Онлайн-презентація поетичної збірки “Квіти ностальгії” / 1 грудня о 19:00

Новини

Онлайн-презентація поетичної збірки “Квіти ностальгії” / 1 грудня о 19:00

Євгенія Лопата | 28.11.21 11:46:39

Видавництво «Меридіан Черновіц» запрошуємо на онлайн-презентацію поетичної збірки Олександри Ковальової “Квіти ностальгії” (видавництво «Меридіан Черновіц», 2021) у середу, 1 грудня, о 19:00 за участі авторки та запрошених гостей, серед яких поетки Ірина Мироненко та Люцина Хворост, перекладач Максим Стріха, головний редактор журналу "Березіль" Володимир Науменко, поет Сергій Жадан та видавець Святослав Померанцев. Модеруватиме розмову поетка Антоніна Тимченко.
Онлайн-стрім презентації можна буде переглянути на Facebook-сторінці Meridian Czernowitz та на сайті видавництва.

“Для мене ці вірші є чимось значно важливішим і приватнішим, аніж просто література, - розповідає Сергій Жадан, український письменник, перекладач, автор післямови до збірки, - Хоча що таке просто література? Олександра Ковальова – моя рідна тітка, людина, яка головним чином і формувала моє уявлення про письмо, яка – якщо вже говорити відверто – насамперед із літературою в мене й асоціювалася, бо на час мого дитинства була членом спілки письменників і мала видані справжні збірки, що засвідчували: поезія може писатися про те, свідком чого ти є так само, поезія витворюється зі спільного дихання, зі спільної оптики, вона твориться ось просто тепер, людьми, яких ти знаєш і яких ти любиш”.


Олександра Ковальова (Олеся Шепітько) - українська поетеса, прозаїк та перекладачка. Кандидат філологічних наук, з 1986 до 2015 року - доцент факультету іноземної філології Харківського національного педагогічного університету. Упорядниця та перекладачка 10 поетичних антологій (в т.ч. харківської та нюрнберзької поезії). Авторка 6 поетичних книг, 2 прозових книг, повістей та книжок для дітей. Переклала 13 книг, вірші німецьких поетів від середньовіччя до середини ХХ століття. Здобула чисельні нагороди, зокрема премію ім. Костя Гордієнка (2008), Харківську обласну премію ім. О. Масельського (в номінації «Поезія» – у 2010 році, а в номінації «Проза» – у 2018), премію журналу «Березіль» (1996, 2008, 2011), премію міжнародного конкурсу «Бути людиною» (2018).У 2000 році була стипендіаткою міста Нюрнберга. Членкиня Національної спілки письменників України (з 1983 року).
Відповісти на статтю