ВСТУП ДО СКИБОЗНАВСТВА

Статті, блоги

ВСТУП ДО СКИБОЗНАВСТВА

Ірина Лонгіна | 21.07.13 11:02:41

Як його тільки не називають: «Той, що живе в телефонній буді», «Поет в законі»… Є в цьому щось від традиції давніх слов’янських племен давати духам і тваринам різні прізвиська), очевидно, з прихильності до них, або ж зі страху…
Скиба – поет, до того ж поет правильний: жодного дня ні на кого не працював, живе виключно з літератури і довкола неї. «Поети всіх віків мої писали вірші, я нині п’ю в кредит на їхні імена» - мабуть, найбільш популярна цитата зі Скиби, найбільш концептуальна. Не без Скибиної допомоги я вивела для себе одну дуже важливу сентенцію: усяка робота, окрім творчої, принижує людину. Письменник – завжди трохи пророк, трохи бог, незалежно від кількості поганих звичок, поганих вчинків, чи навіть поганих книжок. Зрештою, ніхто не народжується для праці. І для страждань теж ніхто не народжується. Було б дивно, якби було навпаки.
Про «Полонез», який разом з «Білим лицарем», «Бродягою» та іншими закладами харчування й алкоголізування увійшли в історію як місця, де в будь-який час доби можна знайти Скибу, вже ходять легенди. В одному з таких генделиків ми з ним і познайомилися за горнятком запашної кави, яка поволі трансформувалася у склянку не менш ароматного коньяку.
Скиба - дуже немобільний, щоб не сказати осілий. Якщо ви втрапили з ним до якоїсь забігайлівки, вважайте, що вийдете звідти не скоро. Окрім тесту на алкогольну витривалість, у вас є шанс оцінити і власну фізичну підготовку (армреслінг як світовідчуття), і гнучкість мислення (шахи як дороговказ у пошуках втраченого часу). Якось під час знаменитого Форуму видавців у Львові Скибу запросили відвідати вечір іронічної поезії в театрі «Воскресіння»: «А нехай краще вони прийдуть до нас!» - запропонував Скиба, маючи на увазі обігріту за день кнайпу.
Усі скиболюби і особливо скиболюбки, яких природньо більше, знають про неоднозначне потрактування Скибою терміна «нелюд». Здавалося б, яку конотацію, окрім негативної, може мати таке слівце? «Скільки нелюдів!» - вигукує Скиба, зауважуючи, що вільних місць у барі немає. «Скільки нелюдів!» - радіє Скиба, підсідаючи до знайомого гурту.
Звичайно, наука «Скибознавство» тільки почала формуватися попри свою вічну актуальність та багатий матеріал для дослідження, а тому й методологію для її вивчення слід обирати дуже обережно і трепетно і щонайголовніше – не приховуючи безмірного захоплення самим об’єктом дослідження.
Відповісти на статтю