СЛОВО ГЛИБОКЕ І ЧЕСНЕ

Новини

СЛОВО ГЛИБОКЕ І ЧЕСНЕ

Пресслужба ДОО НСПУ | 22.06.22 17:54:26

Під такою назвою пройшла в Дніпропетровській обласній бібліотеці ім. М. Свєтлова презентація однойменної книги спогадів колег і друзів Володимира Луценка, члена Національної спілки письменників України, гумориста, сатирика, журналіста й телевізійника. Модерувала захід заступниця голови ДОО НСПУ Еліна Заржицька.
Теплими словами згадували Володимира Луценка його друзі-письменники: Євген Безус (який, до речі, був ініціатором видання книги спогадів), Володимир Кільченський, Анатолій Шкляр. Спогадами про поета поділилась Олена Швець-Васіна, поетка, композиторка і колишня колежанка-телевізійниця.
У своїх виступах присутні зазначали, що бувши високоосвіченою й ерудованою людиною, лауреатом престижних літературних премій Володимир Антонович ніколи цим не хизувався. Його скромність у спілкуванні з людьми інколи навіть заважала досягти певних успіхів у вирішенні особистих питань. Та коли було необхідно допомогти колегам або вирішити проблеми Спілки, Володимир Антонович зі всією рішучістю стукав у владні кабінети, домагався зустрічі із впливовими особами.
Він був гарним товаришем і надійним другом. У серцях і душах колег, з якими спілкувався, яким допомагав доброю порадою і ділом як людина і як професіонал, Володимир Антонович залишився назавжди.
Завідувач кафедрою гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти Іван Безена та наукова співробітниця Літературного музею Дніпра Світлана Мартинова зазначили, що співіснування духовного й матеріального – лейтмотив усієї творчості гумориста. Манера його письма пізнавана й оригінальна. Недарма інший гуморист-дніпрянин Григорій Гарченко писав: «Луценко слів дарма не ронить, // Таких є мало – бачить Бог. // Хто б міг ще так розфейлетонить // Найфейлетоннішу з епох?».
Згадували і про активну співпрацю Володимира Антоновича з бібліотеками Дніпропетровщини, обласною педагогічною газетою «Джерело», іншими громадськими організаціями.
Пам’ятають про В. Луценка не тільки дніпряни, але й колеги з інших областей. Своїми спогадами поділилась у книзі голова Миколаївської обласної організації Віра Марущак.
Прозвучала інструментальна п’єса «Присвячення. Пам’яті Володимира Луценка» у виконанні автора музики дніпропетровської композиторки Валентини Фалькової.
Удова Володимира Антоновича – Наталія – сердечно подякувала друзям та колегам за збереження світлої памяті про її чоловіка.
Паперовий варіант книги спогадів «Слово глибоке і чесне» передано бібліотекам області. Електронний варіант планується розмістити на сайтах зазначених закладів для безкоштовного ознайомлення та користування.

Запис заходу можна дивитися тут –
https://www.youtube.com/watch?v=hYhDIBs8N34&ab_channel=%D0%94%D0%9E%D0%91%D0%9C%D1%96%D0%BC.%D0%9C.%D0%A1%D0%B2%D1%94%D1%82%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0
Відповісти на статтю