Книга «Чернігів у вогні» перемогла на конкурсі «Книга року»

Новини

Книга «Чернігів у вогні» перемогла на конкурсі «Книга року»

Микола Тищенко | 15.10.23 6:25:46

Журі літературного конкурсу «Книга року» підвело підсумки і назвало нинішніх почесних лауреатів. А урочисте нагородження всіх переможців та призерів цього престижного конкурсу відбулося в Чернігівській центральній бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Приємно, що перше місце в номінації «Література про українсько-російську війну» здобула книжка «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!». Це – наразі спільний проект газети «Чернігівщина», ОК «Північ» та Міжнародної літературно-мистецької Академії України.
Отже, щиро вітаємо авторів книги – Сергія Дзюбу, Марію Пучинець, Віталія Назаренка, Григорія Войтка, упорядника і літературного редактора Катерину Махлай, консультантів, полковників Валентина Буряченка та Вадима Мисника, меценатів – генерального директора ТОВ «Земля і Воля», Героя України Леоніда Яковишина та директора Української громади Сіднею, викладача університетів і центральної української школи в Австралії, кандидата наук із літературознавства Софію Мицак.
Рішення журі, безперечно, справедливе. Книга про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України отримала великий резонанс. І ця книжка – справді унікальна, адже її автори та персонажі пережили нашестя лютої російської орди, мужньо боронили рідний край і зараз разом наближають Перемогу над ненависним ворогом.
Надійшло вже сотні відгуків від читачів із нашої держави та закордону. Зокрема, книжку «Чернігів у вогні» високо оцінили Головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний, Герої України Сергій Наєв, Віктор Ніколюк, Дмитро Красильников, Леонід Хода, Олександр Слєсаренко та багато наших мужніх бійців, медиків, волонтерів, мешканців.
Книга «Чернігів у вогні» з автографом Валерія Залужного була успішно продана на благодійному аукціоні за 50 тисяч гривень, і ці кошти передані танковому підрозділу ЗСУ «Кліщі». Невдовзі побачиться світ продовження – збірка «Чернігів у вогні. Книга друга».
Отже, на урочистостях в бібліотеці ім. М. Коцюбинського лауреатський диплом за почесне перше місце творцям книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» нещодавно отримав редактор обласної газети «Чернігівщина», письменник і журналіст Сергій Дзюба.
«Книгою року» на конкурсі в цій же номінації стала і книга «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни» (компанія «Челайн»). Відзначено і книгу Михайла Жирохова «Північний форпост».
У номінації «Проза» переміг Олександр Забарний – книжка «Багряні терикони»). Друге місце – у Надії Яременко – книжка «Сутінки людських душ». А на третьому місці – Сергій Цицух. Книга без назви.
У номінації «Поезія» перемогу здобув Євген Єльпітіфоров – збірка віршів «Хребет». На другому місці – книга Олени Мамчич «Загортаю слова у вічність». Третє місце – у Василя Буденного за збірку «Шлях від Бога до Бога»
У номінації «Публіцистика та науково-популярні видання» відзначили науковця Анатолія Адруга за книгу-дослідження «Декоративне мистецтво Чернігова другої половини XVII – початку XVIII ст.».
У номінації «Дитяча література» перемогла Марина Почкай із книгою «Нерозлучні шкарпетки Ромчика». Друге місце – у Валентини Михайленко («Скарб під знаком риби»), третє – у Ольги Батьковської («Кудлате літо»).
У номінації «Відкриття року» на першому місці – Віталій Медвідь за книгу «Янголи Білого Дому». Друге місце – у Олени Лазун («Щоденник моєї війни»).
У номінації «Майбутня книга» перемогла Олена Демір із рукописом роману «Анфілада». На другому місці – Діана Лагодна (казка «Таємниця Різдвяного янгола»). На третьому – документальна повість Марія Саричева («Сім’я родом із 33-го»).
Спецвідзнаку «Вибір бібліотекарів» здобула юна поетка з Остра Єсенія Ковальова за збірку віршів «Перлини Деснянського краю».
Почесні дипломи лауреатам вручила директор Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи Ганна Пушкар.

Конкурс «Книга року» традиційно проходить в бібліотеці вже понад двадцять років – без перерви, зокрема й нині, не зважаючи на воєнний стан. Цьогоріч за перемогу змагалися 19 книжок і 22 рукописи.
Номінація «Майбутня книга» була запроваджена вперше цього року для рукописів, які ще знаходяться в пошуку видавця. Ці зміни мають на меті підтримати невідомих талановитих авторів, які в цей складний час не мають фінансової можливості видати свою книжку, однак їхні твори – на високому художньому рівні. Переможців у цій номінації організатори конкурсу будуть рекомендувати нашим провідним українським видавництвам і надаватимуть необхідну інформаційну та консультативну підтримку.
Відповісти на статтю