Запрошує Львівська книгарня

Новини

Запрошує Львівська книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 06.11.11 12:38:58

7-13 листопада Книгарня “Є” у ЛЬвові пропонує такі заходи:
8 листопада, о 18.00:
вечір поезії Марціна Свєтліцького.
Марцін Свєтліцький(нар. 1961 р.) — один із найвідоміших сучасних польських поетів, культовий краківський автор, чий постпанківський голос завжди легко вирізнити з-поміж інших поетичних голосів та інтонацій. Вірші Марціна Свєтліцького підкуповують тонким поєднанням ніжності та брутальності, максимальної відвертості й тотальної замкнутості, драйву і меланхолії, обпалюючи при читанні піднебіння, мов алкоголь, і забиваючи дихання, ніби гіркий сигаретний дим.
Поезію читатимуть Остап Сливинський, чиї переклади Марціна Свєтліцького увійшли до збірки цього автора “64 вірші про водку та папіроси” (Харків: Фоліо, 2011; у цій же збірці вміщено переклади Сергія Жадана та Анрдрія Бондаря), а також молоді львівські поети та перекладачі: Сергій Шаіпов, Ярема Сливинський, Мірек Боднар.


9 листопада, о 18.00:
лекцію відомого мовознавця
Олександри Сербенської
на тему “Усне мовлення як символ присутності українства на планеті”.
Попри те, що тема стосується усного мовлення, захід відбудеться з нагоди
Дня української писемності та мови. Погодьтеся: писемність — це не все, що потрібно для повноцінного функціонування мови.
• усне мовлення — це людина;
• психофізіологія звука;
• хвала вухові (культура мовчання, слухання як активна діяльність)
Олександра Сербенська — мовознавець, професор кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, академік Академії наук вищої освіти України. В колі її зацікавлень — проблеми культури усного мовлення, пресолінгвістики, української мови як іноземної, термінології української мови. Олександра Сербенська єавтором та співавтором понад 20 підручників, навчальних посібників, словників, текстів лекцій, методичних матеріалів. Серед них: „Антисуржик", „Практикум з курсу „Українська мова в засобах масової інформації", „Культура усного мовлення", „Словник труднощів української мови", „Терміни і вирази з інформатики", „Актуальне інтерв'ю з мовознавцем", „Основи телевізійної творчості", "Мовний світ Івана Франка". Виступала з доповідямина регіональних, всеукраїнських і міжнародних наукових конференціях, зокрема у Львові, Києві, Ялті, Лондоні, Москві, Варшаві, Вроцлаві, Кракові та інших містах. Викладала українську мову в Ягеллонському (м. Краків) та Вроцлавському університетах Польщі. Заслужений професор ЛНУ ім. І. Франка.



10 листопада, о 18.00:
презентацію книжки новел Ніни Бічуї “Великі королівські лови” (Літературна аґенція “Піраміда”).
У 60-ті роки львівська письменниця Ніна Бічуя, за словами Валерія Шевчука, стала безсумнівною королевою жіночої прози, а сучасні критики вважають її предтечею урбаністичного дискурсу в українській літературі 80-90-х років ХХ століття.
Стилю Ніни Бічуї притаманні глибокий психологізм та інтелектуальна напруга, медитативність, безсюжетність, висока культура слова та рельєфність письма. Її художні писання відзначаються вишуканістю й елегантністю, приворожують артистичністю й стрімкістю польоту авторської уявию. Новелістичне слово Ніни Бічуї дихає й прискорено пульсує, його можна відчути на доторк, воно звучить, має колір і запах.
Такою письменниця є у своїх кращих урбаністичних, психологічних й історичних новелах, притчах та візіях, що увійшли до книжки “Великі королівські лови”.



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю