Ексклюзивна рукотворна скатертина – на переможний стіл України

Новини

Ексклюзивна рукотворна скатертина – на переможний стіл України

Інф. НБУ для дітей | 25.05.24 17:19:48

16 травня в Національній бібліотеці України для дітей весь простір забарвився квітами та орнаментами, які рясніли на вишиванках працівників та численних відвідувачів.
Мусимо якось створювати собі і нашим дітям позитивний настрій попри повномасштабну війну, відключення електроенергії та доволі прохолодну погоду.
Третій рік поспіль ми започатковуємо у Всесвітній день вишиванки новий проєкт, який реалізуємо дружно усією великою читацькою родиною.
2024-й не став винятком. Ми почали вишивати скатертину Перемоги, яка рясно буде загаптована символами України, освячена дитячими молитвами і мріями про мир.
До вишивання скатертини, аналогів якій не буде ні в Україні, ні у світі може долучитися кожен охочий. Завершити амбітний вишивальний проєкт маємо намір до Дня захисників і захисниць України. Тому щиро запрошуємо наших читачів, гостей, друзів і партнерів, усіх, хто мріє у колі дітей наблизити Перемогу України і сісти за символічний стіл, щоб відсвяткувати з українськими героями велику Перемогу, до роботи. Кожен хрестик, який ви покладете на полотно любові й об’єднання, буде вписаний в історію української вишивки, стане провісником світлого, заможного, хлібосольного життя у рідній країні.
У 2022 році ми з дітьми вишили Рушник Перемоги. До цієї роботи долучилося понад 500 вишивальників, маленьких і дорослих. Через масштабні обстріли восени 2022 року лише з третьої спроби за сприяння Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України нам вдалося передати цей рушник Окремій президентській бригаді імені Богдана Хмельницького. Цей рушник у храмі святого Михайла на території частини обрамив ікону Божої Матері – покровительки українських воїнів.
У 2023 році ми реалізували проєкт «Вишиванка для Залужного» у партнерстві з брендом українського одягу «Етнодім». Хто б не заходив у бібліотеку в період вишивання, дізнавшись про створення рукотворної сорочки для Залужного, одразу сідав і клав хоча б кілька хрестиків на полотно. Це був воістину масштабний проєкт, до його втілення у життя долучилося понад 1,5 тисячі дітей і дорослих, серед яких були відомі в Україні іноземні дипломати, журналісти, медійники, культурні та громадські діячі, посадовці тощо. У серпні 2023 року нам вдалося вручити вишиванку Валерію Федоровичу, а затим створити дві репліки сорочки меншого розміру. Одна з них зберігається у Національному музеї Другої світової війти, а друга в бібліотеці.
І ось тепер скатертина. Сподіваємося, остання мистецька річ, яку ми вишиємо в умовах війни. Потім ми лише постійно питимемо чай з героями, використовуючи цю скатертину, виключно у житті мирному, у квітучій, прогресивній, європейській Україні.
І мріятимемо, і любитимемо, і вишиватимемо не під звуки сирен в укритті, а під мирну музику у сонцедайній Україні.
Відповісти на статтю