Тиждень українських читань пам’яті Володимира Вакуленка пройшов у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей

Новини

Тиждень українських читань пам’яті Володимира Вакуленка пройшов у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей

Тетяна Дороніна, заступник директора Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей | 24.12.22 6:44:13

За ініціативою української діаспори на чолі Уляни Княгинецької, авторки й організаторки Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття», членкині Товариства української культури в Угорщині; Олени Диби – режисерки, кандидатки педагогічних наук, організаторки Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття», членкині Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка; Любові Славатинської, голови Товариства «Четверта Хвиля» м. Торонто, Канада; Ольги Ходацької, заступниці голови Правління Київської «Просвіти», членкині Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури м. Київ; Еліни Заржицької, керівниці секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ, Золотої письменниці України у рамках другого Національного тижня читання Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей долучилась до читань пам’яті Володимира Вакуленка.
2022 рік є для України й українців роком найтяжчих випробувань з часу відновлення Незалежності. Однією з найтрагічніших, найболючіших втрат для української культури є загибель дитячого письменника Володимира Вакуленка, розстріляного окупантами навесні 2022 в Ізюмі, що на Харківщині.
Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей спільно з секцією літератури та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ взяла участь у Тижні українських читань пам’яті Володимира Вакуленка. В бібліотеці пройшли голосні читання за книгою письменника «Татусева книга», фахівці бібліотеки підготували лялькову виставу за мотивом казки – бувальщини «Святий Миколай приходить з миром».
Композиторка, Відмінник культури України Валентина Фалькова, написала музику до поезії «Захворіли песики». Пісню у виконанні композиторки можна послухати тут - https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2RQiuSL4XzGYaMHscAn4XcxsQuuM9xXXy346b1zrrOxI4KtBc_lJRQG30&v=h1SpQ0UbXGQ&feature=youtu.be
Бібліотека разом з письменницею Марією Дружко стала ініціатором запису аудіоказки «Святий Миколай приходить з миром» творчою студією «Файний вулик». З заходами тижня можна ознайомитись на сайті бібліотеці: http://biblio-child.dp.ua/

Довідка

Володимир Володимирович Вакуленко (відомий як Володимир Вакуленко-К.) народився 1 липня 1972 року на Харківщині – український літературний діяч, контрлітератор, письменник, поет, перекладач. Лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, Лауреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, Лауреат міжнародного конкурсу "Коронація слова" (Спеціальна відзнака в номінації "Пісенна лірика"). Нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення (2011).
Володимир Вакуленко – автор книг: «Монограмота» (2008), «Ви…не» (2011), «Сонечкова сім'я» (2011), «Ми, Провінція!» (2012), «Татусева Книга» (2014, видавництво Старого Лева).
Володимир Володимирович – учасник Революції гідності, був поранений у Маріїнському парку 18 лютого 2014 року під час сутички з «тітушками».
Вільний волонтер з початку 2015 року. З грудня 2015 по березень 2016 був волонтером на базі Правого сектора «Основа» у Харкові. Згодом на волонтерських засадах облаштовував рідне село.
Письменник був координатором і організатором низки фестивалів і акцій, учасник поетичних читань.
Наприкінці березня 2022 року під час російського вторгнення в Україну село Капитолівка Ізюмського району на Харківщині, де мешкав Вакуленко, окупували російські військові. За словами колишньої дружини Володимира Ірини Новицької, росіяни викрали Вакуленка за доносом. Востаннє на зв'язок Володимир виходив 7 березня 2022 року.
Після звільнення села, колеги Вакуленка знайшли його щоденник, закопаний у рідному садку за день до викрадення. Після розшифровки трьох десятків рукописних листів, батьки мали ухвалити рішення щодо публікації тексту – сам письменник просив віддати його людям, «коли наші прийдуть».
Після того, як ЗСУ звільнили від росіян Ізюм, у місті виявили місце масового поховання. Станом на початок вересня там знайшли понад 400 тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона й вела журнал із відомостями про вбитих росіянами місцевих жителів, у якому під номером 319 були вказані дані Вакуленка.
Наприкінці листопада дані про загибель Вакуленка підтвердила ДНК-експертиза.
Світла пам’ять дитячому письменнику Володимиру Вакуленко!


Відповісти на статтю