Новини

Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі за 2022 рік

Василь Слапчук, письменник, літературознавець, співголова журі премії імені Архипа Куїнджі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка | 10.01.22 11:40:48

Міжнародна мистецька премія імені Архипа Куїнджі заснована 2021 року луцькою громадською організацією «Чумацький віз» та київською ГО «Пам’ять без кордонів» для відзначення художників і мистецтвознавців, а також – письменників та журналістів, які популяризують український живопис.
Знаменитий український художник Архип Куїнджі народився 26 січня 1841 року в Карасівці, передмісті Маріуполя. У 27 років він отримав звання вільного художника, взяв собі прізвище «Куїнджі» (в перекладі «ювелір») – це данина сімейному переказу, за яким дід художника був ювеліром. Славу митцеві принесли його картини «Українська ніч», «Вечір на Україні» та «Місячна ніч на Дніпрі». У 1878 році картини Куїнджі мали теплий прийом на Всесвітній виставці в Парижі. Помер видатний художник 24 липня 1910 року.
Отже, лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі стали нині за визначну, подвижницьку, творчу, міжнародну діяльність відомі художники, громадські діячі, науковці, журналісти, письменники, актори, продюсери, популяризатори мистецтва у світі:

Світлана Норель (Україна),
Вікторія Левіна (Ізраїль),
Fernando Naviskas (Бразилія),
Dr. Mahima Gupta (США),
Людмила Садовська (Білорусь),
Lovelyn Eyo (Нігерія),
Lic. Lily Baylon (Іспанія),
Wendy Coates (Англія)
Eric Zuley (США)
Nicolas Hamm (Франція)
Dr. K. K. Mathew (Індія)
Dr. Jeanette Tiburcio Marguez (Мексика)
Stephanie Rachel Adams (Англія)
Sharhaan Singh (Індія)
Відповісти на статтю