Чарльз Буковскі «Вірші останньої ночі на Землі»

Новини

Чарльз Буковскі «Вірші останньої ночі на Землі»

Drunken Boat Publishers | 27.07.22 17:20:23

Видавництво «П’яний корабель» відновлює свою діяльність. Головним завданням для всіх нас залишається зробити так, щоб «русский военный корабль» остаточно і безповоротно дійшов туди, куди його послали у перший день війни. І для цього, гадаємо, кожен має робити те, що в його чи її силах. Команда «П’яного корабля» може і хоче видавати нові книжки. Тому ми раді оголосити про вихід нашої першої новинки воєнного часу. Це збірка вибраних віршів Чарльза Буковскі «Вірші останньої ночі на Землі».

Чарльз Буковскі — культовий американський письменник, який за свого життя написав та видав неймовірну кількість збірок віршів та оповідань, а також кілька романів. Він був таким плідним автором, що навіть після його смерті майже щороку виходить його книжка з новим матеріалом: вірші, оповідання, есеїстика та листування. Ми прагнули зробити наше видання репрезентативним у плані поезії Буковскі, цим і зумовлений його значний обсяг: 768 сторінок, 396 віршів, а також 26 чорно-білих ілюстрацій.

Головний герой переважної більшості текстів Буковскі — письменник Генрі Чинаскі, який працює на малооплачуваних роботах (з яких його постійно звільняють або ж він звільняється сам), постійно п’є і займається любов’ю з жінками, ходить на іподром, де грає на кінських перегонах, зависає в барах або сам, або зі своїми товаришами-невдахами (повіями, сутенерами, алкоголіками та волоцюгами), повертається додому і безперервно пише, слухаючи класичну музику. Вірші Буковскі найкраще ціняться не як окремі словесні артефакти, а як безперервні випуски історії його правдивих пригод, ніби комікс чи серіал. Суміш хизування і невдоволення влучно показує несміливість поезії Буковскі, яка водночас є людиноненависницькою й товариською, аґресивно-вульґарною і таємничо чутливою.

Над книжкою працювали перекладач Мірек Боднар, художниця Христина Пищ, редакторка перекладу Христина Михайлюк, редакторка Меланія Франк, коректорка Алла Журава, дизайнер Ігор Дунець. Замовити книжку можна безпосередньо у видавництві, заповнивши анкету за посиланням bit.ly/2LvFrbf. Незабаром вона стане доступна у найбільших книгарнях країни.
Відповісти на статтю