ЖІНКА В ПОШУКАХ СЕБЕ

Критика, рецензії > Художня література

ЖІНКА В ПОШУКАХ СЕБЕ

Юрій Мостовий | 17.12.15 18:05:45

Анна Тарнава. Бажання поверненню не підлягають. Роман. К.: Нора-Друк, 2015. – 200 с. Серія: Читацький клуб.

Роман номінантки літературного конкурсу «Коронація слова 2015» Анни Тарнави, один з тих, що загалом присвячений нелегкійжіночий долі…
Але, от цікаво: в контексті роману «Бажання поверненню не підлягають» є й своєрідна пропаганда філософії позитиву, успіху та любові,яка зумовлена тим,що авторка за однією зі своїх освіт має кваліфікацію психолога.

А загалом, сюжет роману такий: головна героїня Леся піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане і несподіване для себе – жити так, як їйхочеться. На своєму шляху вона муситьподолативласнісумніви і страхи, але будучи позитивною людиною з добримсерцем і почуттямгуморуврешті-рештрозуміє, щощаслива.
В анотації підкреслено, що авторка почала свою прозово-літературну діяльність цим текстом, який переміг на конкурсі романів «Коронації слова». Коли ж читаєш твір складається враження, що авторське перо досить натреноване і витримане, мов до цього було безліч інших робіт. .
В книзі описуються пристрасті молодих батьків і безневинних немовлят-первістків.Депресивне життя затурканої молодої мами і затурканого молодого тата і про те, чому пари молодих батьків розпадаються. Цікавинки з життя дітей молодшого шкільного віку: мультики, однокласники, улюблена їжа та «посидющість з непосидющістю». Офісні пристрасті, лікарська надуважність та кар`єрні зростання.Є навіть збройний напад і крутійське викрадення з переламаними ребрами.
Не обходиться в романі й без подій притаманних мелодраматичному телесеріалові. Наприклад,к поява колишньої коханки першого чоловіка Лесі з позашлюбною дочкою того ж таки чоловіка.Невиліковна хвороба коханки і оформлення опікунства над дочкою колишнього . «Санта Барбара», скажете ви. Але думаю, й в житті таке трапляється. Життя теж страшне буває. Ще й страшніше. Зрештою, на те воно і життя.
Також, варто згадати й про своєрідну родзинку книжки -«Ліричні відступи», котрі зустрічаються читачеві наприкінці кожного з дванадцяти розділів роману. В одному з них, наприклад: йдеться про роботу янголів, які підштовхують людей до змін в своєму житті. Чомусь, одразу, згадується роман Пауло Коельйо «Валькірії», де йдеться про те, що янголи завжди поряд з людьми і вказують їм дороги.
Дебютний роман Анни Тарнави «Бажання поверненню не підлягають» ідеально підійде для шанувальників гарної жіночої прози та художніх творів про сенс буття, позитивне мислення і духовні пошуки людини.

Відповісти на статтю