У кадрі – КНИГА: як НБУ для дітей відзначила Міжнародний день дитячої книги

Новини

У кадрі – КНИГА: як НБУ для дітей відзначила Міжнародний день дитячої книги

За інф. НБУ для дітей | 04.04.24 15:36:59

2 квітня Національна бібліотека України для дітей зі своїми читачами та гостями відзначила Міжнародний день дитячої книги.
Непростий воєнний час змусив трохи похвилюватися та перестрахуватися, проте свято вдалося і всі, хто став його учасником, пішли з бібліотеки з купою позитивних емоцій та неймовірних вражень.

Читальна зала, у якій відбувалися урочистості, заледве вмістила юних читачів, почесних гостей, літературних героїв та артистів. Серед присутніх – представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Посольств зарубіжних країн, бізнесу, ЗСУ, національних та державних бібліотек Києва, видавці, письменники, голова Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Національного музею народної архітектури та побуту України, Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності», партнерських громадських організацій тощо. Це саме ті дорослі люди, від яких значною мірою залежить якість дитинства кожного маленького українця, хто у цей складний для України час тут, удома. Не дивлячись на складне становище, в якому зараз перебуваємо усі ми, – дитинство не поставити на паузу. І ті, хто сьогодні долучився до бібліотечного свята, прекрасно усвідомлюють, що діти – найголовніший скарб для дорослих. Тому всіляко сприяють і допомагають зробити дитинство у воєнній Україні максимально безпечним, радісним та захоплюючим.
Відкриваючи урочистості, генеральний директор НБУ для дітей Алла Гордієнко відзначила неймовірне бажання українських дітей читати, брати участь у книжкових змаганнях, цілими родинами збиратися під дахом книгозбірні, аби разом провести дозвілля, психологічно розвантажитися, подискутувати про прочитане й почуте… Найбільше дратує ворога наша незламність, козацька сила духу, пошанування праукраїнських коренів, прагнення до волі і незалежності, вміння критично мислити, зокрема і завдяки книзі.
До дітей на святі також звернулися народний артист України Євген Нищук, заслужений артист України Юрій Горбунов, прес-офіцер Управління зв’язків із громадськістю Генерального штабу ЗСУ, письменниця Олена Мокренчук. Вони мотивували дітей до читання, адже книги відкривають дорогу до досягнення високих життєвих вершин і професійних успіхів. А ще – щиро дякували нашим захисникам, які уможливлюють проведення таких великих культурно-просвітницьких заходів. Усім гостям надати слово змоги не було, інакше б свято затягнулося до пізнього вечора.
На святі було підбито підсумки Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2024 «В кадрі – КНИГА! Книжковий синопсис» – тижня, насиченого не лише читаннями, а й творчістю навколо книги та з книгою, без перебільшення, національного масштабу. У Національному марафоні читання «Діти України читають захисникам» взяли участь понад 800 дітей з різних куточків країни. Упродовж тижня читання щодня на Фейсбук сторінці НБУ для дітей читачі також розповідали про дитячі книжки, які підбадьорюють, втішають, заспокоюють, звеселяють читачів. Дякуємо усім, хто став учасником наших національних акцій, а також читачам Національної бібліотеки України для дітей, які упродовж канікул щодня відвідували книжкові івенти у бібліотеці та створили за результатами своїх читань відео, які вже доступні для перегляду на бібліотечних інтернет-сторінках. Усі присутні разом переглянули найцікавіші короткі фрагменти фінальних робіт читачів – книжкові синопсиси – у різних форматах, за підсумками весняних читань «Книжкове ППО (Потужне Переможне Озброєння). Топ-книги, які обирають українські читачі».
Усі присутні зачаровано слухали виступ народного художнього колективу – вокального ансамблю «Співаночка» Будинку дитячої творчості Подільського району м. Києва (керівник – Тетяна Карпенко).
