Львівський міжнародний дитячий фестиваль - 2012. Враження волонтерів.
А. Бобеляк, Н. Білецька, О. Білець | 09.05.12 22:03:17
Про цьогорічний фестиваль дитячої книжки говорять різне. Найбільше те, що цього року книжковий ярмарок значною мірою поступився саме фестивальніій частині. Діти мали чудові розваги, збираючи в надії на приз, слоників за відвідини різних заходів і виконання тих чи інших завдань. Однак, ми попросили наразі висловитися не критиків з професіонального боку, а волонтерів, які допомагали здійснитися тому сятові.
У ПОДОРОЖ ІЗ КОЛЬОРОВИМ СЛОНОМ
Коли «на носі» сесія, підготовка до екзаменів, то життя студентів, веселе та цікаве, стає напруженим й клопітким. Волонтерство на Шостому міжнародному дитячому фестивалі — якраз те, що потрібно для того, щоб почерпнути багато хорошого настрою, здобути досвід та зустріти нових людей! Допомогти організаторам форуму погодилася велика кількість волонтерів. Кожен мав своє завдання: чи то надавати потрібну інформацію учасникам, чи допомагати відвідувачам знайти потрібний стенд або ж просто наклеювати слонів-балів за виконані завдання.
Фестиваль розпочався з параду казкових героїв. У ньому брали участь дитячі танцювальні колективи, спортивні команди, учні шкіл та всі бажаючі. Кожна колона представляла свій район Львова. Учасники відмінно виглядали, настільки вжилися в роль, що складалося враження ніби справді потрапив у казку. Дорогою від площі Ринок до Палацу мистецтв їх супроводжували волонтери, які допомагали підтримувати порядок руху.
Після урочистої ходи всі поспішили у виставкові зали. Дітей було стільки, що очі розбігалися. Вони бажали не тільки пізнати щось нове, а й виграти призи, на які, до речі, спонсори не поскупилися.
Гра «Збирай слонів» заполонила і дорослих, і малих. Вони бігали з поверху на поверх, з майстер-класу на майстер-клас. Найвинахідливіші придумали спосіб як швидше назбирати потрібну кількість наклейок: хитрували з виконаннями завдань, купували відразу дві-три карти учасника, випрошували незаслуженого слоника. Уважні волонтери це помічали та ще раз пояснювали правила гри. Також не обійшлося без кумедних випадків: хлопчик з Чехії, щоб виграти пляшку кока-коли, пропонував продати йому наклейку за два євро!)).
За три дні ми звичайно втомилися, але отримали стільки позитивних вражень від спілкування з дітьми, знайшли нових друзів та просто приємно провели час. З нетерпінням чекаємо наступного дитячого фестивалю та всіх запрошуємо до волонтерства.
Анастасія Бобеляк,
волонтер Шостого львівського міжнародного дитячого фестивалю
Львівський дитячий фестиваль 2012. Бачення зсередини
В мої обов’язки волонтера на Львівському дитячому фестивалі входила організація зустрічей з письменниками, презентацій книг та танцювальних майстер-класів (відбувалися на 2 поверсі Палацу Мистецтв). Робота була цікавою, навіть дуже.
Хоча організація зустрічей, виконання обов’язків, допомога дітлахам в шаленій грі «Збирай слонів» та супроводження гостей фестивалю займало чимало часу, проте із задоволенням поспілкувалася з низкою письменників, які виявилися дуже чудовими людьми. Величезне враження справили на мене Олександр Гаврош, Лариса Денисенко та Сашко Лірник, які змогли зацікавити не лише дітей, а й дорослих. З цікавістю слухала їх розповіді, дитячі твори та роздуми про серйозні і глобальні теми. Окрім ознайомлення з їхньою діяльністю, вдалося поговорити з ними про видавничий та редакторський аспекти з точки зору автора, що є надзвичайно цікавим та корисним для мене як майбутнього редактора.
Хоча було досить мало вільного часу в рамках фестивалю, але сама з радістю кожну вільну хвилинку бігла то на сцену на зустріч із зіркою, то на різні майстер-класи (вперше зробила ляльку-мотанку та танцювала в стилі джаз-поп).
