28 BookForum: кластери “Освіта”, “Історія” та “Філософія”

Новини

28 BookForum: кластери “Освіта”, “Історія” та “Філософія”

ГО "Форум видавців" | 10.09.21 18:14:27

28 BookForum в цьому році відбудеться 15-19 вересня у Львові. Вперше за всю історію у гібридному форматі: онлайн та офлайн, тож приєднатися до 28 BookForum зможе вся країна.
Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Всі вони покликані якнайдетальніше розкрити фокусну тему цьогорічного фестивалю — “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми - відомий український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.
Що ж чекає в кластерах “Освіта”, “Історія” та “Філософія”.

Освіта

Кураторка кластеру - Наталя Каташинська, освітянка, консультантка ЮНІСЕФ Україна (Дитячий фонд ООН) з освітніх та комунікаційних проєктів; кураторка освітніх подій та фестивалей; співрозробниця навчальної настільної гри з розвитку критичного мислення «Критикотики».
У межах кластеру Наталя разом з іншими учасниками — освітянами, психологами, громадськими й культурними діячами — розповість про освіту в контексті дорослішання.
Як дорослість пов’язана з навчальним шляхом, як батькам виховувати майбутніх дорослих, а також чи є освіченість — універсальними ліками проти захворювань суспільства?

«Дорослішання неможливе без освіти. Зрілість і рівень розвитку суспільства, держави має пряму залежність від рівня та якості освіти. Дорослість особистості так само нерозривно пов’язана з її навчальним шляхом, освітньою траєкторією, глибиною пізнання», — говорить кураторка кластеру Наталя Каташинська.

Історія

Чиї діди воювали? Чи зрадник Мазепа? Хто нащадок Київської Русі? Поговоримо про це в межах блоку «Історія». Куратор — Олександр Алфьоров, український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч.
Мета дискусій — розвінчання міфів навколо історичних подій та постатей. Адже за 30-річчя незалежності ми відійшли від цензури та «патронування» імперських митрополій, а сама історія перестала бути для дослідників виключно у світлі чорного й білого.

«Історія перестала бути для дослідників виключно у світлі чорного й білого. Різноманітність висновків, пошуку причин та розв’язання основних питань — складники процесу демократизації історичного цеху», — коментує куратор кластеру Олександр Алфьоров.

Філософія
Філософська програма «Сталість і мінливість ідентичності» на 28 BookForum буде реалізована Club of Creative Philosophy. Куруватиме кластер Олександр Комаров, засновник Клубу.

«Локалізуючись на перетині екстремумів — між стійкими власними межами і принциповою відкритістю до нового — ідентичність здатна осучаснюватись. Здатна крокувати в ногу з мінливим світом, ба більше, задавати йому тренди, може, навіть випереджати його», — говорить Олександр Комаров.

І це - тільки частина програми. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Відповісти на статтю