«Пригоди Лумпумчика. Прибулець із Сатурна» або «Як злітати на Сатурн і назад»

Критика, рецензії > Дитяча книга

«Пригоди Лумпумчика. Прибулець із Сатурна» або «Як злітати на Сатурн і назад»

Діана Семак | 14.11.16 9:27:35

Марія Чумарна — українська поетеса, педагог, журналіст, громадсько-культурна діячка. Членкиня Національної спілки письменників України та засновниця авторської українознавчої школи.
Серед багатьох творів письменниці чільне місце займають книги, написані для дітей — «Казки для друга», «Так чи не так?» і, звичайно ж, повість «Пригоди Лумпумчика», які побачили світ у видавництві «Навчальна книга – Богдан» до Форуму видавців.


Щодо самої повісті, то вона вийшла у чотирьох частинах та двох дизайнах, один із яких стилізований під серію «Богданова шкільна наука у початкових класах». Усі книги мають тверду глянцеву оправу. Видання проілюстровано кольоровими малюнками Віри Чипурко.
Зупинимось на першій частині «Пригод Лумпумчика», а саме на книзі «Прибулець із Сатурна». Це пригодницько-фантастична повість про інопланетянина-сатурнівця, який прилетів на Землю, в українське мальовниче містечко Вишнівка. Зовсім «випадково» на прибульця натрапляє Василько, звичайний 10-річний хлопчик. Лумпумчик, а саме так нарік інопланетну блакитну кульку з великими зеленими очима Василько, показує хлопцю та його друзям неймовірні речі, які трапляються не лише у далекому космосі, а й на нашій планеті. Прибулець розповідає дітям, що люди є набагато могутнішою расою, ніж здається на перший погляд.
Та це ще не все… У формі гри Лумпумчик робить навчання у школі цікавішим. А ще він показує історію нашої планети, умить переносить у світ комах, де під ногами людей вирує життя. Розповідає, чому не варто нищити квітів та відчиняє перед дітьми двері в безмежну Галактику.
Повість багатотемна. З одного боку, в ній розповідається про дружбу, відвагу, добро, повагу до природи, а з іншого — порушується питання тієї миті, коли людина втрачає в собі дитину, що вірила у дива, та поринає у буденність.
Із персонажами повісті можна познайомитись ще до початку історії. Адже на перших сторінках книги розміщений короткий опис героїв та їхні зображення. Окрім, сатурнівця Лумпумчика, більшість героїв — діти, зі своїми турботами, характерами та бажанням вчитися чогось нового. Дорослих персонажів у повісті небагато: батьки Василька та його вчителька. Що важливо: дорослі, з якоїсь причини, Лумпумчика не бачать.
Текст повісті містить дитячу сленгову мову: наприклад, «компик», тобто «комп’ютер», «класно».
Книга упродовж розвитку сюжету не лише навчає дітей, а й намагається відірвати їхній погляд від Землі й спрямувати в глибини космосу.
Для дітей початкової школи.
На Форумі видавців книгу було нагороджено спеціальною відзнакою Львівського астрономічного товариства за популяризацію астрономії.
Відповісти на статтю