Загальне враження від фестивалю, хоча і було кілька організаційних недоліків (а як же без цього), надзвичайно позитивне: дружня атмосфера організаторів та волонтерів, купа щасливих дітей, багато цікавих подій та людей. Це просто захоплює. А ще нас годували — це один з найбільших плюсів. У майбутньому з радістю братиму участь у подібних заходах, і Вам раджу!)
Білецька Наталія, волонтер Шостого львівського міжнародного дитячого фестивалю
Свято дитинства
З 27 по 29 квітня проходив 6 Львівський міжнародний дитячий фестиваль. На ці три дні Палац мистецтв перетворився на галасливий куточок, де не було різниці у віці, всі веселилися, їли солодку вату і відчували дитинство.
Традиційно, у проведенні зустрічей, майстер-класів, ігор, наданні інформації допомагали волонтери, одним із яких була я. В мене було легке, але водночас і важливе завдання — я розклеювала слонів. Ця гра була започаткована тільки в цьому році і тривала три дні. Суть полягає в тому, що дитина придбає спеціальну картку і за кожне завдання отримує слона. І чим більше цих «тваринок» вона збере, тим серйозніші подарунки можна отримати. Найбажанішим, звісно, для всіх був планшетний комп’ютер. Гарантованими призами були напій Coca-Cola та сувеніри.
Отож мені вручили зелененьку футболку із символом фестивалю, дали бейсика та слоників, і почалося!.. Я відповідала за конференц-зал, де відбувалися зустрічі із письменниками, різноманітні нагородження та покази чеських мультфільмів. Звісно, було дуже багато дітей. І всі хотіли слоника!
За ці дні я допомагала провести зустрічі із Іваном Лучуком, Олександром Гаврошом, Наталею Малетич, Сергієм Гридіном, Євгенією Пірог, Юрієм Винничуком. Також відбулися перегляди серії мультиплікаційних казок «Пригоди Кротика» та фільму Анджея Якімовського «Штучки». Ще були презентація перекладного українськомовного видання Шелдона Сільверстейна, найбільшої книги України «Срібної книги», нагородження учнів Львівської області за найвищі досягнення у літературно-мовознавчих конкурсах та олімпіадах, нагородження переможців Дитячої книжкової премії «Левеня».
Родзинкою стала зустріч із польською письменницею Барбарою Космовською, спеціальним гостем фестивалю. Божена Антоняк перекладала гостю, але зал розумів її з півслова. Представляли нову книжку «Позолочена рибка», багато з дітей вже її прочитали, було палке обговорення нової книги, згадали і серію про Бубу, яка захопила українських маленьких читачів.
Було дуже приємно спостерігати, як автори знаходили спільну мову із дітьми. Зазвичай примхливі на вулиці та в коридорах палацу мистецтв, вони тихенько сиділи в конференц-залі і зацікавлено слухали. Проводилися різні цікаві ігри: діти називали номер сторінки і автор зачитував вірш, або бажаючі виходили до сцени і цитували вірші, оплесками обирали найкращого і дарували йому книгу. Також деякі твори були проілюстровані анімацією, що не залишило юних читачів байдужими. Вразило те, що діти дійсно читають сучасних авторів і свідомо йдуть на зустрічі з ними, це було видно із запитань, які здавалося, лунатимуть вічно. Цікавилися першим літературним досвідом, скільки часу потрібно на написання однієї книжки, що стає джерелом нових ідей, чому саме такі імена головних героїв. Цікаво було всім!
Ще згадаю про організацію. Все було дисципліновано, письменники приходили на зустрічі вчасно і вкладалися у відведений їм час. Але найголовніше, що нас, голодних волонтерів-студентів, годували. Багато, ситно і смачно. Можна було пообідати на третьому поверсі в еко-їдальні або в «Дзизі», що всі і робили.
Звісно, вражень багато. І від зустрічі із авторами, дітей, було також багато майстер-класів, читань, конкурсів, зірок. Насправді, дуже добре, що проводяться такі фестивалі. Це свято книги і дітей, атмосфера настільки сприятлива, що в певний момент забуваєш про свій вік і захоплено слухаєш смішні віршики, робиш ляльку-мотанку, розмальовуєш та дивишся мультфільми із великою посмішкою і відкритим серцем.
Ольга Білець,
волонтер Шостого львівського міжнародного дитячого фестивалю
olare | 16.05.12 10:22:45
Дівчата молодці, волонтерство це чудове поєднання досвіду, розваг, користі для себе і інших..."А ще нас годували".... :)))))))))