Новини

Історичні причини наших поразок і перемог

Прес-центр НаУКМА | 13.04.11 22:12:42

У Києво-Могилянській академії відбулася презентація нової книжки історика Ігоря Гирича «Історичні причини наших поразок і перемог»
12 квітня 2011 року у Києво-Могилянській академії за ініціативи Могилянського музею було презентовано нову книжку дійсного члена УІТ та Наукового товариства ім. Шевченка, члена-кореспондента Української вільної Академії наук (США), старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства Ігоря Гирича «Історичні причини наших поразок і перемог» (Піраміда, 2011).
Ідея книги належить видатному українському науковцю Ярославу Дашкевичу –учителю автора, який після смерті вчителя вирішив утілити ідею вчителя в життя. У цій невеликій за обсягом книзі Ігор Гирич виокремлює вузлові моменти української історії, що сформували українців і визначають Україну в її теперішньому стані. Значну увагу присвячено проблемі формування спільної історичної пам´яті, без якої неможливе існування нації. Завдання книги полягає в тому, щоб віднайти серед тисяч подій минулого такі, які є ключовими, переломними моментами, що вплинули на українців і сформували їх такими, якими вони є сьогодні – з усіма притаманними перевагами та недоліками.
За словами ініціаторів видання книги, сьогодні ми (як ніколи за тисячу років) близькі до поновлення перерваного історією розквіту української нації. «Бракує одного – ввизначеності, точніше, осмислення нашого минулого і сьогодення, чітко сформульованих причин наших поразок і чітко визначених цілей. Маю надію, що ця книга має достатньо аргументів для усвідомленого українства», – зазначає автор у передмові до книги.
Книга побачила світ за підтримки Зарваницької ініціативи, яка виникла у травні 2010 року, коли близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, аби скоординувати свою діяльність в сучасних реаліях і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної.
Ілюстрував книгу відомий львівський художник Юрій Кох.
Відповісти на статтю