Триває оцифрування фондів ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького

Новини

Триває оцифрування фондів ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького

My Future Heritage | 21.08.23 18:22:38

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького спільно з громадською ініціативою My Future Heritage продовжує роботу над оцифруванням своїх фондових збірок.
У 2023 році за підтримки Український культурний фонд буде оцифровано понад 1100 об‘єктів, зокрема твори живопису, графіки, об'ємно-просторової пластики та фотоматеріал. Оцифрування відбувається методами фотофіксації та 3D сканування.
Експерти проєкту працюють над науковим дослідженням та описами до творів мистецтва відповідно до попередньо розробленого та затвердженого музейного стандарту.
Користувачі сайту ЛНГМ зможуть побачити раніше недоступні твори мистецтва з фондових збірок Галереї, а також ознайомитись із зібраним та описаним матеріалом українською та англійською мовами.
На платформі з'явиться новий розділ, присвячений документації, що зберігається у ЛНГМ – цікавому історичному та мистецькому матеріалу, який потребує оцифрування та глибшого дослідження. Також буде оцифрована велика кількість фотоматеріалів, що зберігаються в архівах ЛНГМ та стосуються діяльності Галереї й мистецьких процесів різних періодів в цілому.
Під час війни одним із найбільш пріоритетних завдань є збереження культури, оскільки саме культура є тим, що відрізняє нас від ворога. Як показує історія, знищення культурних надбань з боку росії є плановим і систематичним, бо їх руйнування матиме незворотні наслідки для майбутнього. Тож зараз як ніколи є актуальним збереження та популяризація об'єктів культурної спадщини.
#цифровийархівлнгм #запідтримкиукф #myfutureheritagе
Відповісти на статтю