22 грудня у Національній бібліотеці України для дітей презентували виставку творчих робіт та нагородили переможців і фіналістів Всеукраїнського конкурсу малюнків «Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова» до 95-річчя від дня народження киргизького письменника Чингіза Айтматова.

Новини

22 грудня у Національній бібліотеці України для дітей презентували виставку творчих робіт та нагородили переможців і фіналістів Всеукраїнського конкурсу малюнків «Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова» до 95-річчя від дня народження киргизького письменника Чингіза Айтматова.

Тетяна КУЗІЛОВА, завідувач всеукраїнського тренінгового центру Національної бібліотеки України для дітей | 26.11.24 15:35:22

Конкурс проводили з грудня 2023 р. по серпень 2024 р. Національна бібліотека України для дітей, Посольство Киргизької Республіки в Україні, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY), Національна спілка художників України за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Мета Конкурсу – підтримка культурних зв’язків між українським та киргизьким народами, популяризація серед дітей літературної спадщини одного з найвідоміших діячів киргизької літератури – письменника Чингіза Айтматова.
Усього участь у конкурсі взяли 1522 учасника з усіх областей України у 3-х вікових категоріях: читачі-учні 1-4 класів; читачі-учні 5-8 класів, читачі-учні 9-11 класів., серед яких обрано 12 переможців та 4 спеціальних відзнаки від організаторів.

Не зважаючи на щоденні ворожі обстріли, на свято у Національну бібліотеку України для дітей завітали 30 дітей із Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернігівської та Чернівецької областей разом із батьками, бібліотекарями, керівниками художніх студій.
У своєму вітальному слові генеральний директор НБУ для дітей Алла Гордієнко відзначила важливість вивчення творчості видатного киргизького письменника, додавши, що читати його книги треба проникливо, відтворюючи в уяві та закарбовуючи в серці. І як би не змінювалися часи – ніколи не втратять актуальності людяність, щирість, чесність, мужність, боротьба між світлом та темрявою.
На свято завітали і почесні гості: Ідріс Кадиркулов, Надзвичайний та Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні; Мунір Мамедзаде, Голова представнитва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Гашем Хасан Даджані, Надзвичайний і Повноважний Посол Палестини в Україні; Алішер Курманов, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні; Тойли Атаєв, Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменістану в Україні; Назрізода Давлатарі Хайдар, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні; Нгуєн Хонг Тхач, Надзвичайний і Повноважний посол Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні; Сеймур Мардалієв, Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні; Родван Осман Саід Ібрагім, тимчасовий повірений у справах Посольства Республіки Судан в Україні; Драгоміра Трновцова, Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні; а також дипломати посольств Грузії, Пакистану, Туреччини та Казахстану; Валентина Довженко, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту (1997-1999 рр., 2004-2005 рр.), Голова Правління Всеукраїнського благодійного Фонду Надії і Добра; Микола Васьків, доктор філологічних наук, професор; Олександр Савка, відповідальний секретар Національної спілки художників України; Остап Ковальчук, член Національної спілки художників України, декан Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Віктор Зеленський, директор видавництва «Авіаз». Також учасників свята у відеозверненні привітав син Чінгіза Айтматова, президент Міжнародного громадського об’єднання «Іссик-Кульський форум імені Чингіза Айтматова» Аскар Чингізович Айтматов.
З музичним вітанням завітали юні виконавці вокального ансамблю «Веселад» Київської дитячої школи мистецтв № 2 імені Mихайла Вериківського, які заспівали українські народні пісні «Виспівує соловейко», «Козацькому роду» та «Наша баба». Надзвичайно яскравою родзинкою став киргизький танок «Оп Майда» у виконанні ансамблю народного танцю «Усмішка сонця».
Також під час свята Ідріс Кадиркулов, Надзвичайний та Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні, вручив членам журі та організаторам відзнаки: нагороду від Міжнародної організації тюркської культури TURKSOY — Миколі Васькову, Медаль від Фонду Чингіза Айтматова — Аллі Гордієнко, Костянтину Чернявському, Остапу Ковальчуку та Віктору Зеленському.
Посольством Киргизької Республіки в Україні надано дипломи та подарунки не лише для переможців конкурсу, а й для усіх 113 дітей, чиї малюнки потрапили у фінал конкурсу.
За результатами конкурсу традиційно видано АЛЬБОМ творчих робіт «Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова», у який увійшли 113 малюнків переможців та фіналістів. Це вже друге видання, присвячене творчості великого киргизького митця, адже ще у 2018 році проведено Всеукраїнський конкурс-виставку дитячих малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова», переможці якої відвідали Киргизьку Республіку і на власні очі побачити красу, описану автором.
Відповісти на статтю