Інститут книги. Що нового?
"Книгобачення" на основі офіційного повідомлення ВРУ | 28.01.16 18:52:02
Як стало відомо, сьогодні Верховна Рада України схвалила у другому читанні і вцілому проект закону, який внормовує створення Інституту книги, підпорядкованого Міністерству культури. Проект відправлено на піготовку до підпису
Доповідав про стан підготовки проекту один із його розробників, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький. Він нагадав, що Комітет на своєму засіданні 25 листопада розглянув законопроект, метою якого є створення Українського інституту книги, державної установи в сфері управління Міністерства культури, яка займатиметься питаннями книговидання, книгорозповсюдження, промоцією української книги, буде в сфері та за зразком польського досвіду, де подібна установа функціонує з 2004 року. За час обговорення проекту до нього було надано 71 поправку і пропозицію від народних депутатів. 53 з них було враховано, 18 відхилено. За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3084 в редакції Комітету в другому читанні і в цілому, і доручити Комітету з питань культури і духовності спільно з Головним юридичним управлінням здійснити його техніко-юридичне доопрацювання та підготувати до підпису.
Отже створення інституту книги неминуче наближається.
М. Княжицький запевнив, що діяльність інстиутуу книги не стосуватиметься бібліотек, а "видавництв і письменників".
Цікавим виявилося ще одне. У доповіді було проголошено, що за рік (тобто від 2017 року) програма "Українська книга" перейде до Інституту книги.
Як пролунало у доповді ""Ми пропонуємо в цьому законі з наступного року, не з цього, перенести реалізацію цієї програми до Українського інституту книги, який по суті є підрозділом Міністерства культури. Тобто, питаннями книги буде опікуватися Міністерство культури. Але опікуватися воно буде не лише питаннями розподілу коштів, як це відбувається зараз, підтримкою українських перекладів за кордоном, підтримкою перекладів на українську, захистом українського книжкового ринку, підтримкою українських письменників і міжнародних виставок - всім тим, чим і повинне опікуватися Міністерство культури, тільки робитиме це воно через Інститут книги, який є в структурі Міністерства культури."
Цікаво, чому нічого не було сказано про виставкову діяльність, яка теж поки що в Держкомтелерадіо?
Отже у Держкомтелерадіо тепер залишиться хіба що малесенький малозначущий відголосок колишнього потужного Держкомвидаву у вигляді Управління видавничої справи і преси, у якому досі були три підрозділи "Відділ реалізації програми «Українська книга» (надалі зникне), "Відділ видавничої справи, поліграфії і преси", "Відділ виставкової діяльності та книгорозповсюдження". Їх функції наразі зрозуміти вже буде складно.
До того ж згідно з Положенням про Держкомтелерадіо, затвердженим КМ України, його структуру затврджує голова...
Відтак, схоже, інформаційна політика України в галузі книжкової справи цілком перейде до рук Інституту книги.
Сподіваємося на краще.