Шалений травень у Кам’янському

Новини

Шалений травень у Кам’янському

Пресслужба ДОО НСПУ | 31.05.24 12:16:12

Певно, усі вже знають, що 2024 рік є ювілейним для нашої, найстаршої в Україні, Дніпропетровської письменницької організації. Дійсно, цього року ми святкуємо 90-ліття! Отож, наші активні колеги з Кам’янського осередку на чолі з членкинями правління ДОО НСПУ Марією Дружко та Євгенією Яворською вирішили теж не пасти задніх і влаштували собі шалений травень.
Талановиті поетки та прозаїкині активно долучилися до культурного життя свого рідного Кам’янського, популяризуючи серед земляків сучасну українську літературу. Усе розпочалося серією телепрограм на місцевому каналі, підчас яких письменниці розповіли про історію письменницької організації та роль літератури у формуванні мови та культури нації.
Наступного разу Марія Дружко та Євгенія Яворська разом із своїми колежанками по перу, новоспеченими членкинями НСПУ Оленою Федіною та Іриною Іваськів узяли участь у мистецькому ярмарку, вперше організованому в Кам’янському.
«Нарешті кам’янчани, гуляючи у центральному міському парку, можуть познайомитися з талановитими земляками: подивитися їхні картини, рукоділля, послухати пісні та вірші, і, звісно ж, почитати свіженькі книжки! – радіють наші колежанки».
Після мистецького ярмарку відбулася ще одна культурна акція: на вулицях Кам’янського, яку прикрасили наші колежанки, долучивши також талановитих земляків, учасників мистецької спільноти «VivArt» Яну Ловчинську, Катерину Кравченко, Ганну Тимошенко та інших. Ідеться про старт цілого культурного проєкту, започаткованого управлінням культури Кам’янської міської ради «АРТ-терапія – лікуємо мистецтвом».
На цій зустрічі знову лунали вірші, казки та прозові замальовки наших колег. Популяризувалася творчість сучасних українських письменників Придніпров’я. : Євгена Безуса, Фіделя Сухоноса, Еліни Заржицької, Юлії Купіч та ін.
Ось як наші талановиті письменниці й завзяті активістки розпочали гарячий літературний сезон. Тож побажаємо їм енергії та нових цікавих заходів.
Відповісти на статтю