Тетяна та Сергій Дзюби – лауреати Міжнародної літературної премії «Дон Кіхот» за 2023 рік

Новини

Тетяна та Сергій Дзюби – лауреати Міжнародної літературної премії «Дон Кіхот» за 2023 рік

Рауль Чілачава, народний поет України, доктор філологічних наук, професор, академік, голова журі Міжнародної літературної премії «Дон Кіхот» | 09.10.23 16:46:00

Міжнародна літературна премія «Дон Кіхот» заснована з метою відзначення вітчизняних і зарубіжних письменників, які проявили себе вірними лицарями літератури. Чиї твори засвідчують благородне та жертовне служіння літературним ідеалам.

Письменники можуть відзначатися як за окремі твори, що стали вагомим набутком літератури, так і за сукупний творчий внесок. В окремих випадках на здобуття премії мають право претендувати літературознавці, перекладачі, видавці чи інші особи, котрі у тій чи іншій формі послужили справі літератури, її утвердженню, розвитку, пропаганді, і чий внесок на благо літератури – беззаперечний і видатний.
Засновник нагороди – Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів, митців, державних і громадських діячів із 70 країн.
Як відомо, першими лауреатами цієї почесної премії в 2021 році стали видатні письменники Василь Слапчук (Україна) та Войцех Пестка (Польща). Торік престижну нагороду отримав видатний поет, прозаїк, есеїст і перекладач Богдан Задура (Польща)
Нині міжнародне журі назвало цьогорічних лауреатів Міжнародної літературної премії «Дон Кіхот». Отже, почесну нагороду отримали народні поети України Тетяна та Сергій Дзюби за п’ятитомник «Вірші ста мовами світу», який побачив світ у Канаді.
Відповісти на статтю