ФІАЛКО НІНА: «НЕ БОЯТИСЯ ЗМІНЮВАТИ КЕРІВНИКІВ ДОТИ, ПОКИ НЕ НАТРАПИМО НА СВОГО  ВАШИНГТОНА»

Статті, блоги

ФІАЛКО НІНА: «НЕ БОЯТИСЯ ЗМІНЮВАТИ КЕРІВНИКІВ ДОТИ, ПОКИ НЕ НАТРАПИМО НА СВОГО ВАШИНГТОНА»

Валентина Січкоріз | 13.08.15 8:24:30

Розмова із письменницею Ніною Фіалко
– Ніно Іванівно , вітаю Вас із виходом у світ нової книги! Цього разу – це повість-есей «Коли брати стають ворогами...», − твір, написаний дуже цікавою манерою, у якому діалоги персонажів та опис суспільно-політичних подій 2013-2014 рр. переплітаються з екскурсами в давно минуле. Що спонукало Вас до написання саме такої книги, так не схожої на ті, які вже полюбилися українським читачам?

– Дякую! Я рада, що вона побачило світ, хоч до останнього сумнівалась. Ще би Бог дав, щоб її прочитало якнайбільша кількість читачів. Коли почалися події на Майдані, в мене тоді гостював син. Ми часто й до того вступали в політичні дискусії, а в ті дні пильно спостерігали за подіями, що розгорталися не тільки в Києві. В Тернополі політичне життя набирало обертів і це неабияк зацікавило сина. Він і досі не вірить, що люди можуть без грошей виходити на вулицю, щоб відстояти свою громадянську позицію. Після його від’їзду ми часто спілкувались і переконували один одного до посиніння. Часто розмова різко обривалась і кілька днів Скайп по обидва боки мовчав. Мене мучила совість, що я не можу переконати дитину в своїй правоті, а він переживав, що я − письменник і таку хибну думку маю стосовно Росії. Сотні разів клялись, що про політику говорити не будемо, але вірус війни був запущений і майже кожна, коли в котрогось не вистачало арґументів переконувати, розмова обривалась на півслові.
Соромно було признаватись, що в мене непорозуміння з дітьми на політичному ґрунті, але коли поскаржилась родичам, то з’ясувалося, що в них взагалі з багатьма знайомими в Росії відбувся розрив стосунків. Потім почала цікавитись у знайомих, як вони спілкуються зі своїми родичами, що живуть в Росії. Всі вони в один голос стверджували, що між братськими народами запущено вірус-ворожнечі на повне знищення. От тоді то й виникла думка написати книжку саме про такі стосунки між людьми. Виявилося, що ми зовсім не знаємо історії України, її героїчних і кривавих сторінок. Лише ті, які нам нав’язала Росія…

– Тож персонажі Вашої книги,− матір, що проживає в Україні, та її діти, які стали громадянами Росії, нинішньої країни-агресора,− абсолютно реальні?

– В моїх усіх книжках герої реальні. Цим твором я намагалась переконати в першу чергу своїх дітей та онуків, які є громадянами і патріотами іншої країни. Я їх не звинувачую і прикро, що багато українців тут б’ють себе в груди, переконуючи, що вони великі патріоти, а самі мало того, що переховуються під спідницями жінок чи матерів, щоб не йти в АТО, а й жодної копійки не пожертвували на армію. Не всі слова належать моїм дітям, в діалоги я зібрала думки багатьох інших українців, які мешкають в Росії.

– Що ж думають-знають про Україну сучасні мешканці Росії? Чи вірять у незалежний, самостійний розвиток нашої країни?

– Про Радянський Союз знають зі шкільних підручників, багато з того, що є в моїй книжці – дізналися вперше. В російських підручниках пишуть лише про велич країни, присвоюють наші сторінки історії, тому молоде покоління вірить лише Путіну, ще б наші люди вірили українським керманичам хоч на половину. Більшість росіян розуміють, що без України вони «великими» і сильними ніколи не стануть, тому підтримують війну президента Росії з Україною.

– У повісті Ви торкаєтеся історико-національних, територіальних, мовних протиріч, які терзають Україну вже впродовж десятиліть. Багатьом із них даєте власне тлумачення, також цитуєте відомих у світовій громадськості політологів. Аскільки ще можна знайти невідомих, «закулісних» фрагментів нашої української історії?

