У Дніпрі пройшла перша з циклу презентацій книги  «Чи бачать небеса котів» від 36 авторів України

Новини

У Дніпрі пройшла перша з циклу презентацій книги «Чи бачать небеса котів» від 36 авторів України

Прес-служба ДОО НСПУ | 10.05.24 13:24:20

8 травня в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» відбулася перша в Дніпрі презентація унікальної книги – спільної повісті «Чи бачать небеса котів» авторського проєкту Ольги Полевіної (м. Кропивницький) та Еліни Заржицької (м. Дніпро) (модератор – Ірина Цюп’як, технічний супровід – провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Світлана Савранська).
Учасників презентації привітав Артем Павличенко – перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка».
Авторка ідеї Еліна Заржицька розповіла історію створення повісті, написаної 36-ма авторами з України та зарубіжжя і опрацьованої нею разом з Ольгою Полевіною.
Співавтор книги, голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ Фідель Сухоніс, який написав оповідання про друзів-геєв, захищаючих Україну, наголосив на важливості питань гендерної рівності.
Співавтор книги Володимир Кільченський розкрив зміст своєї історії спільної повісті, поділився емоціями, висловив сподівання, що книга «Чи бачать коти небеса» буде визнана документом, який свідчить про злочини рашистів.
Олена Швець-Васіна, оповідання якої «Цукерка для злодія» стало одним із фрагментів «мозаїки» спільної повісті, відмітила історичне значення книги «Чи бачать небеса котів» – художнього твору на основі документальних подій.
Пані Олена також подарувала власну книгу поезій «А ми живемо» для бібліотеки Політехніки й закликала присутніх при будь-яких сумних обставинах знаходити кванти віри, надії, любові і продовжувати життя.
Своїми спогадами про трагедія будинку № 118, що постраждав від ракетного удару, поділився студент-історик Григорій. Він жив саме в тому будинку, про який йдеться у книзі «Чи бачать небеса котів». Юнакові пощастило, бо в цей день він виїхав у справах. Вражений розповіддю, Володимир Кільченський подарував йому свій історичний роман «Скарби Ненаситця».
Професорка кафедри філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка» Ірина Цюп’як наголосила, що утвердження людяності, попри жахіття війни, книги «Чи бачать небеса котів» не залишать нікого байдужими, закликала учасників імпрези до осмислення подій сьогодення та до віри у майбутнє всупереч трагічним реаліям – так, як стверджує Олена Швець-Васіна в подарованій бібліотеці Дніпровської політехніки книги поезій воєнної тематики «А ми живемо!».
Дякуємо авторці ідеї Ользі Полевіній та співавторкам книги – Тетяні Череп-Пероганич, Ярині Коваль, Любові Купцовій та Любові Долик – за відеодіалог.
До обговорення книги долучилась Тамара Каліста, студентка-філолог Дніпровської політехніки та Світлана Ігнатьєва, професорка кафедри філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка». Вони щиро подякували письменникам за збереження пам’яті, створення книги-реквієму.
Впевнені, що на Політех ще чекають нові цікаві презентації нових книг членів і членкинь НСПУ.
Відповісти на статтю