Запрошує Львівська книгарня

Новини

Запрошує Львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 27.11.11 7:41:02

28 листопада – 4 грудня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
28 листопада (понеділок), о 16.00:
презентація першої збірки художніх творів для дітей про Голодомор “Зернятко надії” (видавництво “Свічадо”).
Книжка з'явилася друком за підтримки Львівської міської ради.
Тема Голодомору дуже складна, особливо для дітей. Та водночас надзвичайно важлива у формуванні історичної пам'яті. Оскільки дитяча психіка особливо вразлива, варто висвітлювати трагічні події так, аби маленькі читачі без агресивних сцен і натуралістичних подробиць могли відкривати для себе непрості сторінки нашої історії.
Саме таке завдання ставили перед собою ініціатори проекту “Зернятко надії: дітям по Голодомор” – Спілка Української Молоді в Україні в Україні та журнал “Крилаті”. На основі надісланих на конкурс матеріалів за допомогою педагогів і психологів-консультантів був сформований однойменний збірник художніх творів для дітей (упорядник — Л. Юрченко).
Ця книжка– спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями.
У книжці зібрано твори – прозові та поетичні, – що допоможуть дитині дізнатися про Голодомор 1932-33 років та зрозуміти, які страшні часи спіткали наш народ. Водночас “Зернятко надії” має на меті дати дитині надію на майбутнє, застерегти, допомогти усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувшини. Автори спробували підшукати зрозумілі для дітей образи, відповідні слова і жанри для різного віку.
Твори, вміщені в добірці, розраховані на дітей різного віку – від дитячого садочка до середньої школи. Книжка стане у пригоді батькам для родинного читання і педагогам для «уроків пам’яті».
У презентації книжки “Зернятко надії” візьмуть участь:
• Василь Косів — заступник міського голови з гуманітарних питань (або Андрій Вороновський — начальник управління культури)
• Богдан Трояновський — генеральний директор видавництва “Свічадо”
• Людмила Юрченко — упорядниця книжки “Зернятко надії”
• Ольга Шингур — ілюстратор книжки “Зернятко надії”.


29 листопада (вівторок), о 18.00:
презентація книжки Олександра Гордона “Стінопис”.
Олександр Гордон напередодні свого 50-ліття представляє нову збірку віршів «Стінопис», яка висунута цього року на здобуття літературної премії ім. Маркіяна Шашкевича.
Гордон Олександр Богданович — поет, прозаїк, перекладач, критик, культуролог, видавець. Закінчив економічний факультет Львівського університету. Був головним редактором часопису “Форма(р)т”. Нині – заступник голови Львівської організації НСПУ.
Автор 25 збірок поезій українською та польською мовами, автор-упорядник “Популярної енциклопедії Львова” (2009) та поетичних антологій “Позадесятники” (1999) і “Позадесятники-2” (2000), співупорядник антології «Станція Чернігів» (2002), автор збірок перекладів з польської на українську і російську віршів В. Шимборської “Зустріч із краєвидом”(1997), Б. Жураковського “Карловарські пісні” (2003, 2007), перекладів окремих творів Ч. Мілоша, З. Герберта, Є. Ліпської, Ю. Барана, К. Лєнковської та багатьох інших польських поетів.
Лауреат Міжнародної літературної премії “Тріумф» (2001), премії часопису «Літературний Львів», конкурсу «Книга року» (м. Чернігів) та літературної премії ім. Ярослава Дорошенка (2011) за сонетарій «Осінній сум самотнього сонета».
***
«Зауважу, що навіть кількісно вірші львівської тематики складають значну частину поетичного тексту О.Гордона... Навряд чи в усій українській поезії сьогодні знайдеться більш “львівський” і більш послідовний у вияві своїх патріотичних почуттів до рідного Львова поет, ніж Олесь Гордон. «Стінопис», як і одну з його попередниць – збірку «Нерозтрачена мить», деякі з віршів якої увішли до нової книжки, – можна вважати зразком поетичного львівського тексту. Тут, у цьому тексті, і Кайзервальд, і Стрийський парк, і Знесіння, і площа Ринок, і Личаківський цвинтар, і львівські леви, і ще багато-багато інших яскравих атрибутів нашої малої батьківщини... Для Гордона (крім, очевидно, віри в Бога) існує лише дві релігії – Львів і поезія, – і невідомо, котра з них має більший вплив на душу поета, свято переконаного, що «…вірші – то лише провина, // І зовсім – не мета!..».

Григорій ЧОПИК, літературознавець.


2 грудня (п'ятниця), о 18.00:
Country Days(Дні країн)
(спільно з міжнародною організацією AIESEC)
Першу зустріч буде присвячено Великій Британії. Про культуру, традиції, звичаї та особливості своїх країни та народу розповість Natasha Jarratt.
AIESEC – міжнародна молодіжна організація, що об’єднує активну молодь зі 107 країн світу. Члени організації – це студенти та випускники, які кожного дня розвиваються особистісно та професійно на шляху формування себе як лідерів, що хочуть та знають як змінювати світ на краще.
Протягом Country Days іноземні студенти — вихідці з різних країн — представлятимуть свою країну, розповідатимуть про її культуру, звички та традиції, намагатимуться подолати культурні бар'єри та стереотипи.




4 грудня (неділя), о 19.00:
творча розмова з представниками провідного експериментального британського театру "Royal Court".
У розмові візьмуть участь:
драматург Ейпріл де Енджеліс,
режисер Рамін Грей,
директор міжнародної програми лондонського театру Еліз Доджсон,

Розмовлятимемо про сучасний театр, нову драму, можливості для українських драматургів і режисерів у Великій Британії.
Приїзд театру, відомого своїми "театральними і драматургічними революціями" у всьому світі, є, без перебільшення, вартісною подією для Львова й України.
Візит представників "Royal Court" здійснюється у межах проекту "Нова драма з Royal Court", який відбуватиметься у Львові 4-10 грудня 2011 року. Проект реалізовує Міжнародний театральний фестиваль "Драбина", Британська Рада в Україні за підтримки Львівської міської ради.
Довідка:
Театр "Royal Court", заснований 1956 р., є одним із найвідоміших у світі експериментальних театрів Англії. Вже в перший сезон роботи на його сцені з’явилася знакова длябританського театру п’єса Джона Осборна “Озираючись назад у гніві”, що стала символом цілого напрямку так званої “драматургії молодих розсерджених людей”. Автори, що належали до цієї плеяди, визначали репертуар британського театру у 60-ті -80-ті роки. У середині 1990-х "Royal Court" сприяв народженню течії “new writing” (“нової драми”) — на його сцені дебютували Марк Равенхілл, Сара Кейн, Мартін Макдонах, творчість яких значною мірою сформувала обличчя сучасного європейського театру. Саме в "Royal Court", режисери якого співпрацювали з провідними британськими драматургами від Роберта Болта і Гарольда Пінтера до Керіл Черчіл і Девіда Хеа, відбулися наприкінці 80-х перші експерименти в жанрі verbatim (п’єси, створені на основі документальних інтерв’ю з представниками певних соціальних груп).



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю