Скромний ювілей

Новини

Скромний ювілей

Пресслужба ДООНСПУ | 31.05.24 12:10:11

Як гадаєте, 5 років – це багато чи мало? За 5 років дитина навчається багатьом важливим речам: рухам, мові, основам поведінки, традиціям. Невеличкий паросток може стати міцним деревом, перший рядок переростає в цілий роман, учень може перерости в майстра. Проте для світової історії – це лишень крапля, хоча з неї може розпочатися цілий океан.
«Ось уже 5 років наше рідне Кам’янське існує на літературній мапі України, – говорить Марія Дружко, письменниця, культурна діячка, співзасновниця видавництва «Дружко». Такими словами розпочинається ювілейний вечір ще маленького, але вже існуючого видавництва.
«Про створення видавничого проєкту ми почали мріяти років 10 тому, – зізнається ще одна співзасновниця «Дружко», прозаїкиня Євгенія Яворська. – Нам завжди було цікаво спостерігати, як народжуються книжки. А тепер ми можемо створювати це власноруч»..
І це, дійсно, правда. Адже у видавництві «Дружко» книжки створюють самі письменники. Наприклад, Марія Дружко є не лише авторкою романів і поетичних збірок, вона також головна літературна редакторка видавництва. Прозаїкиня Євгенія Яворська розробляє художню концепцію книжок, керує дизайнерським та верстальним процесами. Також у видавничій команді є коректори, ілюстратори, дизайнери та верстальники, беручкі до художнього пера. Ось так, від початкового бетарідінгу і аж до сигнального примірника народжується нова книжка у молодому видавництві «Дружко», а разом із нею народжується свіжа українська література.
«За минулий 2023 рік до нашого арсеналу додалося біля 20 книжок, – говорить Марія Дружко. – І це тільки початок».
За словами співзасновниць, головною ідеєю видавництва «Дружко» є відкриття нових літературних імен. Так, нещодавно ще невідома письменниця, а сьогодні вже авторка українського іронічного детективу Олена Воротнікова разом із командою готуються вже до виходу другої книжки про сучасну українську детективиню Марту Косач.
Наразі Ірина Іваськів, талановита авторка художнього слова з Кам’янська, яка нещодавно була прийнята до лав НСПУ, разом із командою «Дружко» працює над виходом вже третьої своєї книжки.
На ювілейному вечері видавництва «Дружко» було представлено книжки авторів з різних куточків України, з якими за цей час працювала видавнича команда. Як говорить Марія Дружко: «Наше видавництво єднає письменників від Донбасу (фантастичний роман Олени Шапран «Шпрингель») до Карпат (поезія Іванни Банги «Обабіч графем»), а серце наше пульсує в рідному Кам’янському Дніпропетровської області».
Відповісти на статтю