– Після того, як я почала збирати матеріал по цій темі, в мене очі відкрились, як небо перед грішниками в передріздвяну ніч. 2014 рік ознаменувався інформаційним беззаконням і в той час в Інтернеті стали з’являтися статті істориків, журналістів, блоґерів, які раніше боялися відверто висловлювати свої думки. Я вставала зранку й «виловлювала» інформацію, яка задовольняла погляд «майданутої». Я вчилась сама і ділюся тією наукою зі своїми читачами. В безмежному просторі інформації треба було виловити цікаве й потрібне. Не знаю, чи мені це добре вдалося, тому з нетерпінням чекаю відгуку читачів.

– Як гадаєте, відповіді чи нові запитання з’являться перед читачами після того, як вони перегорнуть останню сторінку цієї книги?

– У багатьох відкриються очі на різні сторінки нашої історії й події, що відбувалися протягом 2014 року. Вже те, що мої перші читачі беруть і відсилають цю книжку своїм дітям за кордон, вселяє надію, що написана вона з Божого благословення.

– Чому ж брати стають ворогами? Чи даєте Ви власне тлумачення цьому?

– Відповідь банальна: заздрість і бажання володіти чужим. Україна – райський куточок, і ним хочуть заволодіти всі сусіди, застосовуючи різні засоби. Ось нещодавно з’явилась інформація, що й польський уряд не проти створити союз з Україною. Це така ж пастка, тому дуже рекомендую прочитати мою книжку. Я не історик і не великий спеціаліст, але розклала все, що зараз відбувається, на «хлопський розум». Дуже хочу, щоб наші люди добре думали при виборі влади і не тішились гречкою.

– Яким бачите Ви майбутнє України через рік? А через 10 років? Що підказує Вам і письменницька, і громадянська інтуїція? Чи має Україна ще шанси бути цілісною і незалежною?

– Дуже цього хочу, але інтуїція мені підказує, що незалежними від сусідів ми станемо лише тоді, коли Америка зробить нас 51 штатом. Наші теперішні депутати, генерали і головні керманичі здадуть Україну частинами, покладуть ще чимало найкращих українців. Скажете, що я песиміст. Цього не станеться лише в одному випадку: коли ми до влади оберемо людей, яким Україна стане дорожчою за життя. Нажаль, поки ми таких не бачимо. І це велика трагедія для народу.

– Що таке, на Вашу думку, патріотизм? Як саме і чи можливо виховувати його у душах сучасних дітей та молоді?

– Я досі шкодую, що мало приділяла уваги патріотичному вихованню своїх дітей. Так було в радянські часи. Пильнували лише роботу… Любов до своєї землі треба виховувати в дітей змалечку і тепер, я бачу, що в школах стали більше приділяти цьому уваги. Я ще патріотизм вихователів перевіряла б на детекторі брехні. Буваючи на різних зустрічах із молоддю, бачу, що вона погано знає історію України. Треба щоб вона сама прагнула до цього і не надіялась на шкільну програму.

– Де і у чому пропонуєте шукати підтримку й опору українцям у такий неспокійний для нашої країни час?

– Не треба впадати у відчай і більше довіряти один одному. Надіятись на світову підтримку і нарощувати військову потугу, бо перемагають завжди сильніші.

– Чи може щось зробити сьогодні пересічний громадянин нашої держави задля її миру й розвитку, як вважаєте?

– Від нас багато залежить. По-перше, не розпалювати ворожнечу. По-друге, довіряти більше владі, але, якщо вона не виправдовуватиме наших сподівань, не боятися змінювати керівників доти, поки не натрапимо на свого Вашингтона.


Про автора:

Фіалко Ніна


Народилася в селі Косенівка Уманського району Черкаської області у родині сільської інтелігенції
Після закінчення школи вступила до Київського технікуму харчової промисловості. Згодом відділ хлібопекарного та кондитерського виробництва перенесли до Кам’янця-Подільського. Там я й здобула фах техніка-технолога.

