Весна. Любов. Глібов

Новини

Весна. Любов. Глібов

Сергій ДЗЮБА, редактор газети «Чернігівщина», лауреат премії імені Леоніда Глібова | 14.03.24 6:15:54

У Чернігові прекрасно вшанували видатного земляка Леоніда Глібова. Класик був би щиро задоволений, адже в нашій обласній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових вже десятки років поспіль традиційно відзначають день народження видатного українського поета, байкаря, журналіста, видавця, автора справді геніальної пісні «Стоїть гора високая» та славетного громадського діяча. Урочисто нагородили і цьогорічних лауреатів престижної премії імені Леоніда Глібова.
На це свято зібралося багато відомих людей, також у залі було немало й молодих облич. Ведучі такого незабутнього дійства – очільник Літературної спілки «Чернігів» та журналу «Літературний Чернігів», голова журі премії імені Л. Глібова Михась Ткач і бібліотекар відділу краєзнавства бібліотеки імені Русових Олена Дорохова створили теплу атмосферу любові, гармонії та радості. Проникливо виступив і директор обласної наукової бібліотеки імені Русових Юрій Соболь.
Сподобалася всім і книжкова виставка, де, зокрема, представлені справді унікальні, раритетні видання Леоніда Глібова та дослідження його життя і творчості. Дуже зворушливо прозвучали українські пісні у виконанні капели бандуристів Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького.
А далі Михась Ткач нагороджував лауреатів, наголосивши, що всі вони – безперечно, люди достойні, патріотичні й талановиті, справжня національна еліта України.
Приємно, що у номінації «Проза» відзначена талановита письменниця і журналістка Сніжана Божок, яка тривалий час пропрацювала в нашій газеті «Чернігівщина». Нині Сніжана мешкає в столиці та працює в газеті «Вечірній Київ», і її інтерв’ю з бійцями, котрі захищають незалежну Україну від клятої російської орди, викликають значний резонанс.
Сніжану Божок нагороджено за її чудову книгу «Замінована прогулянка розвідника». Це – дуже важлива книжка про захисників України, створена на високому публіцистичному рівні. Тож я взяв участь у яскравому літературно-мистецькому святі, виступив та урочисто привітав від колективу нашої газети «Чернігівщина» чарівну колегу Сніжану із заслуженою нагородою.
Також цього року лауреатами премії імені Леоніда Глібова стали поетеса Марія Шевченко, науковець, професорка Надія Кузьменко та гуморист Валерій Демченко.
Відповісти на статтю