Реальна здатність бути вродливою...
О. Чекановська, УАД | 19.04.11 20:08:24
Джинджер Гарет. Біблійні секрети краси. Львів, Свічадо, 2011 р. -- 160 с.
Розповідь про цю книгу можна почати з… математики. Нічого дивного – в сучасному світі краса з усіма своїми секретами обертається не в духовній царині, а в площині конкретних чисел. 90/60/90 – параметри ідеальної фігури, 19-25 – індекс ідеальної ваги, 100 мільярдів – річні прибутки американської косметичної індустрії. Сьогодні краса стала товаром і вимірюється точними величинами – кількістю доларів, євро чи гривень, витрачених жінками на креми від зморшок і пігулки для схуднення.
Косметичні імперії дісталися олімпійських вершин у складному мистецтві маніпулювання суспільною думкою. Створений ними стандарт глянсово-модельної вроди давно перетнув межі звичайного рекламного впливу та увійшов у людську свідомість настільки глибоко, що став невід’ємною частиною культурних уявлень про красу. Під його впливом ми визнаємо один-єдиний ідеал фізичної краси, переконуємо себе в тому, що неможливо бути гарною, не використовуючи десятки штучних засобів догляду за обличчям, тілом, волоссям. У прагненні досягти загальноприйнятого стандарту «якості» жінки кілограмами купують декоративну і гігієнічну косметику, виснажують себе фізичними вправами, дієтами, голодуваннями, навіть лягають під ніж пластичних хірургів, абсолютно не усвідомлюючи дрібної комерційної мети світової гонитви за фізичною досконалістю. На ідеалах краси виробники косметики заробили мільярди доларів, а безпосередні споживачки запропонованого ними взірця вроди – незчисленні комплекси, депресії і сумніви у власній привабливості.
«Біблійні секрети краси» присвячені звільненню від обтяжливих культурних стандартів, нав’язаних жінці середовищем. Звільненню як психологічному – через усвідомлення глибоко духовної сутності краси, прийняття себе як довершеного творчого задуму Бога, так і фізичному – через позбавлення необхідності купувати незліченні і часто зовсім непотрібні косметичні засоби.
Джинджер Гаррет розкриває читачкам непривабливі таємниці косметичної індустрії. Наприклад, складники тих численних кремів, тоніків, бальзамів та інших засобів догляду, які можна знайти у ванній кімнаті кожної жінки. Токсини, отрутохімікати, побічні продукти нафтопереробки, кінська кров, свиняча шкіра, людська плацента – будь-яка з цих речовин може ховатися за дрібним шрифтом етикетки хоча б вашого улюбленого шампуню. Багато синтетичних інгредієнтів, які сьогодні використовують для виготовлення косметики, підвищують ризик захворювання на рак, викликають алергічні реакції, впливають на плід, якщо зловживати ними під час вагітності. Компанії-виробники косметики не несуть жодної відповідальності за подібні наслідки використання своєї продукції, більш того, вони навіть не зобов’язані доводити її безпечність для здоров’я. Чи потрібен нам відверто шкідливий продукт? Мабуть, ні. Не потреба, а прагнення стати схожою на дівчину з рекламного ролика змушує знов і знов купувати нову помаду, туш, крем.
Джинджер Гаррет пропонує просту і ефективну альтернативу промисловій косметиці, цьому втіленню комерційного стандарту краси – стародавні натуральні засоби, якими тисячі років користувались красуні усього світу. Молоко, мед, глина Мертвого Моря, казкові пахощі ефірних олій – для підтримування жіночої краси природа створила сотні власних натуральних продуктів, чию ефективність і безпечність підтверджують не тільки лабораторні дослідження, а час і досвід мільйонів жінок. Згадки про використання цих інгредієнтів у якості косметичних засобів часто зустрічаються у Біблії. Джинджер Гаррет старанно зібрала і опрацювала біблійні рецепти краси, доповнивши їх власними порадами та коментарями косметологів, лікарів, дієтологів. Її книга наново розгортає перед сучасними жінкам несправедливо забутий арсенал прадавньої природної косметології.
За наведеними тут простими рецептами кожна жінка може легко приготувати вдома ті ж самі розкішні косметичні засоби, якими користувалися Клеопатра і цариця Естер – медовий тонік, збагачене молочко для вмивання, ароматичну сіль для ванн, власні парфуми, спреї, маски, скраби. У «Біблійних секретах краси» знайдуться загальні поради щодо харчування, дієт, здорових способів підтримувати оптимальну вагу, рекомендації по боротьбі з поширеними проблемами шкіри і волосся. В окремих розділах розкриваються особливості вибору і використання декоративної косметики та хитрощі вдалого макіяжу, таємниці природних ароматів, їх впливу на наш настрій і самопочуття. Значна частина книги присвячена духовній психології – тому, як вилучити із свідомості імплантат комерційного стандарту краси, відмежувати справжні ідеали вроди від штучних трафаретів і шаблонів, що були вживлені нам рекламою. Укладений авторкою план 28 днів очищення для тіла, розуму і духу допоможе крок за кроком пройти довгу дорогу усвідомлення цінності справжньої краси, подарованої нам самим Творцем.
«Біблійні секрети краси» можна сміливо рекомендувати як прибічницям здорового способу життя взагалі, так і прихильницям натуральної косметики і природного догляду зокрема. Але навіть розмите та досить малоінформативне «ця книга для усіх жінок, яких пригнічують недосяжні суспільні стандарти» не буде невиправданим розширенням читацької аудиторії. Адже прагнення бути вродливою дійсно властиве кожній жінці, і культурні стереотипи так чи інакше впливають на всіх нас, незалежно від віку, гендерних ролей, статусу у суспільстві чи читацьких уподобань.
«Біблійні секрети краси» вповні підтримують найкращі традиції популярної психологічної літератури «Свічадо». При значній інформаційній насиченості книжка невелика, усього лише 154 сторінки. Години дві поважного читання – стільки можуть дозволити собі і заклопотані домогосподарки, і стомлені матусі, і енергійні бізнес-леді. Обмежений обсяг йде на користь і авторському стилю: стислий, зосереджений, дуже простий виклад – його безперечний плюс. Цю книгу на диво легко читати. Манера розповіді лишає враження дружньої бесіди з цікавим співрозмовником – особистісні звертання, інтимне «ми», постійний діалог. Як автор Джинджер Гаррет виявляє неабияку тактовність, не принижуючи свого читача ні надмірною повчальністю, ні дидактичністю, ні категоричністю суджень. У кожну її пораду окрім перевіреного наукового знання покладено в першу чергу власний досвід – досвід жінки, що в бажанні бути вродливою знайшла в собі силу звільнитися від отруйних стандартів краси.
Можливо, «Біблійні секрети краси» і не перевертають догори дригом увесь світогляд, однак як мінімум змушують замислитись над тим, що приносить краса у наше життя. Ймовірно, деякі читачки шукатимуть тут виключно «матеріальне» – невідомі засоби, загадкові інгредієнти, таємні рецепти; інші забажають дізнатися більше саме про духовний ідеал краси. Та чого б не дошукувались жінки, які читатимуть цю книгу, для кожної з них відкриється свій секрет, своє зернятко біблійної істини.
читачка | 20.04.11 21:48:54
Вітаю "Книгобачення" із цікавою авторкою.