Обраній професії присвятила тридцять шість років життя. У Тернопільському управлінні громадського харчування займала керівні посади середньої ланки. Зараз вийшла на заслужений відпочинок.
Відповісти на статтю

zzyytt | 20.11.18 09:09:56

http://www.jordansshoes.us.org
http://www.yesyeezy.shop/adidas-yeezy-700-boost-wave-runner-b75571-p-428.html
http://www.fila-shoes.us.com
http://www.guccibelt.us.com
http://www.lacosteonlineshop.us.com
http://www.yesyeezy.shop
http://www.nikeflyknit.us.com
http://www.vapormaxshoes.us
http://www.nikecortez.us.com
http://www.goyard.us.com
http://www.hermesonlineshop.com
http://www.nike-roshe.us.com
http://www.caterpillarboots.us.com
http://www.offwhite.us.com
http://www.yeezyshoesuk.com
http://www.michaelkors-outletonlines.us.com
http://www.louboutinshoes.uk
http://www.yesyeezy.shop/balenciaga-17fw-triple-s-trainer-black-red-mens-w05m23972-p-613.html
http://www.nikeairforce1.us.com
http://www.ferragamobelt.us.org
http://www.yeezysuk.com
http://www.nikejordans.us.com
http://www.nike-hyperdunk.us.com
http://www.goldengooseoutlet.us
http://www.mbtshoesonline.com
http://www.goyardhandbags.org
http://www.monclersoutlet.us.com
http://www.coachsonline.us.com
http://www.nikesneakers.us.com
http://www.adidasyeezys.us
http://www.nfljerseys.us.org
http://www.adidasultraboost.us.org
http://www.adidasnmduk.com
http://www.jordansforcheap.us.com
http://www.yeezy-shoes.org.uk
http://www.jordan12.us.com
http://www.yesyeezy.shop/adidas-yeezy-boost-350-v2-cream-white-cp9366-p-423.html
http://www.converseoutlet.us.com
http://www.mlbjerseys.in.net
http://www.adidas-tubular.us.com
http://www.adidassuperstar.us.com
http://www.adidasshoesonline.com
http://www.yeezy-boost.us.com
http://www.coachoutlets.name
http://www.yesyeezy.shop/offwhite-x-nike-air-presto-black-aa3830002-p-291.html
http://www.coachoutletsfactory.com
http://www.chromehearts.com.co
http://www.outletonline-michaelkors.us.org
http://www.reebokoutlet.us.org
http://www.yesyeezy.shop/air-jordan-1-og-game-royal-blue-mens-555088403-p-682.html
http://www.yeezy-500.us.com
http://www.yeezyboost.in.net
http://www.jordan13.us.com
http://www.longchamphandbagsonlines.com
http://www.cheap-airjordans.us.com
http://www.bapehoodie.us
http://www.lebron16.net
http://www.balenciagashoes.us.com
http://www.kd11.us
http://www.hermesbelts.com
http://www.yeezysshoes.us.com
http://www.air-max.us.com
http://www.vans-outlet.us.com
http://www.hoganoutletonline.us.com
http://www.nikeairmax2019.us.com
http://www.jordan4.us.com
http://www.yesyeezy.shop/nike-air-max-197-sean-wotherspoon-aj4219400-p-66.html
http://www.yeezyboost350v2.org.uk
http://www.lebron15.net
http://www.vans-shoes.us.org
http://www.toryburchs.us
http://www.longchamp-bags.us.org
http://www.nikebasketballshoes.us.com
http://www.outletmichael-kors.us.com
http://www.yesyeezy.shop/supreme-x-nike-air-more-uptempo-varsity-redwhite-902290600-p-592.html
http://www.airmax270.us.com
http://www.michaelkors-outletfactory.us.org
http://www.yeezy-shoes.us.org
http://www.adidaseqts.com
http://www.yeezy-shoes.org
http://www.jordan-retro.us.com
http://www.yesyeezy.shop/adidas-yeezy-boost-350-v2-beluga-solar-red-bb1826-p-422.html
http://www.ferragamobelt.us
http://www.offwhitehoodie.us.com
http://www.russellwestbrookshoes.us.com
http://www.adidasoutletonline.com
http://www.yeezyboost-350v2.us.com
http://www.rolex-replica.us.com
http://www.paulgeorgeshoes.us.com
http://www.bape-hoodie.us.com
http://www.coachoutletssale.com
http://www.calvinkleinoutlet.us.com
http://www.canada--goose.co.uk
http://www.yesyeezy.shop/adidas-ultra-boost-c-82_89.html
http://www.lebronjames-shoes.us.com
http://www.michael-korsoutlets.us
http://www.birkinbag.us.com
http://www.linksoflondonus.com
http://www.hermes-birkin.us.com
