Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за 2024 рік

Новини

Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за 2024 рік

Сергій Дзюба, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 16.06.24 17:46:01

Міжнародний Арт-центр «Klas’s Arts Center San Francisco» (США, Сан-Франциско), Асоціація «Міст Пегасу» / Pegasus Brücke FBG та Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, Франкфурт; президент – письменниця, мистецтвознавець та культуролог Олена Ананьєва) назвали лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за 2024 рік.
Цією почесною міжнародною премією нагороджуються художники та письменники, які створили високохудожні, прекрасні, проникливі твори про море, а також популяризують кращі художні надбання, поетичні та прозові твори на морську тематику.
Нагородження відбувається і за поданнями Міжнародної літературно-мистецької Академії України, яка об’єднує відомих письменників, науковців, перекладачів, митців, журналістів, державних, громадських діячів із 70 країн.
Іван Костянтинович Айвазовський (Ованес Айвазян) (1817 – 1900) – видатний художник, живописець вірменського походження. Створив понад 6 тисяч полотен. Народився 29 липня 1817 р. у Феодосії, в Криму. Закінчивши гімназію в Сімферополі, вступив до Академії мистецтв у Петербурзі, де він навчався у визнаних майстрів. Потім багато подорожував Європою. Був у Римі, Неаполі, Сорренто, Венеції, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Стамбулі… Більшість його знаменитих робіт присвячені морю. Втім, створив і картини з чарівними українськими та кавказькими краєвидами, а ще хвилюючі полотна з вірменської історії та Кримської війни.
У Феодосії Айвазовський збудував будинок і майстерню, влаштовував виставки. Став академіком Петербурзької академії мистецтв та її почесним член. Займався благодійністю – допомагав розвитку рідного міста: побудував музей старовини, заснував картинну галерею, сприяв прокладці залізничної колії в Джанкой. Художник помер 2 травня 1900 р. у Феодосії, у віці 82 років.
Його найвідоміші картини – «Морський берег» (1840), «Дев’ятий вал» (1850), «Чорне море» (1881), «Серед хвиль» (1898).
Отже, цьогорічними лауреатами Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій (das Zentrum der Kulturen einer gemeinnützigen Organisation im Rahmen des Wohltätigkeitsprojekts «Rette und Bewahre»), за визначний внесок у розвиток мистецтва та велику просвітницьку діяльність стали:

Kostjantun Zarichky (Ukraina),
Valentina Udenkova (Ukraina),
David Bekker (Ukraina) (посмертно),
Annie Dutta (India),
Carmela Núñez (Peru / USA),
Olha Chaika-Brodetska (Ukraina / Australia),
Valentina Moroșanu (Moldova),
Veronica Hasnaș Simionica (Moldova),
Nona Papashvili (Georgia),
Cornelia Georgescu (Craiova România).
Відповісти на статтю