Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Іллі Рєпіна за 2023 рік

Новини

Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Іллі Рєпіна за 2023 рік

Сергій Дзюба, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 02.08.23 6:10:12

Міжнародна Академія літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина – Україна, керівник – письменниця, мистецтвознавець, громадський діяч Олена Ананьєва), її філія в США та Асоціація «Міст Пегасу» / Pegasus Brücke FBG (Німеччина) назвали цьогорічних лауреатів Міжнародної мистецької премії імені Іллі Рєпіна. Відомих художників та книжкових дизайнерів відзначено і за поданням нашої Міжнародної літературно-мистецької Академії України, яка об’єднує творчих людей із 70 держав.
Нагороду засновано задля гідного вшанування видатного художника, активної популяризації в Україні та за кордоном талановитих сучасних українських митців, наукових досліджень мистецтвознавців, нових публікацій письменників, журналістів, присвячених живопису.
Класик українського мистецтва Ілля Рєпін народився 5 серпня 1844 року в Чугуєві, поблизу Харкова. А завершив свій земний шлях 29 вересня 1930 року у Фінляндії. Його роботи – це яскраве явище світової культури. Історія, релігія, соціальна несправедливість, краса людини і природи… – він охопив усі теми і реалізував свій художній дар сповна. Плідність живописця вражаюча: Ілля Юхимович подарував світові сотні полотен! Зв’язок із рідним містом, Слобожанщиною та Україною Ілля Рєпін зберіг до кінця свого життя, а українські мотиви – головні у творчості художника. Одна з найвідоміших його картин – «Запорожці пишуть лист турецькому султану».
Отже, цьогорічними лауреатами стали:

Олександр Панюков (Україна, м. Чернігів)
Наталія Дідух (Жижко) (Україна, м. Вінниця)
Nona Papashvili (Грузія)
Leyla Vazehi Afandiyeva (Азербайджан)
Larissa Oxman (Еквадор)
Ilona Lakatos (Угорщина)
Юрій Осетенко (Україна, м. Одеса)
Віктор Осетенко (посмертно) (Україна, м. Одеса)
Інна Русіна (Україна, м. Одеса)
Наталія Романовська-Цицак (Україна, м. Одеса)
Liz Tanja Diaz Vela (Перу)

Відповісти на статтю