Вже третій рік поспіль у цей знаковий день відбувається дуже важлива подія для українських письменників – вручення книжкової нагороди за кращу сучасну дитячу книгу – Всеукраїнської літературної премії Всеволода Нестайка.
Це найновіша літературна премія України, засновниками якої є Національна секція Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національна бібліотека України для дітей спільно з родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Премія ця присуджується за кращий прозовий (пригодницький, реалістичний, історичний, фантастичний або детективний) твір для дітей середнього та старшого віку. Тобто, твір, написаний у стилі Всеволода Нестайка.
Ми щасливі, що нагородження відбувається у нашій бібліотеці, і читачі книжок-переможниць також присутні на церемонії.
Олена Всеволодівна Максименко (Нестайко), донька класика української дитячої літератури, надіслала учасникам події вітання: «Родина Всеволода Нестайка щиро дякує всім, хто долучився до організації і проведення конкурсу, до оцінки творів і визначення лавреата премії!
Вітаємо вас, дорогі співробітники Національної бібліотеки для дітей, члени журі і шановна пані Мія Марченко! Тішимося, що в часи цього лихоліття Премія імені Всеволода Нестайка сприяє популяризації творів, які дають дітям України можливість посміхатися і вірити у перемогу добра над злом!
Нехай якнайшвидше настане день Перемоги і справедливого миру!
З найкращими побажаннями – Родина Всеволода Нестайка».
Тож усі присутні вперше за три роки наживо в бібліотеці вітали українську письменницю Мію Марченко з нагородою, а читачів – з доброю світлою надзвичайно захопливою книжкою «Майка Паливода обирає професію»! Першого лавреата премії-2021, Валентину Попелюшку, в день нагородження всі бачили онлайн лише на екрані, Віталій Запека – лавреат-2022 – теж виходив в ефір з передової з окопу, а от Мія Марченко вже приїхала до нас наживо, що надзвичайно потішило всіх присутніх.
Завдяки новим і прекрасним українським книжкам наш літературний світ збагачується новими героями, такими, як Майка Паливода. Непосидюча, жвава, допитлива дівчинка із таким майже козацьким прізвищем. А козацька кров живе в нас – нащадках вільних воїнів, безстрашних, міцних, спритних, дотепних, які не боялися ніяких ворогів, дальніх походів, вміли й пісню заспівати, й гопак затанцювати. На наше свято теж завітали юні козаки та подарували глядачам танок «Як козаки за сіллю ходили». Щира вдячність за виступ вихованцям Центру дитячої творчості Шевченківського району м. Києва.
Трохи галасу наробили на святі Пеппі Довгапанчоха, Червона Шапочка, Карлсон.., ображені на організаторів, які, на їх думку, забули про них – найголовніших персонажів дитячих книг. Проте діти переконали усіх літературних героїв у їх важливості й значимості, заспокоїли, запросили до спільного святкування й освідчилися їм у любові.
Зірковий гість урочистостей – Юрій Горбунов – після офіційної частини святкувань зустрівся та поспілкувався з дітьми у Національному проєкті «Україна читає дітям». Бачити його на телеекрані – це одне, а от у житті наживо – зовсім інше. Пан Юрій виявився таким дотепним, привітним, розумним, зачарував дітей своєю харизмою, потягом до читання книг і саморозвитку.
ГО «Сучасне об’єднання кінематографістів», Кіноспілка - ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», Українська Федерація Банків Продовольства підготували для дітей солодкі подарунки.
Задля наших постійних вимогливих читачів ми працюємо, впроваджуємо нове, зберігаємо вічне і шукаємо прогресивне. Ми вдячні дітям, бо вони – наша мотивація. Дякуємо батькам за вагомий внесок у розвиток ваших дітей. Дякуємо гостям, що підтримують бібліотеки і вкладають свої сили у майбутнє.
І хоча незабутній Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2024, на жаль, уже завершився, але не завершується наше щоденне читання і любов до книг.
Відповісти на статтю