Сергій Жадан і Катерина Косьяненко представили спільний проєкт
Лілія Шутяк | 29.04.20 12:02:13
Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ видала нову поетичну збірку Сергія Жадана «Список кораблів». Вона містить 60 віршів автора, написаних протягом останніх двох років.
Ця книжка – своєрідний артбук, в якому тексти письменника поєднані з картинами художниці Катерини Косьяненко. Ідейними натхненниками проєкту стали президент MERIDIAN CZERNOWITZ, видавець Святослав Померанцев та кураторка Тетяна Швед-Безкоровайна. Це вже не перша подібна співпраця. Минулого року світ побачила книжка Тараса Прохаська «Так, але…», створена в колаборації з художницею Оленою Придуваловою. Це видання отримало дві важливі нагороди – «Книгу року ВВС» та Шевченківську премію.
![](upload/powerblog/a3374i1.jpg)
До поетичної збірки «Список кораблів» увійшли дев’ять картин Катерини Косьяненко, сім із яких були створені спеціально для книжки. Картини написані олією на полотні та мають розмір 100х100 см, а центральна робота «Перехід» – 200х300.
«Ілюструвати буквально геніальну поезію неможливо, – розповідає Катерина Косьяненко, – все одно треба шукати свій образ, своє прочитання, свою історію, свою відповідь, своє бачення. Тож моїм завданням було втілити найяскравіші з цих «картинок», найзнаковіші, «найЖаданіші». У своїх роботах вона застосувала цитування іконопису, фрескового живопису, вплела їх у сучасний живопис, поєднавши з традицією.
«Кожний вірш народжує асоціації з нашого власного життя, – додає художниця, – адже кожен читач має свій «бекграунд» і, відповідно, свою візію».![](upload/powerblog/a3374i2.jpg)
По закінченню карантину відбудеться виставка картин, яку готує кураторка Тетяна Швед (Безкоровайна).
«Моє завдання як ідейного натхненника проєкту та керівника художнього процесу в тому, – ділиться мисткиня, – щоб «зірки зійшлися». Скажу щиро: образи письменника й художниці переплелися настільки потужно, що я не можу не гордитися результатом цієї співпраці. Знаю, що слово Сергія і роботи Катерини вже мають величезну армію прихильників, але після виходу у світ цього артбуку їх кількість, без сумніву, збільшиться. «Список кораблів» не тільки розумна, світла й чуттєва поетична збірка, але й неймовірно гарна книжка, сповнена любов’ю та красою».
Замовити новинку можна на офіційній сторінці видавництва Meridian Czernowitz у Facebook:
https://cutt.ly/mtXMzeJ
Одночасно з паперовою вийшла й аудіокнижка «Список кораблів», яку начитав сам автор. Шукайте її в першій українській аудіокнигарні АБУК:
https://abuk.onelink.me/tg22/book184