http://www.lebron16.us.com
http://www.adidasgazelle.us.com
http://www.nike-shox.us.com
http://www.hermesbelts.co.uk
http://www.lacostepolosshirts.com
http://www.goldengoosesneakers.us
http://www.fitflops-saleclearance.us.com
http://www.yesyeezy.shop/offwhite-air-jordan-1-retro-chicago-the-ten-aa3834101-p-837.html
http://www.nikefoamposite.us.com
http://www.goldengoose-sneakers.com
http://www.curry4.us.com
http://www.balenciaga.us.com
http://www.adidas-crazyexplosive.us.com
http://www.curry5.us.com
http://www.adidasstansmith.us.com
http://www.coachoutletstorefactory.com
http://www.jordanssneakers.us.com
http://www.adidasyeezy.co.uk
http://www.goyard-handbags.us.com
http://www.monclerjacket.net
http://www.hardenshoes.us.com
http://www.airmax90.us.org
http://www.monclerjackets.us
http://www.asicsgelkayano.us.com
http://www.hermes-belt.us.com
http://www.hermeshandbags.us.org
http://www.kobebasketballshoes.net
http://www.jordan6.us.com
http://www.adidasyeezys.us.com
http://www.polosralphlaurenuk.com
http://www.jordan11retro.us.com
http://www.kd11.us.com
http://www.chromeheartsstore.us
http://www.kobe-shoes.us.com
http://www.filas.us.com
http://www.retro-jordans.us.com
http://www.kyrie3.us.com
http://www.nikeairmax2018.us.com
http://www.ultraboost.us.com
http://www.jimmychoo-shoes.us.com
http://www.michael-kors-handbags.org.uk
http://www.adidas-pureboost.us.com
http://www.filashoes.org
http://www.outletlacoste.us.com
http://www.yeezyboost350v2shoes.us.com
http://www.pandorabracelet.in.net
http://www.chromehearts.name
http://www.valentinos.us.com
http://www.goyardhandbags.us.com
http://www.airjordanretro.uk
http://www.adidasnmds.com
http://www.kobeshoes.uk
http://www.nike-huarache.com
http://www.goldengoose-outlet.us.com
http://www.yeezy700.us.com
http://www.katespadehandbags-outlet.us.com
http://www.lebron16.us
http://www.offwhitexjordan1.com
http://www.cheapnbajerseyswholesales.us.com
http://www.long-champhandbags.org.uk
http://www.yeezy-shoes.ca
http://www.michael--korsoutlet.us.org
http://www.linksoflondon.us.com
http://www.outlettimberland.us.org
http://www.curry4shoes.us.com
http://www.hermes-handbags.us.com
http://www.nikereact.org
http://www.kyrie4.org
http://www.michael-kors-handbags.com.co
http://www.kevindurant-shoes.us.com
http://www.adidasstansmith.uk
http://www.yesyeezy.shop/adidas-yeezy-desert-rat-500-blush-db2908-p-425.html
http://www.yslhandbags.net
http://www.yesyeezy.shop/balenciaga-17fw-triple-s-black-pink-women-sneaker-483523w06e38080-p-618.html
http://www.michaelkors-outletstore.com
http://www.nikereact.us.com
http://www.balenciagashoes.us.org
http://www.nike-airmax2017.us.com
http://www.offwhiteclothing.us.com
http://www.goyardbags.us
http://www.goldengoose.us.com
http://www.handbagsmichaelkors.com
http://www.kobesneakers.com
http://www.curry5.us
http://www.adidasiniki.us
http://www.fila.us.org
http://www.yeezyboost.com.co
http://www.kyrieirving-shoes.us.com
http://www.yeezy-boosts.us.com
http://www.golden-goose.us.com
http://www.nhljerseys.us.org
http://www.kd-10.us
http://www.longchamphandbagsoutlets.com
http://www.off-whiteshoes.us.com
http://www.adidaszxflux.com
http://www.lacostepolo.us.com
http://www.yeezy-boost350.us.com
http://www.long-champ.us.com
http://www.jordanshoes.org.uk
http://www.supremehoodie.us.com
http://www.adidas-nmds.us.com
http://www.shoesjordan.us.com
http://www.yeezyboost-350.uk
http://www.michaelkorsoutletonlineus.com
http://www.fakerolex.us.com
http://www.yesyeezy.shop/adidas-pharrell-williams-c-82_88.html
http://www.nikepolo.us
http://www.redbottom-shoes.us.com
http://www.yeezy500.us
http://www.nikehuaracheshoes.us.com
http://www.goldengoose-sneakers.us
http://www.michaeljordanshoes.us.com
http://www.asics-shoes.us.org
http://www.nikeair-max.us.com

