Майбутнє планети у наших руках!

Новини

Майбутнє планети у наших руках!

Тетяна Кузілова, завідувач відділу науково-методичної роботи і бібліотечного маркетингу НБУ для дітей | 05.08.22 20:58:58

У Національній бібліотеці України для дітей 5 серпня об 11.00 відбулося відкриття виставки дитячих робіт та прес конференція, присвячена підбиттю підсумків Всеукраїнського конкурсу плакатів «Майбутнє планети у наших руках!» у рамках відзначення Року збереження природи та живого миру в Україні.

Конкурс проводився з метою формування у дітей загальнолюдських цінностей та принципів екологічної етики, підвищення рівня освіченості; виховання дбайливого ставлення до природи, поширення екологічної культури, яка передбачає глибокі знання про навколишнє середовище; вміння вирішувати екологічні проблеми та участь у природоохоронній діяльності.
У прес конференції взяли участь представники організаторів Конкурсу — Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей»; Дмитро Заруба, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України; Олександр Федоренко, начальник Управління організаційної діяльності Державної екологічної інспекції України; Костянтин Чернявський, голова Національної спілки художників України; Ганна Ярова, відповідальний секретар Національної спілки художників України; Михайло Линецький, голова Херсонської районної державної адміністрації; Богдан Красавцев, голова ГО «Екологічна нація»; Віктор Зеленський, директор видавництва «Авіаз».
Обласні бібліотеки для дітей, міські виступили співорганізаторами та координаторами проведення Конкурсу в областях, вони приєдналися в ZOOM.
Вітаючи присутніх, Алла Гордієнко зазначила: «Ми всі об’єднані спільними прагненнями, спільною вірою і надією. Українська земля стогне від війни. І сьогодні, ми з вами зібралися тут, бо нас об’єднує ще більше спільного – прагнення зберегти і відродити природу нашої землі задля майбутнього наших дітей.
Проблеми екології нашої планети залишаються актуальними і стають ще більш нагальними з кожним роком. На жаль». Також Алла Іванівна зініціювала проведення таких конкурсів щорічно, одержавши одностайну підтримку всіх гостей події та бібліотек у регіонах.
Учасники заходу обговорили питання збереження екології для наступних поколінь юних українців. У виступах ішлося про екопроблеми сучасності, особливо в умовах військової агресії РФ, та прагнення зберегти і відродити природу нашої землі задля майбутнього наших дітей. Директори Одеської, Тернопільської, Чернівецької, Харківської та Миколаївської обласних бібліотек для дітей, що залучили найбільшу кількість дітей до участі у конкурсі, поділилися власними напрацюваннями з організації обласного туру та презентували роботу з екологічного виховання у бібліотеках для дітей їхніх областей.
У рамках проведення прес конференції відбулася презентація виставки дитячих робіт та оголошення переможців Конкурсу. Усього в Конкурсі взяли участь близько 2 тисяч учасників з 20 областей України та м. Києва віком від 6 до 18 років у 2-х вікових категоріях: читачі-учні 1-5 класів; читачі-учні 6-11 класів.
ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСУ СТАЛИ:
У віковій категорії 1-5 класи:

І місце – СОННИК Поліна (с. Великі Солонці Полтавської області);
ІІ місце – МАРУШИНЕЦЬ Олександра (м. Деражня Хмельницької області);
ІІІ місце – ЛЕЩИШИН Марта (с. Мужиловичі Львівської області).
У віковій категорії 6-11 класи:
І місце – ВИДЕРКО Андрій (смт Любешів Волинської області);
ІІ місце – СЛОБОДЕНЮК Анна (с. Маловодяне Кіровоградської області);
ІІІ місце – ОЛІЙНИК Ольга (м. Черкаси).

ВІДЗНАКИ НБУ ДЛЯ ДІТЕЙ ОДЕРЖАТЬ:
ВЕНГЛОВСЬКА Софія (вікова кат. 6-11 класи; м. Житомир Житомирської обл.);
КОНОВАЛОВА Аліна (вікова кат. 1-5 класи; м. Маріуполь Донецької обл.);
ТКАЧУК Василіса (вікова кат. 1-5 класи; с. Оляниця Вінницької обл.);
МУЧИЧКА Анастасія (вікова кат. 1-5; смт Воловець Закарпатської обл.);
ТРИНАДЦЯТКО Єва (вікова кат. 1-5 класи; м. Хмельницький; з особливими освітніми потребами);
МЕЛЬНИК Тетяна (вікова кат. 6-11 класи; м. Ромни Сумської обл.);
ЗАХАРЕНКО Софія (вікова кат. 6-11 класи; м. Київ);
ЗИГУН Маргарита (вікова кат. 6-11 класи; с. Пишненки Полтавської обл.);
БІЛОЦЕРКІВСЬКА Ярослава (вікова кат. 6-11 класи; м. Дніпро Дніпропетровської обл.);
ГЕМАР Кароліна (вікова кат. 1-5 класи; м. Миколаїв Миколаївської обл.)

ВІДЗНАКИ Національної спілки художників України ОДЕРЖАТЬ:

У віковій категорії 1-5 класи:
КІР’ЯКОВА Марія (смт Велика Михайлівка Одеської області);
РЯБІНЧУК Віра (м. Дніпро Дніпропетровської обл.);
ТЕРНОВА Аделіна (м. Гуляйполе Запорізької обл.);
ХМІЛЕВСЬКА Ліна (с. Долинське Одеської обл.);
Гурток «Читацький вулик» (Бібліотека-філія № 3 для дітей КУ «Тернопільської МЦБС»)
У віковій категорії 6-11 класи:
БУКАЧУК Аліна (смт Глибока Чернівецької області);
ВИДЕРКО Андрій (смт Любешів Волинської області);
ЛЯМЕЦЬ Софія (с. Бурчак Запорізької області);
ЦИГАНКОВА Дарія (м. Новгород-Сіверський Чернігівської області);
ШЕРЕМЕТА Аня (м. Хмельницький).

Окрема відзнака за «Батьківську підтримку»

РИСАН Софія (вікова кат. 1-5 класи; м. Тернопіль).

Усі діти – учасники конкурсу – одержать дипломи учасників.
Дітям небайдуже, що чекає на нашу землю. Конкурс, підсумки якого оприлюднено, – це майданчик для висловлення дитячої думки. І це вкрай важливо. Адже саме від дітей залежатиме, чи схаменеться людство. Чи зупинить процес самознищення через забруднення, техногенні катастрофи і війни…
А ми, дорослі, маємо зберегти для дітей можливість виправляти помилки попередніх поколінь. Для цього ми об’єднуємося. Задля настання нової епохи відродження – Українського відродження.
Відповісти на статтю