ІЛЮСТРОВАНА ПОЕЗІЯ МСЬЄ ГАБСА

Статті, блоги

ІЛЮСТРОВАНА ПОЕЗІЯ МСЬЄ ГАБСА

Тетяна Микитин, УАД | 18.03.15 17:35:40

Завжди ставилась неприязно до тих, хто нищить книги і навіть підкреслення чи пташка на полях, особливо кульковою ручкою, викликали у моїй душі хвилю негативу. Але це було до того часу, поки я не потрапила на зустріч з французьким художником-карикатуристом мсьє Габсом (Gabs). Уявляєте, ці витончені французи навіть книги уміють псувати елегантно.
16 березня у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка за сприяння Alliance Française презентували виставку “Сторінки однієї антології” французького художника-карикатуриста Ґабса. Здобувши освіту на літературному факультеті він ілюструє гумористичні журнали, а у вільний час розмальовує улюблені поетичні збірки. Причому ці малюнки аж ніяк не стосуються сюжету вірша, вони відображають атмосферу, емоції та асоціації, які виникають у Габса в процесі читання. Або ж на противагу тим зображенням, які уже є в книзі, і на його погляд є абсолютно недоречні. А читає він багато, і навіть на зустріч до бібліотеки прийшов з великою сумкою книг та дружиною, котрих завжди бере з собою у подорожі.
Веселі і романтичні, зухвалі та іронічні, виконані будь-чим, що потрапило автору під руку і будь-якого кольору, ці картинки викликають море симпатії та позитивних емоцій. Не уникнули долі бути потрактованими Габсом навіть твори класиків – Ронсара, Помпіду, Елюара, Верлена і Рембо. Але тільки поетичні збірки, бо на відміну від романів, читання яких займає кілька днів або тижнів, поезію можна читати де завгодно: на зупинці чи очікуючи на прийом стоматолога і витратити на це тільки той вільний час, який є, достатньо одного-двох віршів. Як сказав Габс поезія – це невеликий шматок щастя відразу, який не вимагає багато часу.
Відтак, якщо уважно придивитись, то поезія є не тільки у книгах – її можна побачити йдучи по вулиці: опадаюче листя з дерев, кумедний напис на тротуарі... І ті, хто вміють віднайти позитивні моменти у житті, завжди можуть побачити їх у віршах.
Відповісти на статтю