Лауреати Міжнародної літературної премії  імені Мацуо Басьо (Японія – Німеччина – США)

Новини

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо (Японія – Німеччина – США)

Ярослав Савчин, народний поет України, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 12.02.24 11:51:39

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс), Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її представництво в Японії (м. Токіо) оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо за 2023 рік. Також у міжнародному журі цієї почесної нагороди – і голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija та його колега – Maria Schulwitz з Німеччини.
Знаменитий японський поет Мацуо Басьо (1644 – 1694) (松尾芭蕉, まつお ばしょう) здобув світове визнання, як один із найпопулярніших та найкращих авторів хокку (хайку). Хоча сам класик вважав найбільшим своїм досягненням участь у складанні ренґа. Вірші Басьо перекладені багатьма мовами. А в Японії його поезія відтворена на пам’ятниках та у визначних місцях.

Приємно, що серед нагороджених – відомих письменників із різних держав, є й талановиті українці. За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент Сергій Дзюба), лауреатом почесної відзнаки нині стала Галина Пухта (Україна, Івано-Франківська обл.).

Також, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтва і комунікації та Всесвітньої асоціації «Глорія» (президент Олена Ананьєва, Німеччина), нагороджені:

Nicole Nesher and Rami Nesher, Israel (Ізраїль)
Valentina Yudenkova, Ukraine (Україна)
Tamara Alekhina, USA (США)
Cathie Cayros, France (Франція)
Miguel Veyrat, Spain (Іспанія)
Відповісти на статтю