СЛІДСТВО ЗНОВУ ВЕДЕ, МІКАЕЛЬ БРЕННЕ

Критика, рецензії > Художня література

СЛІДСТВО ЗНОВУ ВЕДЕ, МІКАЕЛЬ БРЕННЕ

Юрій Мостовий | 22.12.15 22:06:24

Нещодавно, у видавництві Нора-Друк в українському перекладі побачив світ новий роман відомого норвезького письменника Кріса Тведта, «Небезпека рецидиву».
Книга продовжує серію пригод адвоката захисника в кримінальних справах, Мікаеля Бренне. Бренне, передусім, відомий українському читачеві за романом Тведта «Коло смерті». Дівчинку підлітка Майю знаходять вбитою. Головний підозрюваний бажає аби його інтереси у суді представляв саме Мікаель Бренне. Мікаель розуміє, що справу не виграти, адже проти вбивці є незаперечні докази. На суді ж все йде не так як гадалося спочатку. Внаслідок останнього, юрист прагне встановити істину і починає власне розслідування.
Так стається, головний герой допомагає справжньому вбивці вийти на волю. Про це він дізнається, ще в залі суду після винесення вердикту на користь злочинця. Внаслідок цього читач разом з персонажем переживає те відчуття, коли система працює не правильно, не справедливо і коли ти маєш до такого стосунок. Насправді це вказує на один з жирних мінусів роботи адвокатів та й, в принципі, системи правосуддя загалом. Перед Бренне конфлікт, що постає не лише в юристів. Сторона добра чи зла, професійна незворушність і суто діловий погляд чи порядність та сумління?
З самого початку книги згадуються чомусь Дейл Купер і Лора Палмер з «Твін Піксу», славетний агент Малдер і його допити небезпечних маніяків з «Ікс файлз», та найголовніше, персонаж напруженого роману британця Ніла Кроса «Лютер: Початок», Джон Лютер. Звісно це й не дивно, адже «Небезпека рецидиву» - то є детективний трилер.
Роман, порівняно, легкий для прочитання, але водночас дещо скрупульозний у деталях і напружений за своєю психологічною суттю-атмосферою представленої історії. Має присмак депресивності, страху та якогось відчаю.
А ще, Бренне не лише проводить власне розслідування, а й трапляється вимагає у прокурора ордер на обшук помешкання підозрюваної. І таки, проводить самостійно не санкціонований обшук. Момент же, де його арештовує за це поліцейській патруль здається трохи заїждженим.
Враження від книги не поступаються перегляду захоплюючого детективного телесеріалу триллеру, що знову ж підкреслює неабияку майстерність Тведта
В «Небезпеці рецидиву» є також теми фетишизму, домінатрікс та інших сексуальних збочень (не раджу читати особам до вісімнадцяти). Палкі судові засідання, полум’яні захоплюючі діалоги, своєрідний азарт свідчень на суді тощо.
Тож, професійна етика та потреба відновлення справедливості; небезпечні злочинці та їх підступні співучасники; майстерний текст та захоплююча детективно-кримінальна історія. Усе це на сторінках нового роману про норвезького юриста, Мікаеля Бренне.
Відповісти на статтю