Лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена (США) за 2024 рік

Новини

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена (США) за 2024 рік

Ярослав Савчин, народний поет України, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 04.04.24 15:26:18

Міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO» (США, голова журі – Алекс Клас) оголосив щойно лауреатів Міжнародної літературної премії імені Марка Твена за 2024 рік. У міжнародному журі цієї почесної нагороди – голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Франкфурт, Відень, Прага) та його колега Maria Schulwitz із Німеччини.
Також почесна нагорода вручається за сприяння Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій та Всесвітньої асоціації «Глорія» (Німеччина), і Міжнародної літературно-мистецької Академії України.
Всесвітньо відомий американський прозаїк, а також гуморист, сатирик, публіцист і видавець Марк Твен (його справжнє ім’я – Семюель Ленгхорн Клеменс) народився в 1835 р. у Флориді. Найпопулярніші твори – «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Вільям Фолкнер писав, що він був «першим по-справжньому американським письменником, і всі ми з тих пір – його наступники». А Ернест Хемінгуей наголошував, що «вся сучасна американська література вийшла з однієї книги Марка Твена, яка називається «Пригоди Гекльберрі Фінна».
За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України, котра об’єднує відомих творчих людей із 70 країн (президент Сергій Дзюба), цьогорічними лауреатами престижної нагороди стали:

1. Народний поет України, прозаїк, драматург та перекладач Богдан Бойчук (США) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;
2. Український поет, літературознавець, есеїст Богдан Рубчак (США) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;
3. Український письменник Михайло Блехман (Канада) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;
4. Докторка філологічних наук, професорка іспанської літератури Університету Південного Іллінойсу Ольга Бежанова (США) – за книжку «Нові співбесідники для України. Сучасна іспанська література для українців» та видатну наукову діяльність.

Також, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій та Всесвітньої асоціації «Глорія» (президент Олена Ананьєва, Німеччина), за визначну творчу діяльність нагороджені відомі письменники і міжнародні громадські діячі:

5. Lubov Mosley Pivnik (USA);
6. Tamara Aliokhina (USA);
7. Henrich Dick (Germany);
8. Martin Gaudreault (Canada);
9. Johanne Bоuchard (Canada);
10. Agschin Aliev (Azerbeijan).
Відповісти на статтю