Рідна мова: колиска, зброя, оберіг
Пресслужба ДОО НСПУ | 25.02.23 11:55:04
Рідна мова – свято не одного дня. Це постійна робота над собою, над літературними й книговидавничими проєктами, проведення заходів з метою популяризації українського слова, – вважають члени й членкині Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України (ДОО НСПУ) на чолі з головою Фіделем Сухонісом.
Протягом цього тижня письменники-Січеславщини організували й активно брали участь у різноманітних заходах із промоції творчості авторів регіону й усієї України.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді проведено захід «Мова – це зброя», у якому взяли участь письменники, освітяни й просвітяни, бібліотекарі й пересічні громадяни. Презентували альманах «Українська хвиля» (упор. Петро Толстуха), який вийшов друком на Сумщині, але співавторами якого є січеславці Еліна Заржицька, Євген Безус, Євгенія Яворська. Книгу було видано до річниці від початку війни в Україні. Учасників заходу привітали укладач, член НСПУ Петро Толстуха та співавторка, Золота письменниця України Світлана Талан.
Присутні згадали електронний збірник «Мальви для героя» (упор. Е. Заржицька; книга є тут -
https://dobm.dp.ua/elektrona-biblioteka/ ), створену в 2019 році і присвячену мужнім воїнам ООС/АТО.
Прозвучали пісні на поезії дніпропетровчанки Лариси Омельченко, поеток з Кременчука Тамари Васильєвої та Таїсії Цибульської, співавторок «Мальв…».
Поетка й композиторка з Дніпра Олена Швець-Васіна хоча й не брала участь у заході офлайн, привітала учасників заходу онлайн і прочитала свої нові вірші на воєнну тематику.
Прозаїк Володимир Кільченський від початку війни веде літопис бойових, політичних і культурних подій. Його дописи з цих питань – на власній сторінці автора на Фейсбуці й на сторінці ДОО НСПУ.
У Центрі культури української мови ім.О.Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» (кер. Ірина Цюпʼяк) відбулося засідання круглого столу «Сила мовленого слова».
В залі були присутні студенти, представники обласного товариства німців «Відергебурт», обласного центру грузинської культури «Сакартвело», азербайджанської діаспори. Присутні почули поезію Лесі Українки у перекладі німецькою. Говорили про любов до рідної мови. Письменниця Лариса Омельченко розповіла про діяльність ДОО НСПУ, прочитала власні вірші зі збірника «Парубоча колискова».
Дитяча письменниця Олена Федіна 22-23 лютого проводила онлайн-зустрічі з юними читачами з Кривого Рогу. Учасники зустрічей перевтілювались у героїв книжки «Радіо "Лісовичок-FM"», рахували зуби у равлика (так, вони в нього є!); готувались до дня народження гусені, зʼясували, в чому сила (у єдності!) та обмінялись щирими побажаннями миру, перемоги, натхнення, позитивними емоціями.
Студенти та викладачі Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) на чолі з проректором вишу Галиною Євсєєвою та головою ДОО НСПУ Фіделем Сухонісом взяли участь у флешмобі з підтримки ініціативи Дніпропетровської обласної організації НСПУ і січеславської «Просвіти» про встановлення памʼятнику Лесі Українці в Дніпрі. Студенти читали улюблені вірші видатної поетеси.
Отже, попри тривожні сирени й близькість лінії фронту, січеславські письменники не припиняють активну діяльність з консолідації суспільства, прикладають зусилля у наближення Перемоги.