yanmaneee | 12.07.19 07:45:16

http://www.nikehuaracheshoes.us.com
http://www.yeezys.uk
http://www.goyard-handbags.us.com
http://www.air-max270.com
http://www.jordansshoes.us.org
http://www.filashoes.us.org
http://www.christianlouboutin-shoes.org
http://www.shoesyeezy.us
http://www.kd11.us
http://www.hermes-birkin.us.com
http://www.nikeair-max.us.com
http://www.airmax-270.com
http://www.coachsonline.us.com
http://www.coachoutlets.name
http://www.nikeairmax97.net
http://www.kyrie5.us
http://www.goldengooseoutlet.us
http://www.vapormax.org.uk
http://www.nikesneakers.us.com
http://www.kd-10.us
http://www.cheapjordans.us.org
http://www.goldengooseoutlet.org
http://www.balenciaga-sneakers.us.com
http://www.michaelkorsbagoutletbag.com
http://www.nikeairforce1.us.com
http://www.balenciaga.us.com
http://www.jordans.net.co
http://www.nike-airmax97.us.com
http://www.kd11.us.com
http://www.guccibelt.us.com
http://www.balenciagasus.com
http://www.goldengoosesneakers.us
http://www.curry4.net
http://www.michael-korsoutlets.us
http://www.christianlouboutinbar.com
http://www.adidasyeezys.us.com
http://www.supremeclothingonline.us.org
http://www.airmax95.us
http://www.jordanstoreonline.com
http://www.birkinbag.us.com
http://www.fila.us.org
http://www.jordan13.us.com
http://www.fila-shoes.us.com
http://www.christianlouboutin-outletonline.us.com
http://www.supremesclothing.us
http://www.nike-airmax97.us
http://www.vapormaxs.us
http://www.nikecortez.us.com
http://www.katespadehandbags-outlet.us.com
http://www.goyardhandbags.us.com
http://www.supreme-clothing.us.com
http://www.yeezy-shoes.org.uk
http://www.nikereact.org
http://www.monclercoat.us.com
http://www.nikeairmax95.us.com
http://www.michaeljordanshoes.us.com
http://www.kyrie3.us.com
http://www.polosralphlaurenuk.com
http://www.coachoutletssale.com
http://www.lebron15.net
http://www.converseoutlet.us.com
http://www.kyrie4.org
http://www.monclersoutlet.us.com
http://www.nikebasketballshoes.us.com
http://www.golden-goose.us.com
http://www.handbagsmichaelkors.com
http://www.monclers.us.org
http://www.yeezy700.us.com
http://www.goyard.us.com
http://www.nike-hyperdunk.us.com
http://www.airmax-95.com
http://www.louboutinshoes.co.uk
http://www.balenciaga-shoes.us
http://www.offwhite.us.com
http://www.valentinosshoes.us
http://www.jordan4.us.com
http://www.adidasnmds.us.com
http://www.michaelkorsfactorystore.com
http://www.adidasstansmith.us.com
http://www.michael-kors-handbags.com.co
http://www.yeezyboost.com.co
http://www.jordans.com.co
http://www.monclerjacket.net
http://www.jordan11retro.us.com
http://www.nike-airmax2017.us.com
http://www.kyrie5.us.com
http://www.mbts.us.org
http://www.curry5shoes.net
http://www.retrojordanssale.com
http://www.goldengoose-outlet.us.com
http://www.bapehoodie.us
http://www.nikefoamposite.us.com
http://www.kyrieirving-shoes.us.com
http://www.jordan12.us.com
http://www.balenciagaspeeds.com
http://www.hermesbelts.co.uk
http://www.yeezy-boost.us.com
http://www.michael-kors-handbags.org.uk
http://www.calvinkleinoutlet.us.com
http://www.adidassuperstar.us.com
http://www.jordansforcheap.us.com
http://www.yeezy-boost350.us.com
http://www.adidasyeezy500.us.com
http://www.yeezyboost350v2shoes.us.com
http://www.outlettimberland.us.org
http://www.hermes-belt.us.com
http://www.ultraboost.us.com
http://www.nfljerseys.us.org
http://www.asics-shoes.us.org
http://www.yeezysus.com
http://www.goldengoosesneakers.org
http://www.nikereact.us.com
http://www.jordanshoes.us
http://www.off-whiteshoes.us.com
http://www.outletmichael-kors.us.com
http://www.goldengooseofficial.com
http://www.offwhitehoodie.us.com
http://www.curry-6.us
