Лауреати Міжнародної мистецької премії  імені Архипа Куїнджі за 2024 рік

Новини

Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі за 2024 рік

Василь Слапчук, письменник, літературознавець, співголова журі премії імені Архипа Куїнджі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка | 09.01.24 6:51:37

Міжнародна мистецька премія імені Архипа Куїнджі заснована 2021 року луцькою громадською організацією «Чумацький віз» та київською ГО «Пам’ять без кордонів» для відзначення художників і мистецтвознавців, а також – письменників та журналістів, які популяризують український живопис. Також до нагородження лауреатів долучилася Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина).
Знаменитий український художник Архип Куїнджі народився 26 січня 1841 року в Карасівці, передмісті Маріуполя. У 27 років він отримав звання вільного художника, взяв собі прізвище «Куїнджі» (в перекладі «ювелір») – це данина сімейному переказу, за яким дід художника був ювеліром. Славу митцеві принесли його картини «Українська ніч», «Вечір на Україні» та «Місячна ніч на Дніпрі». У 1878 році картини Куїнджі мали теплий прийом на Всесвітній виставці в Парижі. Помер видатний художник 24 липня 1910 року.
Отже, лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі стали нині за справді визначну, подвижницьку, творчу та міжнародну діяльність відомі художники і дизайнери, державні та громадські діячі, журналісти й письменники, науковці та актори, продюсери і популяризатори мистецтва у світі:

Юрій Геращенко (Україна)
Світлана Норель (Україна, Великобританія)
Тетяна Біновська (Україна, Кіпр)
Annie Dutta (Індія)
Liesel Cerna (Перу, Бразилія)
Sukran Yangin Ust (Туреччина)
Michael Kazemi (Іран, Південна Корея)
Isilda Nunes (Португалія)
Відповісти на статтю