«Чернігів у вогні» – найсильніша книжка про війну!

Критика, рецензії

«Чернігів у вогні» – найсильніша книжка про війну!

Ярослав Савчин, народний поет України, прозаїк, журналіст, літературний критик, Івано-Франківська обл. | 24.01.23 12:08:38

Потужний резонанс, котрий викликала в Україні та за кордоном поява книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» (це – спільний міжнародний проект газети «Чернігівщина», ОК «Північ» та Міжнародної літературно-мистецької Академії України), – цілком закономірний. Взагалі, з усіх оприлюднених книжок про нинішню українсько-російську війну, на мій погляд, книжка «Чернігів у вогні…» – найсильніша, найглибша та найбільш об’єктивна.
Безперечно, всі ці матеріали створені на високому професійному рівні. Книга написана буквально по гарячих слідах, одразу ж, тільки-но загарбники ганебно дременули звідси, залишивши тут тисячі загиблих окупантів та сотні спалених танків, бронетранспортерів і автомобілів. Ми маємо дійсно безцінні свідчення очевидців пережитого.
Причому це – бійці, які героїчно обороняли Чернігів та Придесення; це – відважні медики, котрі під шаленими обстрілами рятували поранених; це – наші волонтери, які ризикували життям, самовіддано допомагаючи ЗСУ; і це – мешканці, котрі пережили жорстоку окупацію. І всі такі розповіді записані напрочуд майстерно, проникливо та правдиво. Тому становлять надзвичайно важливу інформацію для всіх дослідників цієї війни.
Добре також, що тут є спогади і Героїв України, генералів, і офіцерів – полковників, майорів та лейтенантів, і свідчення сержантів та рядових бійців. Тобто маємо широкий спектр інформації та думок, – не просто зафіксований, а майстерно відтворений, пропущений через небайдужі серця й душі авторів, творців книжки, і глибоко та всебічно проаналізований.
Дуже важливо й те, що в книжці ретельно задокументовані, засвідчені численні, звірячі, садистські злочини навіженої російської орди, яка вдерлася в Україну за наказом божевільного російського «царя». Адже за один лише концтабір, який знавіснілі, підлі окупанти влаштували у мальовничому селі Ягідному, все керівництво рашки можна відправити до Гаазького трибуналу. А таких пекельних, страшних злочинів проти мирних українських мешканців на Чернігівщині скоєно тисячі!
До появи в книжці всі такі вражаючі матеріали з’явилися на шпальтах газети «Чернігівщина», на популярних українських та закордонний порталах, і в соціальних мережах, та викликали вже тисячі схвальних відгуків.
Тож недаремно творці книжки вже відзначені високими міжнародними нагородами – імені Джека Лондона (США, м. Сан-Франциско) та Антуана де Сент-Екзюпері (Франція, м. Париж).
Високо оцінили цю книгу і Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій Залужний та президент Національної Академії державного управління при Президентові України, професор Василь Куйбіда; і видатні письменники, Шевченківські лауреати Василь Слапчук й Андрій Демиденко; і тисячі відомих та авторитетних діячів в Україні і за кордоном.
Тому щиро, від усієї душі, знімаю капелюха перед усіма причетними до створення такого, без перебільшення, справжнього шедевру.
А це – славні автори нового книжкового бестселера «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!»: Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко та Григорій Войток; упорядник і літературний редактор Катерина Махлай; консультанти книги, полковники ЗСУ Валентин Буряченко та Вадим Мисник; меценати: видатний наш аграрій, генеральний директор ТОВ «Земля і Воля», Герой України Леонід Яковишин та директор Української громади Сіднею Софія Мицак з Австралії.
Браво, вельмишановні друзі, це – дійсно подвиг, велике подвижництво!
Знаю, редакція газети «Чернігівщина: новини і оголошення» спільно з військовими зараз продовжує роботу над цим уже знаменитим міжнародним проектом. Тож чекатимемо на появу вже другої такої книги про українсько-російську війну. Це – надзвичайно важливо!

Усі, хто бажає, можуть придбати книжку «Чернігів у вогні» по собівартості (один примірник коштує 300 гривень), звернувшись до газети «Чернігівщина» за телефоном (0462) 67-47-00.
Примірників із другого, додаткового накладу залишилося небагато.

Відповісти на статтю