інших континентів.
О.В. Антоник, О.О. Жолдак Українська академія друкарства | 25.02.15
Підкреслено особливості книги як суб’єкта комунікації, акцентовано увагу на її соціокомунікативній та товарній функціях. Охарактеризовано книжкові конкурси, що функціонують в Україні, зокрема, конкурс «Найкраща книга Форуму». Висвітлено результати анкетування учасників і відвідувачів Форуму видавців у Львові стосовно впливу книжкових конкурсів на активізацію читацьких інтересів та купівельного попиту.
Надія Зубко, УАД | 25.02.15
У статті охарактеризовано серію як особливий вид видавничої продукції і спосіб упорядкування товарної пропозиції за різними ознаками; проаналізовано динаміку випуску книжкових серій в Україні; визначено типо-видові пріоритети сучасного серійного книговидання.
О. Антоник, доцент, кфн, зав. кафедри Книгознавства і комерційної діяльності Української академії друкарства, А. Судин, доцент кафедри | 25.11.10
У книжковій галузі більшість знають, розуміють, і навіть деколи вимагають, що повинні бути системні статистичні, соціологічні дослідження. Всі усвідомлюють, що потрібна інформація, яка частково може лежати на поверхні, викладена державними органами статистики, а частково повинна бути опрацьована, досліджена й інтерпретована.
Але хто повинен займатися тими нагромадженнями, дослідженнями, опрацюваннями, інтерпретаціями? Адже цілком очевидно, що це тільки на перший погляд так просто – дайте нам інформацію по ринок і ми зрушимо все з місця...
А. Судин | 25.11.10
(До тридцятиліття кафедри книгознавства і комерційної діяльності УАД)
Відродження книжкової справи в нашій державі неминуче пов’язане з книжковою торгівлею – так вважають більшість видавців України, про що свідчать їх численні виступи протягом останніх років. Разом з тим, закликаючи відбудовувати розвалену понад 15 років тому книготорговельну систему, вони наче звертаються в нікуди. Мовляв, треба її відроджувати, але невідомо хто це має зробити – чи то держава якимись урядовими чи законодавчими рішеннями, чи то нові ініціативні підприємці, які відчують смак торгівлі книжками. Постійно лунає, що нема в Україні повноцінних каналів збуту, які б доставляти книжки потенційним покупцям, бо дуже бракує книгарень, а ті, які є, то, на думку видавців, погано працюють із ними.
Ксенія Дітчук | 03.02.09
Поняття “second hand” впевнено увійшло і міцно вкоренилося в нашому повсякденному житті. Навіть противники вживаного одягу розуміють, що боротися з цим явищем складно. З іншого боку, дехто навчився надавати second hand’у — second life, створюючи абсолютно нові витвори мистецтва...
Проте наша з вами розмова не про одяг.
Тримаю у руках кілька цікавих видань. Серед них — “The Famous Five 19: Five Go to Demon’s Rocks” Ґріда Блайтона (Hodder and Stoughton Paperbacks, 1989), “Eat Your Way to Great Sex” (Lagoon Books, 2001) та “Fish and Seafood” (Marshall Cavendish Publication Limited, 1976). Різні за цільовим призначенням, читацькою аудиторією, оформленням та поліграфічним виконанням, вони коштують однаково: від 6 до 48 грн. за кілограм (залежно від дня тижня).
Зізнаюся одразу: коли мені розповіли про книжки на вагу, я спершу подумала, що це, певно, якийсь непотріб. Адже яка розумна людина віддасть (читай — викине) хороше видання на second?
Михайляк І.І. | 09.09.07
Книготоргівля як органічна частина книжкової справи належить до тих сфер людської діяльності, що прямо узалежнені від соціально - економічних умов країни і, насамперед, є соціокультурною сферою діяльності. Про це свідчить тисячолітня історія вітчизняної книжкової справи. Саме в історичному контексті, коли книга розглядалася як агітаційний, пропагандиський засіб, масовий засіб “класової боротьби” активізувалась книготорговельна діяльність, завдання якої полягало в ідейно – політичному вихованні і культурному розвиткові суспільства.
Антоник О. В. Синєок І.В. | 09.09.07
Населення України в міру зростання свого добробуту все більше цінує вільний час і прагне раціонально його використовувати. Особливо актуальною ця є проблема у книжковій торгівлі, оскільки книга завжди була і залишається специфічним товаром, а книгарня — не просто місцем купівлі-продажу, а місцем задоволення духовних потреб суспільства.