http://www.coachoutletsfactory.com
http://www.nike-shox.us.com
http://www.outletonline-michaelkors.us.org
http://www.stephencurry.us.com
http://www.jimmychoo-shoes.us.com
http://www.adidasgazelle.us.com
http://www.yeezyboost.in.net
http://www.louboutins.us.com
http://www.jordan-retro.us.com
http://www.yeezyboost-350v2.us.com
http://www.balenciagas.us.com
http://www.kobesneakers.com
http://www.adidas-tubular.us.com
http://www.nike-airvapormax.com
http://www.louboutin-outlet.us.com
http://www.hermesbelts.com
http://www.onlineshopmk.com
http://www.supremeoutlets.us.com
http://www.cheapmlbjerseys.us.org
http://www.hermesonlineshop.com
http://www.coachoutletstorefactory.com
http://www.yeezyadidas.us.com
http://www.fitflops-saleclearance.us.com
http://www.curry4shoes.us.com
http://www.vans-outlet.us.com
http://www.supremesstore.com
http://www.goldengoosedeluxebrands.com
http://www.curry6.net
http://www.airmax270.us.com
http://www.hermesbirkins.com
http://www.nike-huarache.com
http://www.cheapnbajerseyswholesale.us
http://www.yeezy-500.us.com
http://www.nikexoffwhite.com
http://www.monclersoutletonline.com
http://www.canada-goose.in.net
http://www.longchamphandbags.co.uk
http://www.christianlouboutinoutletofficial.com
http://www.balenciagashoes.us.org
http://www.lebronjames-shoes.us.com
http://www.cheap--jordans.us.com
http://www.hermes-handbags.us.com
http://www.hardenshoes.us.com
http://www.goldengoosesneakersstore.com
http://www.yeezyshoesuk.com
http://www.goldengoose.us.com
http://www.yeezysshoes.us.com
http://www.timberlands.us
http://www.longchampshandbags.us
http://www.filashoes.org
http://www.balenciagashoes.us.com
http://www.caterpillarboots.us.com
http://www.jordanssneakers.us.com
http://www.monclerjackets.us
http://www.air-max.us.com
http://www.yeezyboost350v2.org.uk
http://www.supreme-hoodie.us.com
http://www.michael--korsoutlet.us.org
http://www.louboutinshoes.uk
http://www.michaelkors-outletonlines.us.com
http://www.yeezy-boosts.us.com
http://www.air-jordanshoes.us.org
http://www.paulgeorgeshoes.us.com
http://www.ferragamobelt.us.org
http://www.offwhitexjordan1.com
http://www.retro-jordans.us.com
http://www.kobe-shoes.us.com
http://www.nikeflyknit.us.com
http://www.curry6shoes.us
http://www.airjordanretro.uk
http://www.nikeairmax2019.us.com
http://www.yeezyshoes.in.net
http://www.kobebasketballshoes.net
http://www.kevindurant-shoes.us.com
http://www.russellwestbrookshoes.us
http://www.jordan6.us.com
http://www.goldengoose-sneakers.us
http://www.yeezyshoesus.com
http://www.jordanshoes.org.uk
http://www.air-vapormax.com
http://www.nhljerseysshop.us.com
http://www.goldengoosesonline.com
http://www.nfljerseyssale.us
http://www.goldengoose-sneakers.com
http://www.bape-hoodie.us.com
http://www.nmdsadidas.com
http://www.supremenewyork.us.com
http://www.michaelkorshandbagsus.com
http://www.reebokoutlet.us.org
http://www.hermes-handbags.us.org
http://www.cheap-airjordans.us.com
http://www.yeezyboost-350.uk
http://www.long-champ.us.com
http://www.nikeairmax2019.com
http://www.air-max97.com
http://www.offwhiteclothing.us.com
http://www.ferragamobelt.us
http://www.adidaszxflux.com
http://www.shoesjordan.us.com
http://www.yeezy-shoes.us.org
http://www.russellwestbrookshoes.us.com
http://www.nikejordans.us.com
http://www.lebron16.us
http://www.adidasnmdr1.us.com
http://www.hogan-outlet.us.com
http://www.vapormaxshoes.us
http://www.nike270.us
http://www.nikeairmax2018.us.com
http://www.christianlouboutinsoutlet.net
http://www.christianlouboutinshoessale.com
http://www.airmax90.us.org
http://www.christianlouboutin-shoes.com
http://www.michaelkors-outletfactory.us.org
yanmaneee
Відповісти на статтю