У Місті літератури навіть їсти неможливо без книжки!
Софія Ліщинська | 26.05.16 20:18:06
21–22 травня у Місті літератури відбувся Фестиваль вуличної їжі Street Food So Good. Доповненням до різноманітних вуличних наїдків став спеціальний солом’яний простір для книголюбів — ЛітСКВЕР.
За два дні фестивалю літературну зону активно відвідали близько 1200 дорослих та дітей. Літературний майданчик був багатий на події унікального формату, які зумисне були підібрані для невтаємниченої аудиторії, адже простіше робити літературні заходи для тих, хто цікавиться літературою. Складніше зацікавити людей, що прийшли поїсти і повалятися на траві.
Протягом двох днів юні та не дуже читачі познайомились із талісманом міста літератури — Басею, дівчинкою із літературною головою. Розмальовували, складали вірші зі смачних літер, з’їдали їх та вчилися каліграфії — усе це у форматі гри, що відтворює літературний процес. Кожен міг стати автором та ілюстратором захоплюючих пригод дівчинки, що втілює у собі офіційний логотип нашого міста у Мережі Креативних Міст ЮНЕСКО. У перший день було більше літератури, у другий — кулінарії.
Всі, хто завітав на локацію літературного скверу, мали змогу взяти участь у майстер-класах і конкурсах, а також побувати на творчих зустрічах з письменниками Наталкою Малетич, Оксаною Думанською та Жаком Жаб’є. Для поціновувачів селфі організатори створили літературну фотозону. Біля точки бук-кросингу часом виникали черги, адже тут кожен відвідувач Street Food So Good зміг обміняти свої давно прочитані книжки на ще непрочитані: від дитячого до наукового (Гаррі Поттер спокійно ставав сусідом Зигмунда Фройда, а дитяча розмальовка гармонійно стояла на поличці з «Перламутровим порно» Ірени Карпи). Загалом за час тривання фестивалю обміняли понад 80 книжок, а кожен, хто взяв участь у бук-кросингу, отримав на згадку маленький сюрприз про місто літератури.
Дуже багато відвідувачів зацікавились ідеєю бук-кросингу, тому, зважаючи на численні запити, Офіс Міста літератури веде переговори про встановлення постійно діючої шафки бук-кросингу у холі Львівської Міської Ради.
Окрім традиційних способів долучення до художнього слова, можна було навчитися красиво й гідно писати на стінах із Project #1, на пряниках із Party Time. Окремо потрібно наголосити на майстер-класі з приготування їжі наосліп, яку допомогла провести «Сенсотека»: зрячі люди із пов’язками на очах поруч із незрячими разом готували їжу.
Звісно, не обійшовся фестиваль і без конкурсу: «Вуличній їжі — вулична поезія». Згідно правил, учасники мали написати свій короткий вірш зі словами: місто, їжа, вулиця і література. Загалом у поетичному змаганні взяли участь 13 віршів. Учасники отримали подарунки від Офісу Міста літератури — серію постерів, стікер-паки та читацькі наклейки. Тоді як переможець, широко відомий у вузьких колах, що представився як Просто Геній, додатково отримав фігурку Басі, дівчинки з літературною головою.
Головною метою першого промо-заходу новоутвореного Офісу було інформування широкої аудиторії про титул Львова, отриманий у грудні 2015 року. За підрахунками організаторів Фестивалю, із близько 10’000 людей, що зазирнули у Парк культури минулого вікенду, орієнтовно третина зайшла і на ЛітСКВЕР. Дякуємо організаторам Street Food So Good та Парку культури за можливість поруч із справжньою їжею зробити промоцію їжі духовної.
І пам’ятайте, щоб ви про це не думали, ви живете у Місті літератури! Доведеться звикати.