«Діамантові Дюки» – в українців із Чернігова

Новини

«Діамантові Дюки» – в українців із Чернігова

Ярослав Маджуга, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України | 10.09.21 18:00:30

Українські письменники, журналісти, перекладачі з Чернігова Тетяна і Сергій Дзюби отримали найвищі нагороди цьогорічного Міжнародного літературно-мистецького конкурсу імені де Рішельє (Україна, м. Одеса – Німеччина, м. Франкфурт-Берлін), де щороку беруть участь понад 800 поетів, прозаїків, драматургів, музикантів, співаків, композиторів, акторів театру та кіно, художників, журналістів, перекладачів, критиків, літературознавців і мистецтвознавців із 50 держав.
Отже, Сергій Дзюба одержав «Діамантовий Дюк» у номінації «Поезія» за свій тритомник «Гріх любити неталановито!» (Україна; вірші, переклади, пародії; понад 2000 сторінок і 550 кольорових світлин), а також за книжку віршів «Кохання з русалкою (техніка безпеки)», надруковану в Македонії, у м. Скоп’є (перекладач – відома македонська та українська письменниця Віра Чорний-Мешкова, яка раніше чудово переклала «Кобзар» Тараса Шевченка). А Тетяну Дзюбу відзначено «Діамантовим Дюком» у номінації «Поезія» за її збірку віршів «Акомодація до часу», що наразі побачила світ у сонячній Македонії в прекрасному перекладі Віри Чорний-Мешкової, яка отримала «Діамантовий Дюк» за перекладацьку майстерність.
Творче подружжя українців нагороджене і за свій п’ятитомник «Вірші 80-ма мовами світу», виданий нині у Канаді, в м. Торонто (загальний обсяг – понад 3 тисячі сторінок та більше тисячі кольорових світлин).
Крім цього, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, редактор української газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба одержав «Діамантовий Дюк» і в номінації «Проза» за переклад книжки казок «Диво продовження» відомого німецького письменника Генріха Діка. Книга ошатно та резонансно вийшла цього року в Україні. Відзначені також автор – Генріх Дік (Німеччина) і перекладачка Наталія Писаренко (Україна, Київщина).
Взагалі, на конкурсі перемогу святкували і представники Міжнародної літературно-мистецької Академії України. Так, цього року «Діамантовий Дюк» у номінації «Живопис, графіка» здобув відомий український прозаїк, поет, перекладач, журналіст, художник Ярослав Савчин (Івано-Франківська обл.).
А «Золотим Дюком» нагороджені знані українські поети Юлія Сільчук (Волинська обл.) – за збірку віршів «Реінкарнації»; Надія Бойко (м. Львів) та Галина Запорожченко (м. Миколаїв) – за спільну збірку віршів «Слово на два голоси»; популярна письменниця Оксана Кузів (Івано-Франківськ) – за чудові книги прози «ЩЕмить», «Мешти для Ганнусі», «Єнчий світ», «Собача любов», «Адамцьо» та «Назови мене своєю».
Цього року популярний конкурс повністю охопив обшири легендарного Великого Шовкового шляху… А опікується всіма літературно-мистецькими імпрезами традиційно Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, м. Франкфурт), котру очолює відома письменниця та мистецтвознавець Олена Ананьєва.
Відповісти на статтю