Львівська книгарня "Є" запрошує
Книгарня "Є" | 17.05.11 20:37:14
16-22 травня Книгарня “Є” запрошує Вас на такі заходи:
16 травня 18.00:
зустріч із відомим україністом, літературознавцем МАРКОМ ПАВЛИШИНИМ на тему «Канонічні письменники української літератури: про деякі стереотипи в усталених образах та про користь від їх перегляду», яка відбудеться 16 травня.
Марко Павлишин (нар. 1955 р.):
Доктор філології, професор, директор Центру українських студій імені Миколи Зерова в австралійському Університеті Монаша (Мельбурн). Член Австралійської академії гуманітарних наук. Ініціатор і перший президент Асоціації Україністів Австралії (1990—1998).
У 2005—2010 роках був головою Школи мов, культур та лінгвістики в Університеті ім. Монаша, у 2000—2005 роках очолював Центр європейських студій того ж університету, у 1998—2003 був президентом Славістичної асоціації Австралії і Нової Зеландії.
Автор книжок Канон та іконостас (1997) та Ольга Кобилянська: прочитання (2008), численних українознавчих статей, зокрема, у наукових журналах Slavic Review, Slavonic and East European Review, Slavic and East European Journal, Сучасність, Journal of Ukrainian Studies, Harvard Ukrainian Studies, Australian Slavonic and East European Studies.
Для видавництва «Lonely Planet Guide» написав путівник Україною (2002, 2008).
Переклав англійською Рекреації Юрія Андруховича (1998) і Воццека Юрія Іздрика (2006).
17 травня 18.00:
презентація книжки Ігоря Калинця “Знане і незнане про Антонича: матеріяли до біографії Богдана Ігоря Антонича”.
Презентація відбудеться за участі автора книжки Ігоря Калинця та співавтора Данила Ільницького.
Нещодавно у Львові побачило світ друге, виправлене і доповнене видання книги Ігоря Калинця “Знане і незнане про Антонича: матеріяли до біографії Богдана Ігоря Антонича”.
Написана на широкому фактографічному матеріалі, книга Ігоря Калинця є на сьогодні найбільш авторитетним джерелом біографії одного з найвидатніших українських письменників ХХ століття, дає відповіді на низку питань, які не один рік ставлять собі читачі, поціновувачі та дослідники творчості Антонича і які передусім ставив собі сам автор дослідження. Багато з описаних у книзі подій (віднайдення могили Антонича, заходи популяризації його творчості у 1960-х та 1980-х роках) пережив сам Ігор Калинець як їх ініціатор та активний учасник.
Книга є своєрідним внеском до відзначення 100-річчя від дня народження Богдана Ігоря Антонича, яке увінчалося низкою заходів різноманітного жанру. Саме у час ювілею Антонича в Ігоря Калинця зародилася ідея написати цю книгу.
До справи І. Калинця долучилося ще двоє людей, зокрема розділ “Університет” написав Данило Ільницький, дослідник життя і творчості Богдана Ігоря Антонича, упорядник його “Повного зібрання творів” (Львів: Літопис, 2009), а розділ “Антоничі в Бортятині” – Ольга Дядинчук, директор музею-садиби Антоничів у селі Бортятині Мостиського району Львівської області, де тривалий час проживали батьки Б. І. Антонича (тут вони й поховані), і де часто бував сам письменник.
20 травня 18.00:
презентація роману Тимофія Гавриліва «Чарівний світ. Між тоді і тепер».
«Чарівний світ. Між тоді і тепер» — третя, завершальна частина роману «Чарівний світ» українського письменника Тимофія Гавриліва. Пов'язуючи дві попередні книжки автора («Чарівний світ. Тепер» і «Чарівний світ. Тоді»), вона розповідає шлях героя після розпаду товариства безхатченків. Прилаштований у напівпорожньому підвідомчому готельчику, герой збуває будні в роздумах і коханні. Перед його очима пропливають картини дитинства і юності — його щасливий час, утрачений рай. Нарешті, отримавши фальшивий паспорт, герой вирушає в еміґрацію, в якій читач зустрів його в першій частині роману. Разом з романом «Де твій дім, Одіссею?» роман «Чарівний світ» входить до «трилогії безпритульності», яка традицію гуманістичної літератури продовжує мовою сьогодення, де змагаються творчий експеримент і класична розповідь.
***
Адреса книгарні “Є”:
просп. Свободи, 7.
Вхід на заходи вільний.