Запрошує львівька книгарня

Новини

Запрошує львівька книгарня "Є"

Книгарня "Є" | 18.12.11 6:49:30

19-25 грудня книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи:
20 грудня (вівторок), о 18.00:
відкрита лекція Ігоря Жука, присвячена архітектору Іванові Левинському та його творінням у Львові.
Іван Левинський (1851-1919) – провідний будівельний підприємець Галичини 1880-х – 1910-х рр., архітектор, професор, громадський діяч, філантроп, видатна постать в історії Львова і маловивчена зірка на небосхилі української культури кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Творив у стилі українського модерну в архітектурі. У свої проекти вносив елементи традицій національного будівництва Гуцульщини, Бойківщини і Наддніпрянщини. У Львові будинки, спроектовані і споруджені Іваном Левинським? розташовані на сучасних вулицях Генерала Чупринки, Коцюбинського, Руській, Миколи Лисенка, Рєпіна, Шота Руставелі, Степана Бандери, Максима Кривоноса, проспектах Свободи й Тараса Шевченка, це також палаци Рильських та Дзідушицьких, готель “Жорж” і багато інших.
Доповідач – кандидат мистецтвознавства Ігор Жук – представить широкий огляд історичних матеріалів, опублікованих ним у книзі «Львів Левинського: місто і будівничий».


21 грудня (середа), о 18.00:
розмова про Миколу Устияновича “Між Шашкевичем і Франком”
(до 200-річчя з дня народження Миколи Устияновича).
У розмові братимуть участь:
1. Ігор Калинець, письменник, почесний доктор Львівського національного університету ім. І. Франка;
2. Леонтій Войтович, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії середніх віків і візантиністики;
3. Марія Ганич, завідувач миколаївського музею ім. Уляни Кравченко та Миколи Устияновича;
4. Іван Сварник, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки;
5. Ярослав Гнатів, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
Модератор заходу – Михайло Галущак, студент історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.
Микола Устиянович народився 7 грудня 1811 р. За своє 74-річне життя увійшов в українську історію:
• відомим церковним діячем, який уперше в Галичині, разом із Маркіяном Шашкевичем та Юліаном Величковським, 14 грудня 1837 р. виголосив проповідь українською мовою;
• відомим письменником доби українського романтизму, чиї твори («Верховино, світку ти наш», «Гей, браття-опришки»…) були покладені на музику і стали народними;
• громадським діячем, з ініціативи якого у 1848 р. було скликано перший просвітницький з’їзд у Галичині – Собор руських учених.



22 грудня (четвер), о 18.00:
вечір поезії "Please Mr. Postman! або Ці листи зникають опівночі”.

Листи до святого Миколая і поезія. Що між ними спільного? Можливо, колись одне переросло в інше? Що трапляється з дитячою вірою у найвідомішого Божого поштаря, коли людина дорослішає? А чи існує у Всевишнього архів із нашими дитячими листами? Може, поети – це єдині дорослі, які ще не припинили відсилати віршолисти в небесну канцелярію? І завбачливо роблять це впродовж цілого року?

Зізнаватимуться: Мар’яна Максим’як, Галина Крук і Галина Хома.
Спонукатиме до святкових поетичних одкровень Світлана Корчагіна.

23 грудня (п'ятниця), о 18.00:
презентація книжки Владислава Івченка і Юрія Камаєва "Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори".

"Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори" — гумористичний детектив, який ще під час написання став унікальним творінням. Чи не вперше в українській літературі він був повністю написаний у Мережі дуетом авторів — Владиславом Івченком (Суми) та Юрієм Камаєвим (Кременець). Письменникам вистачило єдиної зустрічі в реалі, у львівській кав’ярні, аби зрозуміти, що завдяки технічному прогресу та інтернет-діалогу можна створювати романи тандемом на відстані майже в 900 кілометрів.

Провокаційно-сатиричний роман розповідає про Київ початку ХХ століття та про 12 справ агента царської охранки Івана Підіпригори, звичайно, це не бездоганний Фандорін, але й на його будні припадають бомби, скарби Полуботка, попіл спалених "Кобзарів", валізи грошей і наркотики. Цими сатиричними пригодами автори наважились кинути виклик не тільки стовпам державності Російської імперії, але й монополісту детективно-пригодницького жанру Борису Акуніну.


24 грудня (субота), о 13.00:
Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва, студентський клуб “Гілель” та Книгарня “Є” запрошують дітей 7-12 років на майстер-клас із книжкової ілюстрації "Як прикрасити ялинку?"за мотивами казки Г. К. Андерсена "Ялинка".

Майстер-клас проведуть художниці-дизайнерки Галина Павлишин, Світалана Чернишева та Алла Галімурка.
У теплій та затишній атмосфері будемо читати казки і створювати до них ілюстрації з допомогою кольорового паперу, клею та ножиць.
Говоритимемо також про святкові традиції та інші приємні речі.



***
Адреса книгарні «Є»:
просп. Свободи, 7.
Вхід вільний.
Відповісти на статтю